چرا نرم افزار های آزاد؟

gnu

سمیر جان من چیزی رو که فهمیدم اینکه ما معتاد به اشتراک گذاری هستیم . یعنی این سیستم تا بیشتر ذخیره کننده اطلاعاتی که از فکر ما خارج هست باشند ما را به این شبکه های عادت دادند نمونه اینستا من نمی دونم چرا تا ریز جزئیات در این شبکه اجتماعی پابلیکه حالا انتظار داریم سیستم نفهممه ما در چه روز هایی مدرسه می ریم و چه روز هایی غم گینیم فکر کنم باید اول از خودمون شروع کنیم و همه چیز رو بالانس کنیم

خب اینم یک جور تبعیض نژادیه دیگه :wink:
مثلا میشه گفت، ممم… Computeral discrimination :grin:

نفهمیدم توماج جان این قسمت رو why?

خب وقتی فکر کنیم کسی که با مک کار میکنه یه جوریه، یعنی تبعیض قائل شدیم :slightly_smiling_face:
مک خیلی هم خوبه، هر چیزی اشکالات خودشو داره، حالا بیایم بچسبیم به گنو لینوکس و هی بگیم هر کاری با مک و ویندوز میشه‌ کرد در گنو هم شدنیه و هی خودمونو اسکل کنیم که چی بشه؟

واقعا حق با شماست :joy:

اصلا کاری به خوبی و بدی چیزی ندارم، اما هر کسی بر اساس نیازش از نرمافزار و کامپیوتر استفاده‌ می کنه،
من خودم در محل کار و با توجه به سیستم ها و تیم از مک و ابونتو استفاده میکنم، برای خودم هم از آرچ. خیلی هم خوبه که فراوانی رو تجربه‌کنیم. در کنار تخصص و علاقه انعتافپذیری هم لازمه

از BSD* استفاده نمیکنین آیا؟؟

سیستم عامل مک یه جور BSD است

بنظرم در مورد نرمافزار آزاد خیلی به تاثیر روزافزون رایانش ابری بخصوص با بالا رفتن سرعت و گسترش پوشش اینترنت فکر نشده و باید بعضی مفاهیم بازنویسی بشه

سلام آقا سمیر :bouquet:
بی زحمت میشه لطف کنید اسم addons هایی رو که استفاده می کنید رو نام ببرید.

ublock origin بهترین افزونه ای هست که برای adblocker وجود داره. به جایی وابسته نیست و آزاد هست و خیلی هم خوب.
Privacy Badger - HTTPS Everywhere - Tor