نیاز به راهنمایی در ساخت حلقه اعداد ۱ تا ۴

خیلی سعی کردم تیتر مناسبی پیدا کنم به هر صورت نشد . یا خسته هستم یا به فکرم کلا نمی یاد :laughing:

خلاصه من یک چنین عکسی دارم

هر مربعی یک رنگ داره و در کل ۴ رنگ داریم حالا ممکنه مربع های من از ۴ بشه ۲۲ تا ولی می خوام پشت هم مثلا

بنفش - آبی - نارانجی - سبز توشون تکرار بشه مثلا اولین مربع بعدی که می خواد تکرار بشه به عنوان پنجمی بشه بنفش

به نظرتون چطور می تونم این چنین چیزی رو درست کنم

نکته: نمی تونم به هر مربعی تو دیتابیس رنگ بدم چون وب سرویس هست

و برای درست کردنشون هم در الکسیر از حلقه for استفاده می کنم

چیزی که دنبالشی یه فانکشن cycle هست

می شه سمیر جان همچنین مثالی یا نزدیکشو به روبی بزنید چون نزدیک الکسیر شد می شه کمی فهمید ؟ من این اسم رو در الکسیر سرچ زدم اصلا رفت مباحث استریمنگ و … . قبل از این پست اونارو سرچ کرده بودم

<%= for el <- posts_entries do %>
    <%= el["title"] %>
<% end %>

کدم در الکسیر اینه

اینم کدش در الکسیر. ممنون از سمیر عزیز

posts_entries = ["a", "b", "c", "d", "e", "f", "g"]
colors = Stream.cycle(["purple", "red", "orange"])

for {el, color} <- Enum.zip(posts_entries, colors) do
  IO.puts("#{el} (#{color})")
end

منبع:

من خواستم برم ببنیم چطور این فانکشن درست شده اصلا کلیک کردم چشمتون روز بد نبینه ۵۰۰ تا فانکشن دیگه اومد توش. ولی اگر دوستان به زبان ساده بتونند توضیح بدند دقیقا این فانکشن منطقش چطوری هست بسیار ممنونتون می شم
https://github.com/elixir-lang/elixir/blob/v1.7.2/lib/elixir/lib/stream.ex#L1240

سه تا مورد هست، اول اینکه سعی کن اول به صورت جنرال دنبال اینجور راه حل ها باشی و به الیکسر فکر نکنی چون در نهایت فقط سینتکس یا پارادایم ممکنه فرق کنه وگرنه راه حل ها مثل همه.

با وجودی که پاسخ داده شده، برام جالبه که بدونم که وقتی میگی نمیتونم توی دیتابیس ذخیره کنم چه ربطی به وب سرویس بودن داره؟

و مورد دیگه اینه که این روش cycle یعنی به یک شکلی رنگ ها در کد قرار گرفته و hardcode شده یا اینکه اگر هم اینطور نباشه mapping یا در مورد شما zip کردن به صورت غیر explicit صورت میگیره و فکر نمیکنم مناسب این مورد باشه، احتمالا اگر از map استفاده کنی و رنگ ها رو به تگ عکس map کنی بهتر باشه، در زمن یک ریپو برای نگهداری رنگ ها شاید بد نباشه.

به هر حال اگر برای color code کردن مدل مناسبی نداشته باشی بعدا یکمی سخت میشه

تبدیل از فارسی به انگلیسی کمی سخت بود برام نتونستم خوب بیان کنم منظور این بوده که به دیتابیس دسترسی ندارم که یک فیلد جداگنه براش درست کنم به همین ترتیب امکان این وجود نداره که فیلد رنگی باشه توش

من سعی کردم خودم حتی با جستجو این چیزی که می خوام رو بسازم در یک فانکشن ولی متاسفانه موفق نبودم

متوجه نشدم . بنده رنگ هام ثابت هستند و فراخوانیم رو بعدا قراره از دیتابیس جدا بیارم . چرا هارد کد می شه من ۴ تا کلاس css داشتم به ترتیب باید به مربع های من داده می شد

توماج جان جمله بالا و این جمله در کل من رو خیلی بیشتر گیج کرد اگر می تونستید با کد مثال بزنید بسیار عالی می شد . چون کدی که داده شد و استفاده کردم خیلی کم بود و به راحتی استفاده شد ولی من مفهموم صحبت های شما رو متوجه نشدم اگر توضیح بیشتر بدید بنده این مورد رو درک کنم بسیار ممنون می شم

موفق باشید، بعدا سر فرصت بیشتر توضیح میدم