برای شروع برنامه نویسی

سلام برای شروع طراحی وب سایت ایا زبان php خوبه ؟؟

عالیه مخصوصا اگر پایه ای ندارید بعداز اون js یاد بگیرید بعد یکی از کتاب خانه های js در ارتباط باشید که یادگیری موازی css, html در هنگام یادگیری php می تونه کمک کنه تا خروجی خودتون رو زیبا تر ببنید و هم زمان مجدد برای یادگیری شون نزارید و در پروژه واقعی یاد بگیرینشون

عمر کوتاه برای php به نظرم

سلام و درود.
واقعا با زبان PHP هر چیزی دوست داشته باشید دستتان باز هست طراحی کنید. جاوا اسکریپت و جی کوئری هم ماشالا هزار ماشالا هر چیزی بخواید داره. وقتی دیجی کالا صفر تا صد زبانش رو به PHP عوض کرده بدانید که هیچی کم نداره. موفق باشید.

:thinking::face_with_raised_eyebrow:

یه لایک میدادی حداقل :yum::yum::hugs:

اگه قراره یه برنامه نویس بشین پس به شما ربطی نداره دیجی کالا چه زبانی استفاده میکنه و اگه قرار باشه یه کارآفرین بشید باید بررسیش کرد و این تاپیک مربوط به برنامه نویسی هست

مشکل واقعا این نیست که نمیشه با PHP هرچیزی رو طراحی کرد, مشکل توسعه و نگهداری PHP هست.
PHP تغییراتی داشته و کمی بهتر شده اما خیلی کمتر از صفر تا صد :blush:

به هر حال PHP و jQuery برای شروع خوبه

سلام، واقعا تعصبی چیزی ننوشتم. همه ی زبونا خوبن، مهم الگوریتم نویسی و برنامه نویس شدن هست من اینو قبول دارم، چیز بدی که خدای ناکرده نگفتم. اصالت وب از php شروع شد. من که طرفدار هیچ زبونی نیستم. اتفاقا در طول دوره لیسانس 4 زبان و فوق لیسانس 6 زبان یاد گرفتم. الان هم کلا php و کاتلین کار میکنم. در نهایت اینجا بحثی از کار آفرین شدن زده نشده انتخاب زبان بود ما هم نظر دادیم. من الله توفیق.

این زبان مثل چاقو هست اگه اصولش رو بلد باشیم بخوبی میشه باهاش میوه پوست کند در غیر اینصورت دست خودمان رو میبریم. :heart_eyes::star_struck:

مثل یه چاقوی زنگ زدست که دسته هم نداره، میوه ها رو هم آلوده میکنه :cold_face:

:sunglasses::zipper_mouth_face:

شوخی کردم حق با شماست، اما واقعا ما انسان هستیم و کار با ابزاری که نیاز به دقت خیلی خیلی زیاد داره برامون سخت و آزار دهندست برای همین مرتب به چیزای جدیدتر رو‌میاریم و چون به اندازه کافی باهوش نیستیم.

باهوش هستید شک نکنید. موفق باشید مهندس.:hibiscus::maple_leaf:

خیر, منظورم این نبود! ببینید, ما به عنوان انسان ظرفیت, بهره هوشی و دقت محدودی داریم برای همین مجبوریم از ابزاری کمک بگیریم که خطاهای مارو پوشش بده و کمکمون کنه که کمتر اشتباه کنیم.

من وقت خیلی زیادی رو صرف کردم تا تصمیم بگیرم با چه زبانی کار کنم و البته از وقتی هم که صرف کردم خیلی خوشحالم چون صرفا درآمد داشتن برام مهم نیست خیلی خیلی برام مهمه که بی نهایت عاشق کاری باشم که انجام میدم و از چه روشی درآمد کسب می کنم.
توی حوزه back end وب می گم کاری با جاهای دیگه ندارم… به نظرم باید زبانی رو کار کرد که ۱- ساختار و syntax اون زبان خوب باشه ۲- بازار کار خوبی داشته باشه.
بازار php فوق العاده ست چه در ایران چه جاهای دیگه ولی خود زبان اصولا از پایه مشکل داره.
یه زبان فوق العاده هم اگه بازار کار نداشته باشه در دراز مدت باعث دلسردی میشه و یه حالت تفریح برای ما داره…
به عنوان مثال گزینه هایی مثل elixir, rust, scala, clojure و … در کشورهای جهان اول هم خیلی کم ازش استفاده میشه وای به حال ایران…
شخصا به کسی بخوام پیشنهاد کنم با کدوم زبان کار کنه دو تا گزینه به نظرم عالیه: Python, Ruby.

پایتون معقول تر هست. جدا از تمرکزش روی یادگیری ماشین. php خیلی خوبه اما مبحث شی گرایی اون واقعا از زیر ساخت مشکل داره اما راه رو خوشبختانه باز گذاشته اونجوری که برنامه نویس دلش میخواد پیاده سازی کنه. روبی کار نکردم نظر بدم اما تو ایران فعلا جا نیفتاده ولی پایتون خوبه.

سلام علی جان خوش اومدی :rose:
دقیقا… من PHP رو با Ruby و Java توی بحث object oriented مقایسه کردم واقعا اصلا زمین تا آسمون فاصله داشت!
Ruby هم عالیه… بچه های اینجا عاشق روبی هستند یه فریم ورک داره به اسم Ruby on Rails که بهش ROR هم میگن! یه آگهی استخدامی با دستمزد خوب توی همین سایت زده بودن…

مرسی هادی جان، از مهمان نوازی حضرتعالی متشکرم. مرسی. شی گرایی جاوا رو شاید اسکالا و کاتلین متوجه بشن چ خبره php که یک صدم جاوا هم نمیشه. شنیدم روبی فریم ورک خوبی داره. متاسفانه مشکلات زندگی دیگه اجازه نمیده سراغ مباحث جدید برویم :heart_eyes::maple_leaf:

با لاراول کار کردی؟
دقیقا همون ریلزه برای php، کاملا از روی ریلز ساخته شده