چرا باید از فریمورک وب استفاده کنیم؟؟

چرا باید از فریمورک وب استفاده کنیم؟؟

چون یک فریمورک مجموعه ای از راه حل ها، ابزار و الگوهاییه که عملکرد اونها اثبات شده و باعث میشه استاندارد مناسبی در انجام پروژه وب بکار گرفته بشه. اما انتخاب فریمورک و نوع اون باید بر اساس نیاز پروژه باشه.
استفاده از فریمورک باعث صرفه جویی بسیار زیاد در وقت و هزینه پروژه های زیادی شده و همچنین کمک زیادی به قرار گرفتن در مسیر درست میکنه. فرمورکهای MVC مثل Rails، Laravel و جنگو(جنگو MTV هست که پترن شبیه MVC داره) یا جدیدترها مثل فینکس و غیره که حتما خودتون میدونید، بدلیل سادگی در استفاده و داشتن امکانات کسترده خیلی زیاد ازشون استفاده شده، اما بنظر میرسه که استفاده از فریمورک های بزرگ MVC داره جای خودشو به استفاده از فرمورک کوچکتر و با انعتافپذیری بیشتر میده.

3 پسندیده

خب فریمورک ریلز چطوره هنوزم بازدهی خودش رو داره ؟؟؟

فکر میکنم ریلز همچنان پر استفاده ترین فریمورک mvc باشه اما منظور شما از بازده برای من نا مفهومه.
یک فرمورک جدید هم وجود داره به نام amber که از ریلز و phoenix الهام کرفته و با کریستال نوشته شده، من مدتیه دارم اخبارشو دنبال میکنم شاید یک زمانی استفاده کنم، البته خیلی هم دیگه از mvc استفاده نمیکنم کلا مگر در پروژه هایی که از قبل وجود داره. گفتم شاید بد نباشه نگاهی بندازین, البته بعید میدونم کسی در prod استفاده کرده باشه

https://amberframework.org

cc @shahryarjb @lxsameer

3 پسندیده

من میخوام یه فروشگاه اینترنتی بزنم به نظرتون ریلز چطوره؟؟؟

به نظرم در پست دوم توماج عزیز پاسخ کامل بهتون دادند

همشون ویژگی های خودشون دارند و همشونم برای ساخت فروشگاه می تونند استفاده بشند . اینکه کدوم خوبه کدوم بده وجود خارجی نداره بلکه هر کدوم با یک فلسفه ای دست شدند

ریلز هم عالیه - لاراول هم خوبه فونیکس هم بسیار دوست داشتنی هست ولی چقدر وقت دارید ؟ هدفتون چی هست؟ چه امکاناتی و …

2 پسندیده

سلام
با توجه به این که تجربه مشابه شما رو دارم و تا چند وقت پیش نمیدونستم چی به چیه و از چه فریمورکی باید استفاده کنم پیشنهاد میکنم با جنگو شروع کنید
بسیار ساده تر و قابل فهم تره نسبت به بقیه و مخصوصا لاراول
یک مثال ساده برای این که متوجه بشین فریمورک چرا کارهارو ساده تر میکنه
در حال حاظر اکثر سایت ها نیاز به لوگین کردن کاربرانشون دارن و جنگو خودش به طور پیشفرض یه مدل یوزر داره که میتونید ازش استفاده کنید بدون این که بخواین از اول بنویسیدش
بسیار کامله و تمام موارد رو بررسی میکنه مثل این که رمز عبور بیش تر از 8 کاراکتر باشه شامل هم حرف و هم عدد باشه و خیلی به یوزر نیم شبیه نباشه و …
تمام اینا رو بدون اینکه شما براش کد بزنید داره و خوب طبیعتا اگه خودتون بخواین بنویسین هم ممکنه باگ تولید کنید و هم اینکه زمان زیادی میبره
یا اینکه جنگو پسوورد رو hash میکنه و بعد ذخیره میکنه و این کار باعث میشه اگر حتی اطلاعات دیتابیستون دست کسی افتاد نتونه پسوورد هارو دربیاره چون الگوریتمش یه طرفست فقط پسوورد به هش تبدیل میشه و هش نمیتونه به پسوورد تبدیل بشه!
فقط همین چند موردی که گفتم ممکنه ساعت ها یا حتی روز ها برای یه برنامه نویس تازه کار مثل من زمان ببره نوشتنش!

3 پسندیده

فکر کنم توماج جان وقت بکنید و ممکن باشه برای این فریم ورک هم یک پست جدا بزنیم . به نظر جالب می یاد

2 پسندیده

چشم حتما،
کلا مدتیه کریستال نظرمو جلب کرده، قصد دارم ببینم روی فانکشنال پرادایم چطور عمل میکنه، شاید آخر هفته

3 پسندیده

من روی یک marketplace بزرگ که با ریلز پیاده شده کار کردم و نظرم اینه که ریلز گزینه مناسبیه بخصوص با وجود جم ها زیاد و جامعه شدیدا فعال. درضمن بازار کار بسیار خوبی هم داره

2 پسندیده

حالا برا شروع کردن ریلز به نظرتون از روبی شروع کنم یادگیری یا از خود ریلز چون من کلا تحت وب کد نزدم و فقط اپ دسکتاپ نوشتم کدوم راه رو پیشنهاد میدین دوستان؟؟؟؟

1 پسندیده

اگر با ruby کار کردین, قدم بعدی شما میتونه یاد گیری و درک rack باشه چون Rails روی rack ساخته شده, اما لازم نیست وقت خیلی زیادی صرف کنید.
و در لینک زیر به صورت رایگان ریلز یاد بگیرید

2 پسندیده

خیلی عالیه اما در ریلز هم همه این موارد وجود داره, البته بعضی هاش باید نصب بشه و به صورت پیشفرض وجود نداره که همین خودش یک برتری بحساب میاد

1 پسندیده

والا قبلا خیلی کم روبی کار کردم بیشتر برای زبان کمکی ازش استفاده کردم این اموزش به نظر عالیه سپاس فراوان :pray:t5:

1 پسندیده

من خیلی با ویدیو ها بیشتر حال می کنم براب شروع سریع می تونید یک ویدیو خوب از یودمی پیدا کنید که از روبی شروع می کنه و یک سایت با ریلز می سازه به صورت پروژه محور بعد اصولی مطالعه کنیدش. حداقل چشمتون باز بشه بهش. من این راه رو بیشتر دوست دارم

2 پسندیده

اره ویدیو هم خوبه سایت یودمی در مورد ریلز مبحثی رایگان داره؟؟؟

1 پسندیده

رایگانشو فکر نکنم ولی با هزینه ای مناسب مطمئنن داره

1 پسندیده

سلام
بله درسته من فقط چون با جنگو کار کردم این فریمورک رو مثال زدم و بیشتر از اینکه منظورم این باشه که جنگو این قابلیت هارو داره منظورم این بود که یه فریمورک این قابلیت ها رو داره!

1 پسندیده

https://www.udemy.com/learn-ruby-on-rails-from-scratch
این رو پیدا کردم به نظر میرسه برا شروع بد نباشه

بعد از نصب به این مشکل بر خوردم اصلا جلو نمیره