منبع آموزش جنگو

خیلی ممنون آقا توماج…
راستش این CTRL و ALT زدن و این عذابی که برای یادگیری hotkey هاش بهم میده انقدر جذاب هست که اصلا سراغ evil نرفتم. تگ های html رو هم با hotkey میزنم… :sweat_smile:

autocomplete واقعا کمک میکنه؟ یا بیشتر باعث خطا میشه؟

آقا توماج راستش من تا زمانی که توی vim بودم از autocomplete استفاده می کردم. ولی از وقتی اومدم سمت ایمکس اصلا اصلا استفاده نمی کنم! تصمیمم از نظر اکثریت ممکنه اشتباه باشه ولی دوست دارم بدون استفاده از راهنما یا به زبون دیگه برگه تقلب کد بنویسم. راستش از وقتی استفاده نمی کنم دقت و تمرکز بیشتری دارم. چون من عادت دارم و البته دوست دارم دستورات رو یاد بگیرم و حفظ کنم…
راستش خیلی دوست داشتم نظرتون رو بدونم؟

بنظر من IS و autocomplete بیشتر باعث اشتباه میشه

خیلی ممنون :hugs::rose:
دیگه شما نظرتون این باشه خیالم راحت تر شد… و مطمئن شدم تصمیم درستی گرفتم…

همه چیز رو تایپ کنید

سلام
از چه نظر باعث اشتباه میشه؟

از این نظر که باعث میشه کمتر دقت کنید، در تایپ کردن مهارت کافی رو بدست نیارید و اصلا چرا کس دیگه باید جای شما تصمیم بگیره که بعد بخوایم درستش کنیم؟

منظورت از hotkey چیه؟ shortcuts ؟

اوه ببخشید اشتباه شد! بله منظورم shortcut هاش هست…

خوب پس چی اذیتت می کنه ؟

نه آقا سمیر :slight_smile: منظورم این بود که یادگیری shortcut ها اگرچه زمانبر هست ولی واقعا لذت بخشه :))
خب یادگیری shortcut ها یکم سخته مثلا حتی برای html چیزهایی مثل

Cc Cc n
Cc Cb

و …
منظورم اینا بود :))
یه جایی خوندم که ایمکس ۱۰ هزار تا shortcut داره نمی دونم تا چه حد درسته ولی تسلط خب مستلزم تمرین زیاد هست…

یه چند تا پیشنهاد بهت می کنم. اول اینکه مد های دیگه ای هم هست که کلا کلید ها رو برات عوض می کنن. مثل Evil-mode یا key chord بگرد اون چیزی که راحتی رو استفاده کن یا درست کن. مثلا من خیلی از shortkey هام با پیشفرض ایمکس فرق داره.

برای HTML و اینا شرت کی نمی خواد که. یه Emmet mode نصب کن می ترکونی productivity رو.
در نهایت یه مدی هم هست به اسم guru-mode که خیلی از شرت کی ها رو از کار می ندازه تا بهت یاد بده که شرت کی اصلی برای کاری که می خوای بکنی چی هست

خیلی ممنون از متنی که تایپ کردید… اون guru-mode محشر بود…
راستش برای html همیشه از ابزارهایی مثل emmet یا haml استفاده کردم ولی چند وقتیه ایمکس نصب کردم خیلی جو گیر شدم به همین خاطر رفتم سراغ shortcut هاش :smile:
آقا سمیر ببخشید یه سوال؟
شما برای نصب پکیج یا پلاگین چی کار می کنید؟ از ELPA یا MELPA استفاده می کنید یا به صورت دستی نصب می کنید؟ فکر می کنید MELPA امنیت کافی داره و سورس هاش به دقت بررسی میشه؟ راستی از Autocomplete و این چیزا استفاده می کنید؟ کلا چقدر پلاگین و افزونه نصب میکنید؟

من یه سری کد نوشتم بر اساس همون پکیج منیجر خود ایمکس که با Elpa و Melpa کار می کنه. و یه ماهیتی دارم به اسم Extension که از یه سری Ability ساخته شده. مثلا یه Extension دارم برای python که یه ability داره برای autocomplete. کاربر می تونه به دلخاه این extension ها و ability ها رو فعال یا غیرفعال کنه. یه سری از این ability ها با هم تداخل دارن و همزمان فقط از یکیش می شه استفاده کرد. مثلا من خودم ido استفاده می کنم اما ability وجود داره واسه helm واسه کسایی که دوست دارن از helm استفاده کنن. این جور فقط با فعال کردن helm کل ایمکس سوئیچ می کنه رو helm.

قسمت زیادی از این Extension ها هم autoload هستند یعنی تا بهشون نیاز نباشه لود نمی شن. ( البته این قسمتش رو دارم تغییر میدم‌)

مثلا این فایل اصلی extension پایتون FG42 هستش:

پیکیج های melpa هم عموما قابل اطمینان هستند. توی کانال #emacs توی freenode یه سره برسی می کننشون. کلا کامیونیتی خیلی فعالی داره

کتاب Two Scoops of Django چطوره؟ با انجام پروژه یاد داده؟ یا تمرکزش رو اینه که بگه ساختار یه پروژه چطور باید باشه و چجور باید کد نوشت و چجور نباید نوشت؟ اگه پروژه محوره، چه پروژه هایی توش هست؟ میخوام بدونم سراغش برم یا نه.

بله کاملا پروژه محور هست البته کتاب Django 2 by Example از Two Scoops of Django پروژه محور تر هست