نحوه لایسنس کردن فایل اجرایی

سلام خدمت دوستان

نرم افزاری با کمک چندین نفر درست کردیم حالا بازاریابی انجام شده و قصد فروش نرم افزار رو دارم یه چالش خیلی بزرگ داریم که بتونیم استفاده کننده رو محدود کنیم ، و نرم افزار فقط بر روی یک سیستم اجرا بشه و در واقع از کپی کردنش جلو گیری کنیم ممنون میشم دوستان یه راه حل معرفی کنن که قابل اجرا باشه ، در مرحله اول فایل exe برای پلتفرم ویندوز هست اینو بتونیم حل کنیم چالش بعدی محدود کردن بر روی مک و لینوکس هست .

منتظره نظراتتون هستم :cherry_blossom:

Python , kivy framework

پ.ن استفاده از نرم افزار های ساخت فایل نصبی این امکان رمز گذاری رو برای نصب میده ولی بعد از نصب امکان کپی کردن هست و نتیجه ای از این روش نگرفتیم

هیج راه ۱۰۰٪ وجود نداره. فقط می تونین این پروسه رو سخت تر کنین. مثلا یه راهش register کردن اون کپی روی یه وب هست

حتما اینطوریه که ۱۰۰٪ نمیشه و قبول دارم صرفا روند کپی نشدن رو کمی سخت تر کنیم کمی در مورد ریجستر کردن وب توضیح میدید ؟
اینکه کدی در برنامه جنریت بشه و به سرور ارسال بشه و به صورت دستی ورفلای کنیم ؟ یه متود بولین اضافه کنم که در صورت تایید شدن نرم افزار شروع به کار کنه ؟ و اینکه این تایید رو چطوری باید در نرم افزار نگه داری کنم به صورت فایل در مسیر دیگر و یا راه حل دیگری ؟

کلاینت یه کلید می سازه و برای سرور می فرسته. اگر سرور تائید کرد با اون کلید یه چندا ماژول کلیدی نرم افزار رو رمزنگاری می کنه و می فرسته برای کلاینت. کلاینت هم رمزگشایی می کنه و استفاده می کنه. بهتره که بعد از رمزگشایی محتوا رو روی مموری نگه دارید. این جوری هر بار نرم افزار بخواد اجرا شه باید اون ماژول ها رو دانلود کنه

و سوال آخر اینکه با استفاده از چی میتونم کلید یونیک تولید کنم در سمت کاربر ، قدیم یادم میاد که از اطلاعات سخت افزاری سیستم کاربر کلید میساختن ولی نظری در مورد نحوه تولیدش ندارم . آقا سمیر اگه رفرانسی باشه ممنون میشم معرفی کنید

یه کلید RSA فکر می کنم اوکی باشه. هر دفعه هم باید کلید رو عوض کنی

خیلی هم خوب این سولوشن خیلی بهتر از سولوشن هایی که ما فکر کردیم حتما روش کار میکنیم و امید وارم جواب خوبی ام بگیریم :cherry_blossom: