اینده زبان برنامه نویسی اندروید جاوا یا ...؟؟؟؟

ممکنه جاوا تو بحث اندروید اپ جای خودش رو به زبانی مث روبی و پایتون بده در حالی که این دو تا زبان فریمورک هایی جالبی در خصوص برنامه نویسی اندروید مطرح کردن .
ممنون میشم نظرتون رو به اشتراک بزارین

برادر ! حداقل یه خط کامل بنویس.

4 پسندیده

پیمان عزیز دوستمون کاملا درست می فرمایند.
یه نکته دیگه که خواهشا عنوان تاپیک رو با متنی که می نویسید عین هم کپی نکنید.
سوالتون اصلا اصلا واضح نیست این باعث میشه که به جواب نرسید!

2 پسندیده

یاپرتقال😁

اگر در مسیر مهندسی نرمافزار و برنامه نویسی قدم برداشتین اولین موردی که باید رعایت کنید، دادن اطلاعات درست و قابل درک هست که شاخ و برگ اضافی و گیج کننده هم نداشته باشه. پرسیدن و پاسخ دادن به شکل مناسب جز نیازمندی های اصلی در این زمینه بحساب میاد.

اگر به اندروید علاقه داری حتما به زبان Kotlin نگاهی بندازی بد نیست چون گوگل هم کاتلین رو برای اندروید در نظر گرفته. البته در همین سایت زیاد بحث شده.

https://developer.android.com/kotlin/

3 پسندیده

منظورم این بود ممکنه در اینده جاوا جای خودش رو به زبان دیگه ای بده در بحث اندروید اپ ؟؟؟؟

ببخشید دوست عزیز حق با شماست

1 پسندیده

درسته چشم از این به بعد رعایت میکنم اخه خواستم یه جایگزین خوب برای جاوا در بحث اندروید پروگرمینگ پیدا کنم مثلا فریمورک کیوت خوبه ولی بعضی از کتاب خونه هاش رو که استفاده میکنی توی اندروید جواب گو نیست یعنی پشتیبانی کامل نمیکنه

1 پسندیده

کیوی و پایتون فک کنم خوب باشه کار کردین؟؟؟

خب این اتفاق افتاده و Kotlin انتخاب اصلی هست

به نظر شما پایتون و روبی تو این زمینه موفق میشن؟؟؟

راستش در حال حاظر فاصله زیادی وجود داره

در فوق العاده بودن فریم ورک کیوت شکی نیست ولی خروجی کیوت برای اندروید native نیست و انتخاب های بهتری وجود داره… بهتره به سراغ گزینه های پیشنهادی خود گوگل مثلا کاتلین رفت…

1 پسندیده

تلگرام اندروید رو با کیوت نوشتن یا جاوا؟؟؟

برای برنامه نویسی اندروید انتخاب های زیادی مطرحه که بستگی داره از دید نیتیو بودن و یا چند سکویی بودن کدوم رو انتخاب کنید
java
kotlin
scala
python + kivy
javascript + reactnative or ionic
cpp + qt
radstudio + cpp + delphi
csharp + xamarin
,…

1 پسندیده

نسخه دسکتاپ تلگرام با کیوت نوشته شده.
نسخه اندرویدش رو با اندروید استدیو نوشتن.

سلام …
من هم برای اندروید دارم وقت میزارم . و این سوال که برای شروع از کاتلین شروع کنم یا جاوا … و یا سوال دیگه که اینده برنامه نویسی اندروید با جاوا و یا به قول خودتون … ؟؟؟؟
اگه نظر من رو بپرسین که اول برای اینکه برنامه نویسی اندروید رو با کاتلین شروع کنیم یا جاوا ؟ من قطعا جاوا رو انتخاب خواهم کرد چون هنوز کد های بیس اندروید روی جاوا هست و هنوز کاتلین خوب جا نیفتاده و پلاگین ها و کد های اماده و غیره روی جاوا هستند ولی ایا این مشکلی ایجاد میکنه؟؟ قطعا خیر … چون شما با یه کلیک میتونید کاتلین رو به جاوا یا برعکس جاوا رو به کاتلین تبدیل کنید … من اینو بهتون پیشنهاد میکنم که یه کورس کوچولو رو با جاوا بگذرونید (مخصوصا خود جاوا ) بعدا هم قلق کار دستتون اومد به کاتلین سوییچ کنید و زیبایی و خوشگلی کاتلین رو حس کنید … و کاتلین هنوز براش زیاد کار نیس و تو درخواست های کاری بیشتر میگن که به جاوا تسلط داشته باشید و به کاتلین هم علاقه مند باشید …
ولی ایندش … اینو بگم که ادمیزاد که نمیدونه یه ساعت بعد چه اتفاقی میفته چطور بگه اینده یه تکنولوژی که دیقه ای عوض میشه چطور خواهد شد؟؟؟ ولی اگه اینطور بگیم کاتلین واقعا خوبه … واقعا یه بار باهاش کد بزنید میفهمید و گوگل هم براش ارزش قاعله و باهاش دوس صمیمی شده …
و اینم بگم اگه میخواین کارای عمومی تر انجام بدید به قول اقای سمیر به ری اکت نیتیو هم سر بزنید
ببخشید که طولانی شد …

3 پسندیده

ممنونم اره من خواستم با جاوا یا کاتلین شروع کنم ممنون خیلی کمکم کردین

1 پسندیده

درود طاهر جان
خیلی هم عالی…
راستش به نظر من هم جاوا همچنان انتخاب بهتری به نظر میرسه ولی یه بار این رو گفتم آقا توماج و آقا سمیر با نظرم مخالفت کردن… جاوا سال هاست که داره توسعه داده میشه و خیلی آموزش و منبع براش زیاده… حتی پروژه های آزاد اندروید رو در سایتی مثل F-Droid می بینید همه روی جاواست. من فکر کنم تغییر پروژه ها به کاتلین خیلی زمان ببره…
فکر کنم این موضوع یکم هم به سلیقه برگرده… بعضی ها ترجیح میدن همیشه به روز باشن و از آخرین ابزارها و زبان ها استفاده کنند ولی به شخصه تا زمانی که از پایدار بودن یک چیزی مطمئن نشم و همینطور وضعیت بازار کار و میزان منابع آموزشی اون, ترجیح میدم ازش استفاده نکنم.
البته شما استاد اندروید هستید و ما هم جز تایید فرمایشاتتون کار دیگه ای نمی تونیم انجام بدیم :slight_smile:

1 پسندیده

چرا native نیست؟

2 پسندیده

درود
ببینید الان صرفا چیزی که مهمه اینکه با کدوم زبان ویا فریم ورک هر کسی ارتباط خوبی برقرار می تونه بکنه و یا بهتر بگم سلیقه ای هست به شخصه فردی هستم که زیاد معماری های مختلف رو تست می زنم حداقل جهت آشنایی روی پلت فرم اندروید گزینه های مختلف رو تست زدم مثل
reactnative
radstudio
qt
kivy
android studio

به نظرم اگر یه دید چند سکویی فقط داشته باشید ینی تفکرتون این باشه که یه آپ پیاده کنید و بدون کمترین دردسری خروجی ها مختلف ازش بگیرید برای winphone, ios, android حتی برای ویندوز و لینوکس و برای قالب
های دیوایسی مثل watch بهترین گزینه از نظرم خودم radstudio تحت زبان های c++ , delphi هست منتهی یکم آموزش هاش انحصاریه تستی که با kivy زدم برای خروجی android یکم ادا بازی داره و حجم app بالا می ره qt هم خوبه ولی برای چند سکویی دردسر داره یکم اما یه چیز سبک و جذاب در نظر داشته باشید react native خیلی خوبه برای ios , android جامعیت نسبتا خوبیم داره برای آموزش و رفع اشکال من خودم چندتا اپ ساده باهاش کار کردم جذاب بود ولی باز در نهایت میشه گفت یه چیز سلیقه ایست اما بهتره یه آشنایی نسبی به هر بستر داشت برای انتخاب بهتر

1 پسندیده