شبکه اجتماعی

دوستان من در حال ساخت یه سوشال نتورک هستم ( مانند تویتر) و تقریبا تو مراحل پایانی به سر می بره من چند مشکل دارم که
۱-برای کاربران توسط کارهایی که می کنند مثل فالو کردن منشن شدن مسیج گرفتن و بعد از ۱ هفته از اخرین فعالیتشون اخرین پست هارو ایمیل می کنم(background jobs ) حالا با این تعداد ایمیل بالا چی کار کنم که اسپم نشم ؟
۲- تو تنظیمات سایت یه اپشن می خوام اضافه کنم که کله تویت هاشو دریافت کنم و به دیتابیس سایت اضافه کنم حالا فرض کنیم یه کاربر هایی که میان و این اپشن رو فعال می کنن و 100k پست دارن و به دیتابیسم اضافه میشه بنظرتون باعث کندی دیتابیسم میشه ؟ ( اگر اره ه راهی پیشنهاد میدید ؟ دیتابیس من postgresql هست باید سویچ کنم رو اوراکل یا نه ؟)

1 پسندیده

در مورد سوال اول من از sendgrid یا mandril استفاده می کردم. در مورد سوال دوم postgresql حالا حالا ها می تونه data داشته باشه . شخصا با table هایی که چند صد میلیون record دارند کار کردم و postgresql مشکلی نداشته. فقط باید index درست بگذاری
ولی اگر دنبال database دیگه هستی cassandra هم می تونه خوب باشه

3 پسندیده

سام عزیز می شه در مورد اینکه گفتید ایندکس درست بزارید کمی توضیح بدید دقیقا منظورت چی بوده ؟

1 پسندیده

منظور سام ایندکس های مناسب برای بالا بردن کیفیت سرچ، optimisation، افزایش دقت و صحت داده ها توی دیتابیس بود

2 پسندیده
2 پسندیده