چرا نرم افزار های آزاد؟

gnu

پس اپل انتخاب بسیار مناسبی برای شما هست. ولی نه برای کسی دوست داره ببینه سیستم عاملش چطوریه کار می کنه و چیزهای خیلی زیادی ازش یاد بگیره…

ضعیف که نیست ولی دوزاری هست :smile:
شوخی می کنم. البته که نه ضعیف هست و نه دوزاری اما همون جور که گفتم حقایق رو ادم نباید نادیده بگیره.

خوب این احساس شما همون چیزی هست که اشاره کردم. حقیقت اینه که اونا کنترل دارن رو چیزی که شما خریدی. گوشی رو کند می کنن. شما نمی تونی روی گوشیت هر فایلی خواستی کپی کنی و باید دست به دامن حک و راه کارهای دیگه بشی و خیلی چیزای دیگه.

من ۱۰۰۰٪ مطمئنم اپل سود خودش بیشتر از سود کاربراش مهم هست براش. این برای همه شرکت ها صادقه.

جای تعجب منم همینه. این سیاست خوب اپل هست که الان شما طرفدارشی حتی با اینکه پول نمی گیری و روی سیستمت هم کنترل نداری. :wink:

به قول قدیمی ها بحث بلند هستو قلندر بیدار( البته یکمی ویرایش کردم :joy:) ولاه اختیار زندگیمون نداریم حالا فرض محال اپل یک کنترلی داشته باشه که بیشتر جنبه خراب کردن این شرکته :yum: چه اشکال داره .

واقعیت این هست که من شبا سیستممو با یک بوس می بندم نکنه خراب شه دیگه نتونم تو این وضعیت بخرم . ازش تشکر می کنم که کار می کنه و ۴ ساله آخ نگفته و بر خلاف موارد مذکور روی هوا نیست :joy: چون کد باز نیست

به هر صورت سمیر عزیز باعث خوشحالی هست در این انجمن بحث ها همیشه خوب پیش می ره و مشکلی پیش نمی یاد

امید وارم با کنترل بیش از حد روی سیستمتون با ۲۸ تا z پسوردتونو نزنند :relaxed:

:smile: فرض محال که نیست خودشون هم قبول دارن این داستان رو . ولی همون جور که گفتم کاربرانش آگاهانه یا نا آگاهانه این رو قبول کردن.

؟؟؟؟ اینو دیگه رفتی توی جاده خاکی :smile: :smile:

امیدوارم همیشه این جوری باشه.

دیگه نرو سمت کل کل کردن که خوب ما متریال واسه اذیت کردن اپلی ها زیاد داریم :laughing: :laughing:

win_mac_gnulinux

کاملا درسته منم اینو قبلا شنیده بودم اما اپل گفته بود این کارو برای فروش بیشتر آیفون های جدید نمیکنه و به خاطر این هست که باتری های آیفون ضعیف میشه و سیستم عامل جدید هم استفاده بیشتری از سی پی یو میکنه و ترکیب این دو باعث کاهش شدید عمر باتری میشه
که به خاطر همین قضیه یه مدت اپل باتری های آیفون رو با قیمت خیلی کم تری هم عوض میکرد
ولی در هر صورت باز هم آیفون ها به مراتب بهتر از گوشی های اندرویدی هستن که بعد دو سال دیگه اصلا آپدیت نمیشن
تازه همون دوسال هم خیلی دیر آپدیت میشن
و باز همه این ها درصورتیه که یه پرچمدار بخرین وگرنه گوشی های میانرده بعضی مواقع اصلا آپدیت نمیشن

بلاخره یه توجیهی نیاز هست دیگه. و در هر صورت دلیل نمی شه که کنترل کنن.

من طرفدار هیچکدوم نیستم. گوشی اندرویدی دارم ولی از روی ناچار. ولی باز ترجیهش می دم به iphone

با نهایت احترام با این موضوع مخالفم… :wink: به عنوان یک کاربر اندرویدی در پنجمین سال استفاده از این سیستم عامل, آپدیت دریافت کردم!
توی اندروید f-droid, Termux دارم اصلا با ios عوضش نمی کنم!

سلام
ترموکس رو منم اتفاقی کشف کردم واقعا فوق العادست
چه گوشی ای دارین که ۵ سال داره آپدیت میشه؟؟
۵ سال حدودا میشه از اندروید ۴.۱.۲ تا ۸

گوشی من Galaxy Nexus هست :slight_smile:

آپدیت هایی که دریافت کردین صرفا آپدیت ها امنیتی و رفع باگ بوده و فکر میکنم نهایتا دو یا سه نسخه از اندروید بشتر برای این گوشی نیومده(تازه در خوشبینانه ترین حالت)

بله دقیقا… منظورم آپدیت های امنیتی و دیباگ سیستم عامل بود اندروید گوشیم همون ۴ هست.

سمیر جان من هم به دوستام و کسایی که میشناسم همیشه درباره همین بحث میکنم و چیزایی مثل به سرقت رفتن اطلاعات بهشون میگم اما در اخر به اینجا ختم میشه که : مگه بیکارن ؟ بعدشم ما چیزی نداریم بیان گوشیمون رو کامل بگیرن مهم نیست
اگه لطف کنید کمی با جزئیات بهتری دربارش توضیح بدید ممنون میشم (که این اطلاعات شخصی به چه درد میخورن و در آخر چی میشه ؟ )

به نظر من (که البته آدم مهمی نیستم و نظرمم خیلی مهم نیست :joy: ) اطلاعات یک شخص خاص شاید به دردشون نخوره ولی مجموعه این اطلاعات به دردشون میخوره
شاید خیلی تخیلی به نظر بیاد اما واقعا ممکنه روزی کاری مثل فیلم captain america winter soldier بکنن
توی این فیلم نشون میده که یه سری ماهواره خیلی بزرگ رو میفرستن تو جو زمین که حاوی الگوریتمیه که بر اساس اطلاعات افراد توی شبکه های اجتماعی و کلا اینترنت در مورد افراد حدث میزنه که مثلا فلانی فلان جا ممکنه جرم بکنه یا یکیو بکشه و با این پیشبینی قبل وقوع جرم بهشون شلیک میکنه
چنین چیزی در حال حاظر غیر واقعی و تخیلی به نظر میرسه اما به هر حال …
یا مثلا شما فرض کن من بخوام نماینده مجلس رئیس جمهور یا هر پستی که به رای مردم بستگی داره رو به دست بیارم
اگه شبکه های اجتماعی و موتور های جست و جو اطلاعاتی درمورد طرز فکر و علایق و سلیقه افرادی که در اون منطقه زندگی میکنن رو به من بده من به راحتی میتونم از این قضیه سو استفاده کنم!!!

مثل House of cards

علاوه بر حرفای @SMMousavi اینو هم به دوستاتون بگین الان شرکت های وجود دارن که بهشون میگن data broker که به نوعی میتونیم ترجمه کنیم دلال دیتا . چرا باید یک شرکت از دست به دست کردن دیتا سود کنه؟؟؟

در همین حد بگم که توی کار قبلیم اگر شما حتی یک بار یکی از سایت های مشتری های ما رو بازدید کرده باشید من می تونستم تمام تاریخچه سرچ ها تون، سایتهایی که رفتین، اجناسی که به سبد خریدتون توسایت های مختلف اضافه کردید، لیست تماس ها و یا کانتکت های گوشیتون رو بهتون بدم حتی خیلی چیزای دیگه.

چه سایتی؟؟؟
کانتکت های موبایل؟ چه جوری؟

با استفاده از همین کوکی ها؟؟؟

خیلی از سایت ها مثل آمازون، ویکیا و … که مشتری بودند. شما وقتی مثلا تو instagram کانتکت رو می ذاری بگرده برای اشنا اطلاعاتت رو برای تبلیغات نگه می داره و با نتورک های تبلیغاتی ای که دار به اشتراک می ذاره. مثلا appnexus و google و خیلی های دیگه. همه این سرویس ها اطلاعاتی که از یوزر شما که یه ایدی داره رو باهم شیر می گنن که بهتر بهتون تبلیغ نشون بدن

کوکی ها و کومی سینک و یه سری فناوری دیگه