اصل و اساس (حرف حساب) برنامه نویسی چیست؟

چندین بار دیدم که میگن زبان برنامه نویسی فقط یک ابزار هست و اصل و اساس چیز دیگریست،

تنها چیزی که به فکرم میاد الگوریتم …

اصل و اساس برنامه نویسی معماری نرم افزار یا الگوریتم یا… چه چیزی هست دقیقا؟

2 پسندیده

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست

1 پسندیده

نرم افزار بخش غیر قابل لمس ماشین هست و برنامه نویسی به فرایند تولید و طراحی نرمافزار گفته میشه، این یعنی بوجود اوردن مجموعه فرامینی که در کامپیوتر قابل اجرا هستند و هدف مشخصی رو دنبال میکنند.
الگوریتم یا خوارزمی مجموعه ای از دستورالعمل هاست که در ترتیب معینی برای حل یک مساله به کار میروند.
معماری هم به الگوی سازمانی و ساختار یک سامانه گفته میشه.

4 پسندیده

پس همونطور که فک میکردم الگوریتم اصل و اساس برنامه نویسی هست فک کنم این roadmap برای یادگیری الگوریتم مناسب باشه

1 پسندیده

شما دارید سختش می کنید به نظرم شما یک زبونی رو برای شروع کار که نیاز شما هست انتخاب کنید بعد زحمت بکشید توش کمی جلو برید همه چیز مشخص می شه و تازه بعد از مدتی متوجه می شید زبون های دیگر نسبت به قبل برای شما خیلی قابل فهم تر هستند .

اینجور الگوریتم صدا زدن و … منو یاده ریاضی می اندازه و یکی بهم چنین رودمپی رو نشون بده دیگه کار نمی کنم کدنویسی می زارم کنار :sweat_smile:

5 پسندیده

:joy::sweat_smile: درسته ،امروز هرکی roadmap میبینه فرار میکنه
فقط میخواستم بدونم مثلا تو خفن ترین حالت چیا باید توی چنته داشته باشی

البته تویه آخر این roadmap هم نوشته GOD :disappointed_relieved:

2 پسندیده

ولاه اصلا فکر نمی کنم اینجوری چیزی پیش بره . تو پروژه نیاز هایی پیش می یاد که آدم مجبور می شه بره یاد بگیره وگرنه انقدر کسی وقت آزاد نداره که بخواد همه رو بره یا مثلا برنامه ریزی کنه همه رو یاد بگیره

تا یاد بگیره ۱۰ تا جدید بهتر می یاند :smiley:

یعنی یلی زمان برند این موارد

4 پسندیده

شما از الگوریتم فقط بحث های بسیار ابتدایش رو نیاز دارید. وقتتون رو بی خودی روی چیزی نذارید که به کارتون نمیاد. روال اینکه شما کلیت یه سری الگوریتم خیلی خیلی ساده رو بدونی هر وقت نیاز داشتی بری الگوریتمی که برای حل مساله خاص نیاز داری یاد بگیری.

4 پسندیده