منبع آموزش جنگو

ادم گریه اش میگیره😐

یعنی واقعا چیزی مثل adm اندروید نداریم؟

پرسپولیس خوبه دیگه… مگه مشکلی باهاش داشتی ؟؟
حالا شهریار جان میگه بیشتر از 16 تا کانکشن نمیشه که اونا هم تو جوابش گفتن میتونی از سورسش تغییرش بدی
در ضمن هر مشکلی داشتی بهش بگی زودی حلش میکنن …
نگران نباش اینم درست میشه :wink::slightly_smiling_face:

بهتون تبریک می گم :slight_smile: از دست یه IDE کند و سنگین راحت شدید…
نرم افزارهای شرکت jetbrains غیر رایگان و مهم تر از همه غیر آزاد هستند و (صرفا) برای کسب ثروت ساخته شدند نه برای آسایش, رفاه و کمک به مردم! بنابراین نرم افزارهایی که پاک کردید اصلا آش دهن سوزی نبودند… این ها همه ابزار هستند pycharm, … برای شما کد نمی نویسه بنابراین چیزی رو از دست ندادید…
اما بلاخره وقتش شده یه ابزار درست و حسابی رو برای کدنویسی پایتون انتخاب کنیم:
۱- eclipse با طعم pydev: سیستم عامل! ببخشید IDE اکلیپس یه محیط همه فن حریف برای کدنویسیه و شما با استفاده از pydev می تونید پایتون بنویسید.
۲- spyder: یه IDE جالب برای کارهای مهندسی و تحلیل داده.
۳- eric python: این هم یه IDE خفن دیگه…

در نهایت بهترین راه برای کدنویسی استفاده از Editor به جای IDE هست. این حرف تکراری رو یکبار دیگه میزنم: یکبار برای همیشه vim یا emacs رو یاد بگیرید و باهاش هر زبانی که دوست داشتید از python, ruby, elixir, clojure گرفته تا هر زبانی رو بنویسید.

دانلود منیجر هم انواع و اقسامش هستند که یه سری رو دوستان معرفی کردند… تعداد کانکشن رو بزارید روی ۳۲ یا حداقل ۱۶ و لذتشو ببرید :))

سلام
درمورد کند بودن و سنگین بودن jetbrain ها حق با شماست
اما از این موضوع که بگزریم ابزار های خوبی هستن
نسخه community و open source هم داره دیگه !!!
خیلی دلم میخواد vim یا emacs رو حرفه ای یاد بگیرم اما مشکلشون اینجاست که ادیتورن و مثلا نمیتونن خطاهای موجود در کد رو مشخص کنن

یعنی نمیشه توشون از pylint یا eslint یا… استفاده کرد؟

توی vs code و atom با نصب اینا میشه خطا هارو مشخص کرد

راستش من هنوز قانع نشدم از vim استفاده کنم

Vs code قابلیت های زیادی از جمله دیباگ و… داره

راستش هم از vscode خوشم میاد و هم از vim میترسم😂

سلام با استفاده از پلاگین syntastic به سادگی هر چه تمام تر می تونید خطاهای موجود در کد رو پیدا کنید. محیط کدنویسی رو باید مطابق با ابزارهایی که استفاده می کنید تنظیم کنید یه IDE قابلیت های زیادی رو به صورت پیش فرض قرار داده و همین موضوع باعث میشه سنگین بشه ضمن اینکه ممکنه هیچ وقت به اون ها احتیاج نداشته باشید… ویم هر پلاگینی که فکرش رو بکنید داره چند تا ابزار ساده عیب یابی و … که چیزی نیست! به جای اینکه چندین IDE دور خودتون جمع کنید یه ادیتور همه فن حریف از Vim یا Emacs بسازید.

هنوز قانع نشدید چون هنوز نصبش نکردید و باهاش کار نکردید…
چون ویم یک ادیتور هست فکر می کنید قابلیتی نداره… توی گیت هاب یا خود سایت ویم پلاگین هاش رو ببینید دیگه سمت این محیط های کدنویسی به درد نخور نمیرید.
ابزارهای پایتون هر چیزی داره… autocomplete و … اینا که چیزی نیست! فقط کافیه نصبش کنید.

VIM and Python

ظاهرش… یجوریه

من که کلی با VSCode حال میکنم . کامل از PyCharm مهاجرت کردم . با VSCode نه تنها هیچ مشکلی ندارم بلکه کلی سرعت کدنویسیمو برده بالا .

برای شوخی از ایشون بپرسید با کدوم انگشتان دست بیشتر تایپ کنیم از بلاهای آسمانی دور هستیم؟

Free Download Manager، من چیزی بهتر از این تا حالا ندیدم

VScode هم واقعا چیز خوبیه و خیلی ها رو میبینم که در موردش حرف میزنن و از حتی vim یا emacs به vscode مهاجرت می کنند. من خیلی استفاده نمیکنم مگر برای TS اما طرافدارای زیادی داره و خیلی پایداره. کلا یه جور تحول در دنیای IDE ها بحساب میاد اونم فقط چون روی emacs هنوز ts ندارم.

من واقعا نمی تونم درک کنم که یکی که Emacs کار کرده باشه بتونه ازش مهاجرت کنه. مگر اینکه همین جوری الکی ازش استفاده کرده باشه. حالا vim رو نمی دونم

راستش من همکاری دارم که سالهاست از emacs استفاده میکنه و میدونم که خیلی در این زمینه خوبه اما حالا به vscode اومده و راضیه البته در vscode هم از emacs mode استفاده میکنه، این مورد رو در یوتیوب و reddit هم دیدم، من قبول دارم که vscode به اندازه emacs یا vim قابل توسعه نیست اما امکاناتی هم داره که به هر حال اگر توجه کنید با سرعت زیادی در حال فراگیر شدنه. با این حال من واقعا emacs و ترجیح میدم چون در emacs همیه چیز زیر اشاره انگشته.

یک مورد دیگه هم وجود داره، دلیل فراگیر شدن vscode با این سرعت فقط امکاناتش نیست، در مدارس و دانشگاه ها خیلی روی vscode کار میکنند و دیدم که هرکس توی مدرسه یا دوره کارشناسی با برنامه نویسی سر و کار داره احتمالا روی vscode کار میکنه پس اون هم مثل پایتون خیلی بخاطر برتری هاش محبوب نشده و شاید تا حدی در فضاهای اکادمیک سانسش خوب بوده که البته سادگی و شروع راحت خیلی در این زمینه بی تاثیر نیست.

بهتره اگر به vscode فکر میکنید دنبال این نباشید که با چی ساخته شده چون ممکنه مثل من خیلی از electron خوشتون نیاد

خیلی موافقم. البته من یکی برام یه ویدئو فرستاده بود که به بنده خدایی که می گفت ۱۰ سال Emacs استفاده کرده مهاجرت کرده بود به vscode و دلیل هاشو می گفت که خوب برای من خیلی خنده دار بود چون خیلی واضح بود که هم از Emacs چیزی نمی دونه هم اینکه Emacs برای اون ساخته نشده. مثلا یه بند به این اشاره می کرد که چقدر استفاده از موس توی vscode خوبه. :expressionless:

نسل جدید نیاز هاشون با نسل ما فرق داره و به یه سری چیزایی جذب می شن که ما نمی شیم و خوب ان زندگی هست دیگه. انتخاب کردن ادیتور از روی ظاهر ( البته شوخی می کنم.). اما در آخر کار اینا همه ابزار هستند که باید ازشون برای رسیدن به یه نتیجه ای استفاده کرد. حالا هرکس با یه چیزی احساس راحتی می کنه.

یه همکار دارم که pycharm استفاده می کنه و به من می گه چرا ادیتور خودتو نوشتی ؟‌ فکر می کنی از سازنده های pycharm باهوش تری :smile: ؟ یه باز وقتی FG42 رو براش پرزنت کردم، وقتی دید چقدر بنا به نیاز های خودم چیده شده و چه امکاناتی داره ایمان آورد و الان داره Emacs یاد می گیره :smile:

Emacs?!
عاشقش شدم…! :hugs: باید اعتراف کنم Learning Curve ش بی نظیر هست…
اول کار از Vim ساده تر به نظر میاد مخصوصا اگه از GUI استفاده بشه ولی وقتی پای hotkey ها وسط میاد تفاوت ها معلوم میشه…!

میتونی از evil مد استفاده کنی