ساخت لینک سفارشی در روتر فونیکس ۱.۳

با درود خدمت شما دوستان گرامی. من نیاز دارم لینک سفارشی در فونیکس خودم برای قسمت مطالببم بسازم .

لینک من به این شرح است:

link.com/blog/ID-AliasName

وقتی خواستم در فونیکس به صورت زیر بسازم عمل نکرد و ارور داد و گفت اجازه به این صورت ساختن رو ندارم

get "/blog/:id-:alias", BlogController, :post 

حالا من برای ساخت این لینک مطلب زیر رو دیدم ولی اصلا چیزی که من می خواستم نبود یا من نتونستم درکش کنم مخصوصا که defimpl استفاده کرد و من هنوز یادش نگرفتم و در آخر هم پاکش کرد :smiley:

لازم به ذکر هست هر مطلبی که من در حال نمایش هستم از سرور دیگیری به صورت json دریافت می کند و داخل اطلاعات این مطلب دو چیزی که من می خوام هست

۱. شناسه مطلب
۲. استرینگی که مدیریت برای لینک با alias link وارد کرده

اگر دوستان تجربه ای این چنینی داشتن لطفا با بنده به اشتراک بگذارند

نمونه لینک

https://trangell.com/fa/blog/125-آموزش-جامع-بازاریابی-محتوا-content-marketing-نه-فصل-آموزش-از-moz-com

بنده حتما به همین فرمول نیازمند هستم به فکرم رسید که لینک بالا رو کلا در روتر یک ورودی بگیرم مثلا alias و ۱۲۵ رو مخلوطش کنم ولی به فکرم نمی رسه چطور اون ۱۲۵ رو از مطلب جدا کنم چون ممکنه تیتر مطالب من با عدد شروع بشه . البته می تونم بگم رجکس بیاد تا اولین - دش هرچی عدد بود به عنوان شناسه بگیره بقیه به عنوان alias من . لازم به ذکر هست مطالب من با alias لینکشون از json api گرفته می شوند .

به نظرتون کار آخری که پیشنهاد دادم جالب هست؟

مشکل بعدی اینکه آیا ترمینال لینک تو مروگر وقتی فارسی باشه اینطور نشون می ده یا یونیکد لینک مشکل داره که اینطوری شده ؟

چون اینطور لینک ها تو مروگر مشکل دارند از نظر سئو و یونیکدشون درست نیست