کار و تحصیل در ترکیه

باعرض سلام خسته نباشید
سوالی داشتم در مورد کار و تحصیل بنده 2 سال هست که تو کار برنامه نویسی اندروید هستم و الان چن وقته تو یکی از شرکت های ارومیه مشغول به کارم و مدرکم کارشناسی نرم افزار هست امکانش هست برای ادامه تحصیل برم ترکیه و همونجا مشغول به کار بشم؟
رزومه نسبتا خوبی برای کارم دارم

با تمام احترامی که به شما دارم و همشهری هستیم ترکیه دیگه به ایرانی اقامت کاری نمیده . صرفا باید دانشجو و یا توریست بشین و هزینه کنید و یا به صورت غیر قانونی کار کنید که ازتون حتما سو استفاده میکنن. من همین عید ۹۷ پیش دوستان بودم کلی هم شرکت برای مصاحبه رفتم و حتی با بعضی هاتون به توافق رسیدم ولی در آخر مجموع حساب کتابتون کمتر در میاد چون باید خیلی جاها پول پرداخت کنید
خاور میانه شرایطه خوبی نداره و همه جایش تقریبا همینه برای این حوزه !

واقعا ۲ سال برای تبدیل شدن یه جمع نفرات برتر کمه جایی خواندم که نوشته بود برای اینکه جز ۱۰٪ آدم های برتر بخوابم قرار پیدا کنیم نیاز به ۷ سال و یا ۵ هزار ساعت تجربه داریم .

در ادامه صحبت های نیمای عزیز بگم که ترکیه اصلا جای خوبی برای زندگی نیست…
اگر اشتباه نکنم بیشترین ((غا چا غ انسان)) توی ترکیه اتفاق می فته امنیت نداره دور از شما شده پر از خلافکار…
اگه واقعا قصد مهاجرت دارید حداقل مقصد خوبی رو انتخاب کنید تا وقت و هزینه تون الکی از دست نره…
موفق باشید.

نه اصلا اینطور نیس خیالتون راحت باشه از نظر امنیت بجز مناطق کورد نشین که اونم دوست عزیزمون برن میرن یا انکارا یا ازمیر یا استانبول فقط مشکل ترکیه تبدیل شدن کم کم به ایران دومه همین. که اونم چند سالی زمان میبره
نیما خان درست فرمودند خاورمیانه وضعیت خوبی نداره حالا میخوان برن خارج یه کشور اروپا و غیره رو انتخاب کنن .
به هر حال خودشان صاحب اختیارن

عزیز تورکیه بیر زمان خوشویدی کی گئدیب دییردین تورکم بیلَین شهریه ده تخفیف وئریردیلر اما اینده اردوغان ایش اوستونه گئلدیغی اوچون یاواش یاواش اورانین دا شورو چیخیر و tl گون به گون باهالاشیر و تئوریه نئوعثمانی آز قالیر اوردا اجرا اولا
ترکیه دیگه جای خوبی نیست و اردوغان هر روز بدتر از دیروز میکنه ، درآمدهاش هم چنان فرقی با ایران نداره و وضعیت کاری هم همینطور مگر استانبول و آنکارا و ازمیر بری بخصوص استانبول.برا حقوق و… هم از خودشون تو وبسایت ها بپرس بهت مفصل جواب میدن( حتما دئه گونی آذربایجاندانسان تا بیلَندن قان ایستی دانیشسینلار )