لینوکس و قورت دادن شارژ

سلام دوستان
من تا بحال هر نسخه لینوکسی رو هر لپتاپی نصب کردم دیوانه وار شارژ باتری رو قورت میده!
آیا شما هم همچین مشکلی داشتین ؟ چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم؟

1 پسندیده

چک کن ببین governor پردازندت رو چی ست شده و چه سرویس هایی داری. سرویس های اضافی رو که نیاز نداری stop کن. مطمئن شو که برای کنترل باطری هم درایور مربوط بهش لود شده.

4 پسندیده

سلام
در چنین مواردی معمولا درایور سیستمتون به درستی نصب نشده… یه نگاهی هم به درایور کارت گرافیکتون بندازید. مطمئن باشید از آخرین ورژن توزیعتون استفاده می کنید.
پیشنهاد می کنم حتما نرم افزار jupiter رو نصب کنید:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/jupiter
sudo apt-get update
sudo apt-get install jupiter

باطری رو روی حالت power saver قرار بدید.
راستی از کدوم توزیع ها استفاده کردید؟ خیلی خوبه نگاهی به توزیع های سبک با یه میزکار کم حجم مثل lxde داشته باشید ببینید این مشکل رو با بقیه هم دارید.

3 پسندیده

یه چندتایی نصب کردم اما اکثرا اوبونتو نصب استفاده میکنم و بقیه برای سرگرمی بوده

1 پسندیده

Debian من اولین بار چند مدت پیش نصب کردم روی چند تا سیستم خیلی مرتب کار میکنه و فعلا مشکلی براش پیش نیومده

من Asus b9440 دارم (کارت گرافیک نداره) و ArchLinux روش نصب کردم و یه نرم افزاری هم هست به نام Laptop Mode که روش نصب کردم و خیلی کانفیگهای جالبی داره مثلا زمانی که vga به لپتاپ وصل نباشه، برقش رو قطع میکنه یا cpu-hotplug انجام میده. (در کل فکر میکنم صرفا یه سری ماژول کرنل باشه که برای لپتاپ‌ها ساخته شده باشه)

و با این توصیفات، لپتاپم ۱۰ ساعت شارژ نگه میداره. دقیقا همونقدری که توی review ها درمورد Windows 10 pro که کارخونه روی لپتاپ نصب کرده گفته میشه.

2 پسندیده

سلام
تا اونجایی که من میدونم این مشکل معمولا با لپ تاپ هایی به وجود میاد که کارت گرافیک مجزا دارن و مشکل هم اینجاست که به صورت خودکار کارت گرافیک change نمیشه مثل ویندوز
توی ویندوز در اکثر مواقع از کارت گرافیک کم مصرف آنبرد استفاده میشه و درصوت اجرا بازی کارت گرافیک مجزا اما توی لینوکس اینجوری نیست و خودتون باید عوض کنید

1 پسندیده

governor رو چک کردید ؟ لپتاپ رو از شارژر جدا کنید و governor رو چک کنید.