چند سوال درمورد لینوکس

سلام
به تازگی mint نصب کردم و چند سوال و مشکل دارم گفتم به جای بهم ریختن تاپیک بقیه یه تاپیک بزنم که هم سوالاتمو بپرسم هم بعدن هم سوالی چیزی داشتم همین جا بپرسم

۱. قبلا هم که یه مدت با اوبونتو کار میکردم مشکل ف.ی.لتر شکن داشتم چون توی مک از hotspot shield و توی ویندوز علاوه بر این از psiphon استفاده میکنم ولی اینجا هیچکدوم نیست لطفا یه ف.ی.لتر شکن خوب معرفی کنید

۲. من روی ویندوز فقط python ورژن ۳ رو نصب کردم برای همین پیشفرض فقط همون بود چون اصلا python دیگه ای وجود نداشت
اما اینجا پیشفرضش ورژن ۲ هست و من هی باید بزنم python3 یا pip3

۳. یه برنامه خوب برای رکورد گیری از صفحه نمایش که بشه تنظیمش کرد مثلا ۷۲۰ بگیره یا با فلان فریم ریت بگیره معرفی کنید
این که حجم ویدیو کم بشه خیلی مهمه

۴. یه پلیر خوب و یه دانلود منیجر خوب معرفی کنید

1 پسندیده

tor
میتونین از وبسایت یا گیت هابشون مرورگرش رو دانلود کنید یا طبقاین پست پیش برین تا بتونین برنامه های دیگه رو م به شبکه ی تور وصل کنین

من خودم ازینا استفاده میکنم
vlc player
uget

2 پسندیده

به جای استفاده از پایتون سیستم کلی، از pyenv استفاده کنین. با استفاده از این ابزار هر چندتا پایتون با هر ورژن رو بدون نیاز به کاربر root و یا sudo می تونین نصب کنین. بشدت پیشنهاد می کنم این کار انجام بدین.

من از kazam راضی بودم و برای حجم فایل هم ffmpeg بهترین هست اما اگر ابزار گرافیگی هم می خواین زیاده اما من زیاد نمیشناسم.

mpv یا vlc
aria2 یا axel

2 پسندیده

فقط من یه نکته بگم اگه سوالت رو انگلیسی سرچ کنی به احتمال زیاد قبلا پرسیده شده و بهش جواب دادن

2 پسندیده

سلام
چیز دیگه ای نمیشناسین به من معرفی کنید؟ چون تور برای دور زدن ف.ی.ل.تر نیست واقعا
و کار کردن باهاش هم خیلی راحت نیست

تور نصب می کنین و بعد یه extension هم روی بروزر و تمام.

2 پسندیده

سلام
آره درمورد پایتون پیدا کردم توی نت نفهمیدم چه کار باید بکنم الآن دوباره همون لینکو فرستادن و دوباره خوندم و تونستم درستش کنم
برای ف.ی.لتر شکن طبیعتا کسایی که اونور هستن چنین مشکلی ندارن
بقیه نرم افزار ها هم یه سری سایت هستن فقط معرفی کردن اینجور موقع ها تجربه شخصی به نظرم یه چیز دیگست

سلام
شما الآن اینجا رو ببینید
https://molaei.org/tor-ubuntu
سه صفحه متن نوشته با کلی دستور که من اکثرشون رو نمیدونم چیکار میکنه و حس خوبی هم ندارم فقط کپی پیست کنم و ندونم چی به چیه

من تور رو برای تلگرام و مرورگرش رو برای دیدن ویدیو تو یوتوب استفاده میکنم خیلی خوب کار میکنه برام یکم راه انداختنش سخت هست (فقط یکم) ولی خب ارزشش رو داره

2 پسندیده

من همین الان تور استفاده می کنم. کل کاری هم که لازم بوده انجام بدم این هست:

apt install tor

و نصب این افزونه برای کرومیوم:

https://mybrowseraddon.com/tor-button.html

3 پسندیده

سلام
دقیقا همین افزونه رو من هم نصب کردم
اما موقعی که توی ترمینال میزنم tor این ارور رو میده

Jul 27 03:06:41.213 [notice] Tor 0.3.2.10 (git-0edaa32732ec8930) running on Linux with Libevent 2.1.8-stable, OpenSSL 1.1.0g, Zlib 1.2.11, Liblzma 5.2.2, and Libzstd 1.3.3.
Jul 27 03:06:41.213 [notice] Tor can't help you if you use it wrong! Learn how to be safe at https://www.torproject.org/download/download#warning
Jul 27 03:06:41.213 [notice] Read configuration file "/etc/tor/torrc".
Jul 27 03:06:41.215 [notice] Scheduler type KIST has been enabled.
Jul 27 03:06:41.215 [notice] Opening Socks listener on 127.0.0.1:9050
Jul 27 03:06:41.215 [warn] Could not bind to 127.0.0.1:9050: Address already in use. Is Tor already running?
Jul 27 03:06:41.215 [warn] Failed to parse/validate config: Failed to bind one of the listener ports.
Jul 27 03:06:41.215 [err] Reading config failed--see warnings above.

شما نیاز نیست تور رو خودتون اجرا کنین. وقتی با apt نصب می کنین خودش اتوماتیک به صورت سرویس شورع به کار می کنه. همونجور که تو ارور هم می بینین نوشته اون پورت قبلا در حال استفاده هست یعنی تور اجرا شده و اماده استفاده هست.

1 پسندیده

زمانی که میخوام افزونه رو فعال کنم یا روی این وضعیت گیر میکنه
Checking tor proxy connection…
یا ارور میده که Tor is not running

apt install netcat
nc -vvv localhost 9050

خروجی دستور دوم رو بده ببینم.

1 پسندیده
Connection to localhost 9050 port [tcp/*] succeeded!

خوب تور داره کار می کنه. یه اسکرین شات از extension بده لطفا و اینکه بروزرت چیه ؟

1 پسندیده

فایرفاکس

اگه بخوام اکتیوش کنم اونجایی که نوشته TOR proxy is disabled مینویسه Checking tor proxy connection… و انقدر در همین وضعیت میمونه تا ارور بده که اصلا تور ران نشده و بعدم دیگه اکتیو نمیشه و همین ارور رو میده تا وقتی که ری استارت کنم مرورگر رو

تنظیمات شبکه فایرفاکس به حالت پیش فرض برگردونید به صورتی که از پروکسی سیستم استفاده کنه.

1 پسندیده

موقعی که روی پیاز سمت چپ کلیک می کنین چه اتفاقی می افته ؟

1 پسندیده