مهاجرت و برنامه نویسی!

python

اصول زبان پایتون رو بلدم. تو زمینۀ آمار توصیفی و بورس (اندیکاتور ها، مدیریت سرمایه و ریسک) تعداد نسبتاً زیادی تابع نوشتم که ساده نیستن. ولی کتابخونه های این زبان رو زیاد حرفه ای کار نکردم و از هر کدوم یه ذره یاد گرفتم. یعنی خود الگوریتم ها رو از دنگ و فنگای برنامه نویسی بیشتر دوس داشتم.

• با فرض اینکه تا چند ماه دیگه از ایران میرم، تو این فرصت چی بخونم؟ چه زمینه ای کار کنم که شانسی داشته باشم بعداً کار گیرم بیاد: جانگو برای وب، پای گیم برای ساخت بازی، tkinter برای ساخت برنامه های گرافیکی، pandas و matplotlib برای تحلیل و نمایش داده ها، …؟
  • کدوم کشور برم (به زبان فرانسه تسلط کامل دارم ولی انگلیسی هم راحت میفهمم)؟ اصلاً برای یه آدمی که حرفه ای نیست کار برنامه نویسی تو کشورای پیشرفته گیر میاد یا از حالا به فکر کار کردن تو رستوران باشم و رویا پردازی نکنم؟

دوست عزیزم سلام. اول از همه باید عذر خواهی کنم چون بعد از مطالعه پست شما قسمت هاییش رو حذف کردم به دلیل اینکه برای این وب سایت دردسر نشه و نره تو لیست سیاه عزیزانی که فرمودید :smile:

در مورد سوال اصلی باید بگم که به نظر من همون پایتون رو ادامه بدید و در کنارش به Django رو هم یاد بگیرید. برای کشور ایده خاصی ندارم اما از اونجایی که فرانسوی می دونید فرانسه و بلژیک می تونه خوب باشه.

متوجه هستم. ممنون. روی Django کار میکنم.

یه مدت توی سایت های کاریابی هلند میگشتم درخواست بسیار زیادی وجود داشت برای django اکثرشون هم توی آمستردام و با حقوق بین 4000 تا 7000 یورو در ماه بود و زبان انگیسی

هلند زادگاه پایتونه

یه کتاب دارم میخونم که سال 2018 چاپ شده، همه چیزو از پایه شروع کرده و تا ساختن یه سایت کامل مثل فیس بوک پیش میره. در این حد یاد بگیرم شانس پیدا کردن کار دارم تو هلند؟

دوست عزیز سلام
من به خوبی می تونم شرایط شما رو درک کنم. در حال حاضر هیچ کس از شرایط موجود راضی نیست…!
فقط چند نکته رو به یاد داشته باشید:
اول از اینکه پایتون موارد استفاده ی خیلی زیادی داره, شما باید بسته به هدفی که دارید تصمیم بگیرید کجا ازش استفاده کنید. پایتون توی وب, دسکتاپ, موبایل, گیم و حتی توی میکروکنترل ها و … میشه ازش استفاده کرد. موارد استفاده ش واقعا زیاده و چیزی نیست که فقط مهندسان نرم افزار ازش استفاده کنند حتی توی رشته های دیگه استفاده میشه. این مواردی رو که شما فرمودید کتابخونه ها و فریم ورک های این زبان هستند و البته تعدادشون واقعا زیاده و محدود به همینا نیست. مثلا pygame نه تنها در ایران بلکه در کشورهای مختلف طبیعتا فرصت های شغلی بسیااااار کمی داره! چون ابزارهای واقعا بهتری برای توسعه گیم وجود داره…

هدفم از reply کردن این بود که جواب این سوال رو بدم. کتاب خوندن و مطالعه بخشی از فعالیت های روزمره یک برنامه نویس هست این که بگیم با مطالعه یک کتاب یا دیدن یک فیلم همه چیز رو بفهمیم صحیح نیست…
وب دنیای بسیار گسترده ایه… فیس بوک پروژه بسیار بزرگیه…! کتاب هایی که شما مطالعه می کنید در نهایت به پروژه کوچکی ختم میشه و فراموش نکنید کسی برنامه نویسی رو باید با تمرین کردن و پروژه زدن یاد گرفت کسی صرفا با خوندن کتاب یا دیدن چند ده و چند صد ساعت فیلم برنامه نویس نمیشه.
اگر می خواید مسیر وب رو با python دنبال کنید فریم ورک هایی مثل Django, Flask, … همینطور پایگاه داده هایی مثل PostgreSQL و حتی MySQL و MariaDB , … شاید براتون جالب باشه.
ضمنا منظور آقا توماج این بود که سازنده پایتون (Guido van Rossum) متولد هلند هست :slight_smile: نه این که لزوما شرایط یا موقعیت شغلیش از بقیه کشورها بهتر باشه.
در نهایت امیدوارم موفق باشید :slight_smile:

ممنون بابت توضیحاتی که دادی.
من هدفم پول در آوردن (و نه پولدار شدن) از راه برنامه نویسی به زبان پایتون هست. میخواستم بدونم تو کشور های پیشرفته تقاضا برای چه زمینه ای بیشتر هست، تا وقتم رو صرف اون زمینه کنم. چیزی که از مطالب مشابه تو همین سایت دستگیرم شد این بود که به طور کلی وب از لحاظ بازار کار بهتره فعلاً. وگرنه علاقۀ خاصی بش ندارم.
در مورد خوندن کتاب و دیدن ویدئو های آموزشی هم حق باشماست. میخواستم بدونم کی به اون سطحی میرسم که اگه رفتم، بتونم دنبال کار های مرتبط با پایتون بگردم.

بنده ۱۹ سالم هست و مدرک دیپلم دارم و متاسفانه تجربه کار در شرکت ندارم ولی توی گیتهاب فعالم و روی پروژه های زیادی کار کردم
شانسی برای “مهاجرت کاری” دارم؟
در صورت مهاجرت کاری میشه در اون کشور ادامه تحصیل داد؟

سلام. بله می شه. درس هم می شه خوند. فعالبت های متن باز و نرم افزارهای آزاد بشدن امتیاز مثبت حساب می شه براتون