استفاده نابینایان از اپلیکیشن ها و وب اپلیکیشن ها

با درود خدمت عزیزانم . امروز مطلبی در توییتر دیدم که واقعا منو متاثر کرد که چرا حتی یک بار در مورد این مطلب تا همین الان که دارم این پست رو می زنم مطالعه نکردم . به نظرم این مبحث باید بیشتر فرهنگ سازی بشه.

قبل از خواندن ادامه مطلب لطفا به لینک زیر نگاهی بکنید

حالا از همه عزیزان که در این بحث کار کردن می خوام در صورت امکان از تجربه هاشون بگند.

این مبحث که بیان شد بیشتر مبحثی بود که به موبایل مربوط بود و گوشه ای از امکاناتی که می شد برای این عزیزان آماده کرد .

لازم به ذکر هست که خیلی از نرم افزاری هایی که ما هر روز در حال استفاده هستیم این امکان رو دارند که برای نابینایان نیز استفاده شوند

در کل اگر تجربه ای برای بهبود رابط کاربری برای نابینایان مخصوصا در پهنای وب دارید لطفا به اشترک قرار بدهید صمیمانه ممنون می شم

4 پسندیده

خیلی ممنون شهریار جان بابت انتشار این مطلب … من اطلاعات خاصی در موردش ندارم ولی حتما حتما سعی میکنم یه چیزایی در موردش بخونم و تو هر اپی که تو اینده منتشر کنم چه کوچک چه بزرگ حتما یه قابلیت هایی اضافه کنم که نابینایان عزیزمون هم بتونند استفاده کنند.

2 پسندیده

اگه خواستید در موردش اطلاعاتی کسب کنید کلمه accessibility رو سرچ کنید. توی همین w3schools در بخش html هم به طور مختصر بررسی شده…
توی گنو/لینوکس یه نرم افزاری داریم که وقتی ماوس رو روی گزینه ها و منوهای مختلف hover می کنید اون نوشته ها رو براتون می خونه (صداش مثل صدای پروفسور استیون هاوکینگه :slight_smile: )

2 پسندیده