سوال در مورد شروع برنامه نویسی از صفر

بنظرم اصلا لازم نیست سخت بگیری، هدف من فقط بحث در مورد لایسنس ها بو نه مطلب شما. به هر حال ممنون که پست گذاشتی ولی متن شما هیچ مشکلی نداشت یعنی اصلا اشتباه نبود اما خب الان یکم بهتر شد چون یک موضوع خوب هم بهش اضافه شد

بله چون بعضی از نرمافزار هایی که استفاده میکنند اینترفیس پایتون داره، درضمن برای پرادش علمی و‌ریاضی خیلی مناسب هست، فکر میکنم الان پای Julia هم داره باز میشه و Matlab هم که همیشه بوده

سلام خدمت دوستان ، من قصد دارم برنامه نویسی رو از صفر شروع کنم و قصد دارم در زمینه اندروید فعالیت کنم ، و همچنین قصد دارم خیلی پایه ای و قوی شروع کنم که در آینده حرفی برای گفتن داشته باشم ، به نظرتون از کجا باید شروع کنم ؟ مثلا تو یه سایت دیدم نوشته با xml شروع کنید و بعد بیایید سراغ java یا تو یکی دیگه نوشته بود از سایت رسمی اندروید شروع کنید کامل بخونیدش و سپس Material Design رو فرا بگیرید و سپس با Android Studio IDE و سایت رسمی اندروید شروع کنید. میخواستم نظر کسانی که تو این زمینه تجربه دارند رو بدونم. ممنونم از راهنماییتون و وقتی که میذارید

درود
از نظر بنده اگر می خوایید از اول یه شروع بیس و پایه خوبی داشته باشید زبان english خودتون رو قوی کنید می شه گفت یه پیشنیاز عمومی خیلی مهم تو این راهه
بعد سعی کنید حتما از سیستم عامل لینوکس شروع کنید و کامل بهش مسلط بشید بعدش برای اینکه پایه برنامه نویسی خوبی از لحاظ درک مفاهیم داشته باشید پیشنهاد می کنم اول حتما از زبان c شروع کنید در کنار الگوریتم و فلوچارت و برای بحث oop هم می تونید برید سراغ زبان ++c چون درک خوبی از بحث شی گرایی بهتون میده بعد این می تونید پلت فرم تخصصی خودتون رو انتخاب کنید مثل اندروید برید سراغ یادگیری زبان و مباحثش

اول از همه Kotlin رو یاد بگیرید و بعد آن وارد بحث های بیسیک اندرویدی مثل اکتیویتی ها آداپترها و Gradle و ManiFest و… بشید بعد این مرحله یا حتی میتونین با شروع بحث اندروید موازی بحث ui و material design خیلی خوب شروع کنین و تقویت کنید بعد از این مراحل بحث های API و ارتباط با سرور رو باید یاد گرفت و بعداز این مراحل میرسید به مرحله تست نرم افزار و ادامه دارد…

بحث های پایه ای که میفرمایین بیشتر مربوط به مهارت کد زنی هست که اگه پایه مناسبی ندارین قبل شروع اندروید ، پایه کد زنی خودتون رو تقویت کنید

سایت رسمی اندروید مثل یک کتاب قطور است که برای استفاده های بخشی و جزئی طراحی شده نه برای یادگیری از صفر

متشکرم

تشکر husen جان