چرا نرم افزار های آزاد؟

gnu

خودشون معمولا میگن این اطلاعات رو نگه نمیدارن

اینستگرم و فیسبوک و گوگل همه داده رو نگه میدارن

از تک تک شما به خاطر مباحثی که مطرح کردید ممنونم…
راستش من هم دیگه تمام نرم افزارهام رو آزاد کردم و همینطور توی گوشی فقط و فقط نرم افزارهای آزاد نصب می کنم.
f-droid دارم و عاشقشم…
دیگه اصلا سمت Google و Gmail نمیام. (هر چند قبلا توی این سایت اسم نوشتم با اکانت جیمیل ثبت نام کردم)
حقیقا الان فقط و فقط با DuckDuckgo.com سرچ میزنم و نتایج جست و جو عالیه… ایمیلم هم ProtonMail.com هست.
اصلا کاری با اینستاگرام و فیسبوک و لینکدین و توییتر و … ندارم (هر کس هم انتقاد بهم کرده کاری به حرفش ندارم :slight_smile: )
کلا خواستم بگم الان که نرم افزارهای آزاد دارم نسبت به زمانی که نداشتم خیلی خوشحال تر و راحت ترم :grinning:
آپدیت: جیمیلم رو هم توی سایت حذف کردم و به جای پروتون میل رو گذاشتم :)))

اتفاقا تو یه مستند دیدم همچین چیزی رو تا چند وقت دیگه پیاده میکنن که مثلا دوربین موبایل یا ترافیک یا هر چیزی رو کنترل میکنن
رفتار آدما و سابقه هاشون بیماری هاشون و … اگه مثلا یکی به یه ویروس الوده باشه خیلی زود تشخیص میدن و اونجا رو قرنطینه میکنن و میگفت دیگه هیچ حریم خصوصی ندارن انسان ها
اگه پیدا کردم مستندشو میزارم تو سایت

:neutral_face::neutral_face::neutral_face:
یعنی هیچ حریم خصوصی نمونده دیگه ! مرسی تا همین حدم کافی بود :tired_face:

شده یه چیزی شبیه حرفایی که تو سریال مستر ربات میزد . واقعا سریال فنی و واقعی بود

من واقعا نمیتونم از php storm و… استفاده نکنم

خیلی کار رو راحت میکنه

بله… این موضوع کاملا سلیقه ای هست…
اتفاقا اصلا قرار هم نیست همه از نرم افزار آزاد استفاده کنند…
فقط کسانی باید نرم افزار آزاد نصب کنند که دنبال آزادی و آزادی خواهی باشند :slight_smile:
ادیتور vim من به حدی قوی شده که موقع کد نوشتن فقط tab یا یکی دو حرف مخفف رو میزنم و خودش بقیه رو می نویسه! مثلا توی html وقتی >d رو میزنم تمام head, html, body به همراه خصوصیت هاشون رو به صورت کامل می نویسه!.. خود به خود کد generate می کنه! وقت زیادی رو تا به حال پاش گذاشتم ولی ارزشش رو داره و با هیچ نرم افزار دیگه ای عوضش نمی کنم.

خیلی از ادیتور های دیگه این امکان رو به شما میدن

من ویم استفاده نمی کنم اما این رو می تونم بگم چیزی که vim و ایمکس رو برتر می کنه اینه که شما هرچی نیاز داشته باشین که ادیتورتون نداشته باشه می تونین خودتون براش بنویسن ( البته خیلی هم سادست ) اما در مورد ابزار های دیگه این جوری نیست

بیشتر ادیتورها قابلیت autocomplete و … دارند من منظورم این چیزا نیست… ولی من بر اساس سلیقه خودم و چیزی که یادم می مونه اون رو تنظیم کردم…

دقیقا توی ویم همین کار رو انجام دادم… با دستور inoremap تنظیم کردم یکی دو حرف می نویسم 20 خط کد برام generate می کنه :grin: دیگه اصلا html و css نمی نویسم خودش همه رو تایپ می کنه مثل ربات شده!

یکی از مثال از کارهایی که خودم بنا به نیاز خودم انجام دادم، اینه که توی FG42 یه مد اضافه کردم یه اسم lxdrive که وقتی فعال می شه layout کیبورد رو کلا عوض می کنه و خیلی از امکاناتی که واسه code review هست رو چیدم روی کیبورد. خیلی کاربردی و سریع تر هستش.

درود سمیر جان . هزاران لینتر نوشته شده برای زبان های مختلف . همه ایدتور های مطرح پلاگین محور هستند. ولی این مورد منظورم این نبود که قابل مقایسه با vim باشند این ایدتور واقعا فوق العاده است و رو دست نداره فقط نیاز به وقت و حرفه ای شدن داره. من فقط برای اون چیزی که فرمودید این موارد داخل ایدتور های دیگه نمی شند خدمتتون عرض کردم.

منظور من لینتر و اینها نیست. این چیزی که من برای ادیتور خودم ساختم رو هیچ ادیتوری نداره چون دقیقا چیزیه که نیاز من رو بر آورده می کنه. مطمئنم شما هم درکش نمی کنین چون تا حالا شبیهشم ندیدین (‌ بد برداشت نکنی این حرف رو ). یا یه مثال دیگه اینه که FG42 می تونه پروژهای مختلف رو بنا به dependency شون بهم و باهم ران کنه. مثلا ۳ تا پروژه رو هاردم هستند که باهم کار می کنن و باهم دولپ می شن. بجای اینکه هر دفعه بخوام سرور هاشون رو جدا ران کنم و مدیریت کنم. یه چیزی نوشتم که این کار رو خودکار برام انجام می ده و با ادیتورم integrate می شه. یه چیزی شبیه به procman اما تو لول پروژه و حتی سرویس های خارجی. نوشتن این داستان کلا ۱ ساعت وقتم رو گرفت چیزی که کاملا برای خودم شخصی سازی شده و توی ادیتور های کد بسته امکان پذیر نیست و تو ادیتور هایی مثل atom و … هم کلی زمان می بره

اگر ما دیتامون رو پاک کنیم اونا پاک میکنن،درسته؟؟

شاید به شما بگن پاک کردیم اما هیچ نظارتی وجود نداره که ثابت کنه پاک کردن

اگه گوگل دیتای منو یه روز بده به دولت هفت بار اعدامم میکنن

آیا صرفا نصب security badger و استفاده از داک داک گو (یا استفاده از گوگل با تور) کافیه؟؟؟

حقیقتش دانش من در این زمینه خیلی خوب نیست. اما کلا با بلاک کردن درخواست هایی که به سرور های مشکوک میرن و بلاک کردن کوکی ها و یه سری کار های دیگه مثل استفاده از تور و سرویس های آزاد تا بتونم از این قضیه دوری میکنم.