و ماکروسافت کارتون رو تعطیل میکنه

IMG_20180717_195834_533

2 پسندیده

واقعا اعصاب خورد کن و مضخرف بود :rofl::rofl:

2 پسندیده

مگه مجبوری ویندوز استفاده کنی ؟

2 پسندیده

خیلی راحتم با ویندوز :roll_eyes: جز چند موردی که میره رو اعصاب مشکلی ندارم باهاش

نرم افزارهایی رو هم که می سازی رو ویندوز دپلوی می کنی؟

1 پسندیده

نه رو لینوکس دیپلوی میکنم سرور ویندوزی کار نکردم تا حالا :sweat_smile: خروجی exe میگیرم چون مشتری فقط ویندوز داره ، از سیستم عامل های دیگه ام استفاده میکنم با VM ولی داخلی ویندوزهای و وقتی اینطور آپدیت میشه رسماً هیچ کاری نمیتونم بکنم

ما نرمافزار های زیادی رو روی ویندوز دیپلوی میکنیم از جمله ریلز، یعنی یکی از پلتفرم هایی هست که ازش استفاده میکنیم، راستش ویندوز و SQLServer خوبی های زیادی داره اما خب خوبی هاش به مشکلاتش نمی ارزه واقعا

1 پسندیده

جالبه برام چیجوری ملت از ویندوز استفاده می کنند مخصوصا داخل ایران و کرکی :expressionless: چشم ندارم ویندوز ببنیم اه :laughing:

1 پسندیده

بیشتر بخاطر خود ویندوز نیست, بازی, گرافیک و یک سری موارد دیگه فقط با ویندوز امکانپذیره

برای بازی فکر میکنم playonlinux کار راه بندازه . برای کارای گرافیکی که من واقعا چیزی ندیدم لینوکس کم بیاره . البته نمیدونم دقیق منظور شما چی بود ولی خوب من با کورل و … رو ویندوز کمی کار کردم و وقتی اومدم رو لینوکس نرم افزار های جایگزین کاملی داشت تازه به صورت رایگان

1 پسندیده

حتی نزدیک هم نیست.
کم بیاره یعنی چی؟, نکنه Gimp یا Blender منظور شما هست؟ منظور من کار گرافیکی حرفه ای بود

1 پسندیده

نه gimp
ولی برای کارای عادی من که انواع libre ها جواب دادن یا gimp و …
البته من چندان اطلاعی از حرفه گرافیک ندارم شما درست میگید

آقا توماج عرض ادب :rose:
من حاضرم با هزار تا سند و مدرک ثابت کنم هیچ نرم افزار طراحی سه بعدی وجود نداره از Blender قدرتمند تر باشه. Blener یه سر و گردن از 3ds Max, Maya, Cinema 4D, ZBrush و … بالاتر هست. فکر نکنید چون حجمش کمتره ضعیفه… این نرم افزارها به خاطر اینکه پکیج های آماده دارند که باعث میشه کار زودتر انجام بشه زیاد مورد استفاده قرار میگیره… هر کدوم از این نرم افزار ها معمولا برای یه کار استفاده میشن… تری دی مکس برای مدلینگ, مایا برای انیشمیشن ولی بلندر نه تنها در تمامی موارد از مدلینگ و انیمیشن و ریگینگ و … فوق العاده ست بلکه یک گیم انجین فوق العاده قدرتمند و یک قابلیت ویرایش فیلم داره که باعث شده آدم های حرفه ای به سمتش بیان…
کسانی که میخوان زود پول در بیارن به سمت نرم افزارهای دیگه میان ولی برای کارهای حرفه ای انتخاب اصلی و اول بلندر هست :slight_smile:
gimp هم کلی پلاگین داره که کسی اگه کار باهاشون رو بلد باشه هیچ چیزی از فتوشاپ کمتر نداره.
خیلی مخلصیم :hugs:

2 پسندیده

با 10 تا سند و مدرک هم ثابت کنی کافیه :wink:

3 پسندیده

قبل از هر چیزی پیشنهاد می کنم سایت blenderguru.com رو ببینید. این سایت یه مرجع فوق العاده برای یادگیری بلندر هست.
یه سایتی هست به اسم artstation.com لطفا به نگاهی به نمونه کارهای بلندر بندازید. نرم افزارهای دیگه ای که خدمتتون عرض کردم معمولا فقط برای یه کار استفاده میشه و به لطف بسته بودن! بسیار محدود شدن… ضمن اینکه سازنده های 3dmax, maya لطف کردند از سی شارپ استفاده کردن! این موضوع باعث شده سرعت رندر گرفتن صد برابر کندتر بشه…
بلندر برای کارهای معماری - انیشمیشن - گیم و خلاصه همه چیز استفاده میشه…
اتفاقا من به آدم هایی که حوصله و وقت یادگیری رو ندارن همین ابزارها رو معرفی می کنم ولی به کسانی که قصد دارند به صورت خیلی حرفه ای این کار رو انجام بدن قطعا بلندر رو معرفی می کنم :slight_smile: هر چند خیلی از افراد در نهایت مجبور میشن به بلندر کوچ کنند.
تفاوت بلندر با این نرم افزارها مثل مقایسه گنو/لینوکس با ویندوز هست…
کاربران ویندوز خیلی بیشتر هست چون هر کسی جسارت کار با گنو رو نداره :))

4 پسندیده

زمانی که بلندر تدریس میکردم از هردوش استفاده میکردم

3 پسندیده

جالبه شما بلندر هم کار کردید؟! :rose:
برادرم با تری دی مکس کار می کنه میگه توی شرکتش از مایا کار و زی براش کار و همه جوره هست… میگه دائما بحث میکنند ای کاش بلندر رو یاد میگرفتند :grin:
من quora و این انجمن های CG رو نگاه کردم خیلی ها دارند کوچ می کنند به بلندر :slight_smile:

قصد داشتم بازی بسازم, اما فرصت نشد, راستی اون Andrew قبلا همشهری من بود (Brisbane) دو سه بار دیدمش

1 پسندیده

زیاد موافق نیستم، هرچند بلندر آینده بهتری نسبت به gimp داره اما تا به اندازه رقیب های تجاریش استفاده بشه راه درازیه

1 پسندیده

رئیس بزرگوار خب بفرمایید چرا زیاد موافق نیستید :slight_smile: :rose: