سوال: آشنایی با گیت هاب

نه منم تا حالا حتی برای نمونه یک کتاب یا آموزش فارسی حتی در سطح متوسط ندیدم، نه در سطح دانشگاهی و نه در بازار، واقعا چرا؟

2 پسندیده

من قبلا زیاد به اونجا سر میزدم

1 پسندیده

کلا بنظر من استفاده از کتاب و منابع فارسی اشتباه هست و ساخت منابع فارسی از اون هم اشتباه تر

3 پسندیده

آقا توماج من تو محل کارم یه کلاسور دارم این cheat sheet هارو پرینت کردم توش واقعا هندی و کاربردی شده برام از سرچ کردن برام آسون تره چون می‌دونم چی کجاست

1 پسندیده

جامعه فارسی زبان نیاز به تولید محتوا برای ایجاد رقابت داره و همینطور معرفی فناوری داره . تا معرفی نشه فرد به منبع انگلیسی نمی رسه.

به نظرم باید ساخت آموزش های فارسی بهتر بشه ولی همینطور باید درست هم بشه مخصوصا منابع.

کتب فارسی در ایران بخاطر نبود قوانین خوب حمایتی همیشه به وسیله افرادی درست می شوند که تحقیقات کاملی ندارند. البته این مورد رو در رشته خودمون می گم نه دیگر رشته ها

به نظرم سمیر جان اگر بخوایم به این صورت فکر بکنیم باید دیگه تو ایران فارسی حرف نزنیم و کسی رو تربیت نکنیم که اصلا هیچ کاری بکنه یعنی به کل باید از خارجی ها مصرف کنیم.

موافق نیستم. دنیای تکنولوژی خیلی متفاوت هست. تولید محتوا به فارسی حتی با کیفیتش تشویق کردن مردم به یاد نگرفتن زبان انگلیسی هست. دنیای تک خیلی سریع پیشرفت می کنه اگر بخوایم باهاش پیش بریم باید مثل بقیه از منابع مستقیم استفاده کنیم. فارسی زبان خوبی هست و غیره اما دلیل نمی شه ملت انگلیسی یاد نگرین. خیلی از این داستان نارحتم که اونایی که انگلیسی بلد نیستن بجای یاد گرفتنش می رن دنبال منبع فارسی. غیرت داشتن رو وطن و زبان و اینا خیلی خوبه اما دانایی از همه چی مهمتر هست به نظر من. توی عصر حاضر هم برای یادگیری باید انگلیسی بلد بود.

4 پسندیده

با کمال احترام با بخش اصلی صحبت شما موافق نیستم .

بنده اصلا نگفتم که زبان یاد گرفته نشود ولی تثبیت موضوع در فکر افراد با زبان مادری و تجربه افراد خبره باید تولید بشه. صحبت سر غیرت نیست بلکه بجای پرداختن به موضوعات این قبیل جامعه باید از مصرف گرایی در بیاد مخصوصا قسمت کامپیوتر و تولید کننده باشه.

تا جامعی خوب در بین پارسی زبان ها شکل نگیره این چنین چیزی خیلی محقق نمی شه. یوتیوب فقط فیلم های انگلیسی نمی زاره بلکه خیلی از منابع بسیار خوب اون به عنوان مثال به زبان ترکی یا روسی هستند .

1 پسندیده

موافق نیستم.
به نظر من استفاده از منابع انگلیسی شما رو مصرف کننده نمی کنه. شما الان یه کاری انجام بدی که نوآوری باشه و بخوای نتیجه کار رو منتشر کنی. فارسی فایده ای نداره. چون کسی تو دنیا نمی فهمه اما انگلیسی رو اکثریت می فهمن. تولید و مصرف به نظر من باید انگلیسی باشه اگر توی دنیای تک می خوایم پیشرفت کنیم.

به نظر من این اتفاق هیچ وقت نمی افته. چون همه منابع فارسی هر چقدر هم با کیفیت همیشه از منبع اصلی عقبتر خواهند بود. بناربراین جامعه همیشه یک یا چند قدم عقب تره.

ارتباط بر قرار کردن با سایر افراد فعال توی دنیای تک امتیاز بسیار ارزشمندی هست که وقتی مشه ازش استفاده کرد که انگلیسی بلد بود. تا وقتی که افراد دنبای منابع فارسی باشن و فکر کنن که خوب دیگه نیازی به یادگیری زبان نیست نمی شه از این فرصت ها استفاده کرد.

2 پسندیده

پس سمیر جان یک سوال اساسی چرا الان اینجا رو نگه داشتید و درست کردید انجمن های مادر خوبی برای هر زبانی هست می شه انگلیسی رفت استفاده کرد؟

چرا ما آموزش های خوبی از بچه در مورد برنامه نویسی داریم مثل سام عزیز یا آموزش vim که قرار گرفت. چون همه اینا به زبان انگلیسی هست.

در مورد زبان انگلیسی باید خدمتتون عرض کنم بنده خودم می دونم مهمترین چیز در کامپیوتر زبان انگلیسی هست اگر بلد نیستیم یعنی نباید کامپیوتر کار کنیم اول زبان بعد کامپیوتر حتی !!! چون خودم سر همین موضوع سال ها سنم را از دست دادم و همیشه می گم کاشکی بلد بودم. ولی برای جمع بندی من هنوز فکر می کنم ما نیاز به منبع آموزشی های خیلی خوبی داریم . منظور من فارسی کردن داکیومنت انگولار نیست منظور من آموزش های پروژه محود خوب در انگولار به زبان فارسی هست که در اون به منابع خوب در هر زبانی که در دنیا وجود داره هدایت بکنه

کمانگاه که علم در دنیا فقط مختص به انگلیسی نیست و حتی برای یادگیری برخی از علوم باید به زبان دیگیری جز انگلیسی مسلط شد

1 پسندیده

نکته اینه که نمی شه انتظار داشت همه از همون اول متوجه این موضوع بشن. من خیلی جا ها تدریس کردم ( خود ستایی نباشه ) و خیلی ها هم هستن که همش باهام در تماسن و به عنوان راهنما کمکشون می کنم. توی این همه سال به این نتیجه رسیدم که بهترین راه برای کمک کردن به دیگران توی دنیای نرم افزار اینه که باهاشون همراه بشی. و به اندازه بهشون اموزش بدی که راه رو از چاه تشخیص بدن و بتونن مستقل رو به جلو پیش برن. این وب سایت قسمت بسیار مهمی از این فلسفه من هست. افرادی که راهنمایشون می کنم اول زیاد باهام در تماسن و بعد از یه مدت یواش یواش راه رو پیدا می کنن و ارتباطشون با من به عنوان راهنما کم می شه و به عنوان دوست با هم در ارتباط هستیم. نکته مشترک همه این دوستان اینه که الان همشون ماهی گیری بلدن. من بجای ماهی دادن بهشون ( یاد دادن یه چیز خاص ) ماهیگیری یادشون دادم (‌روش یادگرفتن و پیشرفت کردن). کل داستان این وب سایت هم همینه. اگر دقت کرده باشی همیشه تو پست های مختلف به این اشاره شده که مرحله اول پیشرفت انگلیسی یاد گرفتن هست. اما هیچ کس یه شبه انگلیسی یاد نمی گیره که پس جایی باید باشه که بتونه کمک بگیره.

از طرف دیگه هم این جا برای اشتراک گذاری تجربه جای خوبه و آرشیوش بعدن می تونه بدرد بقیه هم بخوره

3 پسندیده

بله دقیقا درسته … من اینجا چیزهایی یاد گرفتم که فکر کنم اگه راهم به این انجمن نمیفتاد خدا میدونه که الان من در حال یادگیری یه چیز مسغره ای بودم …
من در اینجا بیشتر فلسفه و ذهنیتم در مورد برنامه نویسی عوض شد … و راهی که باید در چند سال پیدا میکردم (با تلاشو خطا) در چند ماه پیدا کردم . و اینا همشون در سایه جنابعالی و دوستای دیگه (شهریار جان - اقا توماج و سام و سالوادور و بقیه دوستان گرامی … که واقعا درسته نمیشناسمشون ولی یه دنیا همیشه ممنونشون خواهم بود. همیشه
:blue_heart::green_heart::rose:

4 پسندیده

یک اموزش خارجی ذیدم یارو وسطش اروغ زد :neutral_face:

اموزش های پارس کلیک رو خیلی دوست دارم شاید چند تا اشتباه توش باشه ولی خیلی عالیه

1 پسندیده

image

4 پسندیده

:joy::joy::joy:
والا حالا من که تا به حال ندیدم … ولی یک ویدیو که ساخته میشه چند بار ادیت میشه ووو شاید اونا میدونن که این یه چیز انسانیه و مشکلی نیست و فرهنگشون اینو قبول میکنه … نمیدونم حالا … باز اگه کیفیت به اروغ نزده نمیدونم :joy:

باز اقا توماج کار خودشونو کردن :joy:

3 پسندیده