تمرین برنامه نویسی

tutorial

برای یاد گرفتن یه زبان برنامه نویسی، باید یه تعداد برنامه‌ی sample بنویسیم تا دستمون (مغزمون) راه بیفته.

• مرحله‌ی اولش انجام همون مثالهاییه که توی کتاب یا پستهای وبلاگی میبینیم. (برید سراغ منبع آموزشیتون و همون sample code ها رو یک بار بنویسید و خروجی بگیرید)
  • مرحله‌ی بعد میتونه انجام یه سری تمرینهای نسبتا ساده باشه تا یه مقدار کد بزنیم بدون اینکه قبلا مشابهش رو توی اون زبان برنامه نویسی دیده باشیم. (ادامه‌ی این مطلب رو بخونید)
  • مرحله‌ی سوم هم مسلما انجام پروژه در دنیای واقعیه. (قبلا یه تاپیک درموردش زدم)

یه وبسایت هست به نام exercism.io که به همین منظور ساخته شده و استفاده ازش کاملا رایگانه.
شما میتونید توش ثبت نام کنید و زبان برنامه نویسی مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
یه سری تمرینهایی مشاهده میکنید که میتونید اونها رو حل کنید و نتیجه رو submit کنید. منتورها نتیجه‌ی کارتون رو میبینن و نظرشون رو درباره‌ی کدی که زدید میگن.

چیز باحالیه. تازه پیداش کردم. امیدوارم به دردتون بخوره :wink:

پ.ن:
من دارم clojure یاد میگیرم و هرچی فکر میکردم هیچ تمرینی به ذهنم نمیرسید که نه به سادگی ساختن یه function باشه و نه به سختی درست کردن یه game engine با شبیه‌سازی فیزیکی :joy:
تمرینهایی که توی این سایت پیدا کردم به نظرم خیلی میتونه کمک کنه به کسانی که وضعیت مشابه منو دارن.

Exception Handling در کلوژر - throw و lein test

سایت codesignal هم خیلی خوبه…

امتحانش ضرر نداره

در کنار این سایت عالی شما … سایت های www.hackerrank.com/ و https://leetcode.com که معرف حضور دوستان هست