راهنمایی برای قرارداد بستن و برآورد هزینه یک وبسایت

سلام
قراره برای یکی از ادارات دولتی یه پروژه نسبتا ساده با django انجام بدم
یکی از دوستانم که اونجا کار میکنه من رو معرفی کرده و یه توضیحاتی هم در مورد پروژه داده که متوجه شدم ساده هست و از پسش بر میام ولی هنوز نرفتم اونجا که صحبت کنم برای قرارداد بستن و …
چند تا سوال برام پیش اومد که گفتم قبل از این که برم (سه شنبه) بپرسم
احتمالا از من میخوان که یه برآورد هزینه براشون انجام بدم و من اصلا نمیدونم چه قدر میشه؟ همشو باید خودم انجام بدم Back و Front و کانفیگ سرور
چه جوری باید هزینه رو محاسبه کنم؟
کسی تجربه مشابه از کار کردن با ادارات دولتی داشته؟

2 پسندیده

مهم ترین چیزی که باید در نظر گرفته بشه هر نفرساعت کاریه و هزینه امکاناتی که خریداری می کنید یا کارهایی که outsource می کنید.
شما باید یک هزینه مشخص بر اساس هر ساعت که یک نفر روی هر چیزی کار میکنه تعیین کنید بعد ببینید که تقریبا چند نفر ساعت این پروژه کار میبره و در نظر بگیرید که اگر پروژه از نظر شما مثلا سه ماه زمان لازم داره شما مقدار بیشتری رو برای احتمال خطا در نظر بگیرید. بهتره براورد هزینه بر اساس اماکناتی باشه که در پروژه بوجود میاد و کاملا هم برای خودتون و هم مشتری شفاف و قابل درک باشه، گاهی خود مشتری میتونه در این زمینه بیشتر کمک کنه. این یعنی پروژه و هرکدام از امکانات به قسمت های کوچک تبدبل بشن و هر قسمت کوچک از پروژه به صورت واقع گرایانه و شفاف امتیاز دهی بشه، این امتیاز دهی باید باید بر اساس پیچیدگی و بزرگی هر قسمت باشه و جوری انجام بگیره که که مشخص کنه هر امتیاز چقدر ارزش نفرساعتی داره که در پایان با استفاده از مجموعه این امتیاز ها براورد هزینه انجام بگیره.

5 پسندیده

خیلی ممنون برای توضیحاتتون
توی اینترنت سرچ کردم دستمزد ساعتی برای برنامه نویس درجه 1 دویست و خورده ای هست و درجه 7 صد و پنجاه تومن
در صورتی که خود اون سایت هم نوشته بود این ارقام شبیه جوکه و در واقعیت بین 15 تا 70 هزار تومن هست

1 پسندیده

درسته، اما چیزی که شما به عنوان برآورد نفرساعت به مشتری میدین باید همه هزینه های شما رو‌پوشش بده و اصلا لازم و‌ درست نیست که مشتری از میزان دستمزدی که به برنامه نویس پرداخت میکنید آگاه باشه. بهتره برآورد هزینه بر اساس ساعات کاری برای همه بخش های کار هزینه مشابهی داشته باشه که بتونید دقیقتر محاسبه کنید و متضرر نشید. در نظر داشته باشید که برآورد نفرساعتی که بین شما و مشتری وجود داره در اصل یک زبان محاسبه ای برای برآورد هزینه تمام شده بین شما و مشتریه که درک مناسبی در زمینه برآورد بین دو طرف معامله وجود داشته باشه.
این ساعت ها جدا از هزینه های جاری برای مشتری و یا امکاناتی هست که outsource یا خریدداری میکنید.

6 پسندیده

تکمیل شد☝️