با مشکل ادامه صفحه بعد از بسته شدن مرورگر چیکار کنم؟

سلام.
من یک سایت ازمون انلاین درست کردم که هر ازمون وقت معینی داره و کاربر باید توی اون وقت معین ازمون رو submit کنه.

یک تایمر داره این صفحه ازمون که زمان باقی مونده رو نشون میده ( با vue) پیاده سازیش کردم

مشکل من اینه که اگر مثلا 45 ثانیه تا پایان ازمون مونده باشه و کاربر مرورگرش رو ببنده و بعد 1 ساعت هم باز کنه، هنوز همون 45 ثانیه رو بهش نشون میده!

توی استک هم دنبال متا تگ ها جلوگیری از کش گشتم ولی بدردم نخورد ( کار نکرد)

یه راه ساده اینه که timestamp رو روی سرور نگه دارید. این جوری سرور کنترل می کنه که کی وقت تموم شده

1 پسندیده

متوجه نشدم منظورتون رو ؟؟؟

راستش صفحه reload نمیشه که توی سرور چک کنه. ادامه صفحه رو میاره و حتی سشن ها هم ست هستن

حتی درخواست های ajax که از طریق اون سوالات مربوط به ازمون رو گرفتم هم کش میشن

ببین باید به این صورت عمل کنی که وقتی صفحه باز می شه و می خواد لیست سوال ها رو بگیره زمان رو روی سرور ذخیره کنی و برای submit کردن سوال ها قبلش چک کنی که آیا وقت تموم شده یا نه (‌روی سرور) بعد اگر تموم شده بود یه خطا بر گردونی و قبول نکنی

1 پسندیده

درخواست های ajax که get هستن کش میشن. یعنی باید post بفرستم.

منظورت برای گرفتن سوال ها هست ؟

بله همینطوره

یا باید از هدر هایی استفاده کنی که مانع از کش کردن پاسخ بشن و یا بهتر از اون این هست که یه لینک یه بار مصرف برای کاربر جنریت کنین برای گرفتن سوال ها که unique هم باشه

1 پسندیده

این کار ( جنریت کردن لینک یکبار مصرف) اسم خاصی داره؟ روش خاصی چطور؟

اسم خاصی به ذهنم نمی رسه. اما کافیه یه هش از روی یه چیزی که برای اون کاربر هست درست کنین و توی session همون کاربر ذخیره کنین و به عنوان یه پارامتر برای سرور بفرستین و چکش کنین

1 پسندیده