آیا با زبان روبی میشود برنامه دسکتاپ نوشت؟

آیا میشه با زبان روبی برای لینوکس و ویندوز برنامه نوشت?
کیفیت برنامه های تولیدی چطور خواهد بود؟
این کار را پیشنهاد میکنید یا نه.

بله. کیفیتش بستگی به ابزارش داره. و بله پیشنهاد می شه :wink:

بفرما چند تا مقاله اینجا هست بدردت می خوره

Rack و ریلز رو با روبی نوشتن و در همه os هایی که گفتی هم کار می کنن. کیفیت هر برنامه ای قبل از هر چیز به هوشمندانه و همچنين ساده نوشته شدن برنامه و کار آمد بودن روش تست مربوط میشه. حتی میتونی به زبان محلی (local machine language)یا جاوا کمپایل کنی.

جواب ساده‌اش اینه که بله می‌شه یا بهتره بگم ممکنه و ابزارش موجوده.

جواب صادقانه‌اش اینه که روبی برای این کار ساخته نشده و کامیونیتی روبی باز هم علاقه و سرمایه‌گذاری‌ چندانی روی توسعه برنامه‌های دسکتاپ کراس پلتفرم نکرده‌اند. پس عمر خودت را هدر نکن و از ابزار مناسب‌تری استفاده کن.

1 پسندیده

به نظر منم بهترین زبان آگه میخوایم یه برنامه اینترپرایس با پرفورمنس بالا برای دسکتاپ داشته باشیم مجبور به انتخاب جاوا یا اسکالا ییم

دوست عزيز با احترام به نظر شما، روبي يك زبان همه كاره هست (General Purpose) و مثل پايتون يا جاوا براي ساختن هر نوع برنامه اي به كار ميره، و خيلي هم در دسكتاپ هاي bsd و لينكس استفاده ميشه.

اسكالا و جاوا بسار خوبند اما گزينه هايي مثل Clojure يا Erlang و Haskell از خيلي نظر ها حتي بهتر هم هستند.

با عرض پوزش : حرفتون خیلی اماتورانه به نطر می رسه شما تا حالا برنامه دسکتاپ ننوشتید ! من که مک دارم و سویفت هم کار می کنم ترجیح می دم که با روبی اپلیکیشن بسازم تا با سویفت ! فقط تنها اشکالی که داره یکم تو دیزاین برنامه خیلی ساده پیاده میشه ( منظورم اینه که گرافیکش مثله vb !) , برای اطلاعات بیشتر می تونی اون لینک هایی رو که دادمو بخونی !

در مورد اولین جمله پاسختون! ما همه در این سایت قراره از هم بیاموزیم.
در مورد GUI باید بگم که کتابخانه هایی هستند که برای این کار نوشته شدند و میتونید خیلی راحت GUI های بسیار زیبایی بسازید که محدودیتی نداشته باشند. هیچ زبان برنامه نویسی به خودی خود گرافیک نداره مگر اینکه با همون زبان یا ابزار دیگه براش نوشته شده باشه.
منم زیاد سویفت رو دوست ندارم اما واقا از Objective-C بهتره
:slight_smile: