نیاز به کمک دارم

سلام دوستان من خیلی سر درگم شدم و نیاز به کمک دارم
من از اول عاشق برنامه نویسی بودم یادمه توی دانشگاه برنامه سی پلاس پلاس و جای استاد درس میدادم و خوب وارد بودم اما به خاطر یه اشتباه وارد توی شبکه دو سه تا مدرک دارم و کلا کارم شدش شکبه راضی ام ازش ولی میخوام بیام سمت برنامه نویسی حالا چند سوال دارم
1- اصلا کار درستی میکنم بیام سمت برنامه نویسی یا نه؟
2- کدوم برنامه نویسی رو بخونم ؟ (نظر خودم روی پایتون هستش )
ممنونم ازشما

2 پسندیده

بنظر من اگه توی کار فعلیتون حرفه ای شدین بیایین سمت برنامه نویسی،

بستگی داره هدفتون چی هست میخوایین توی کدوم حوزه برنامه نویسی یاد بگیرین

توی کارم حرفه ای شدم و خوب از پس شبکه برمیام البته ماکروسافت و فقط چون شبکه به سه دسته ماکروسافت و سیسکو و میکروتیک میره
اما مهم اینکه کدوم برنامه نویسی رو برم
راستی یکم با وردپرس و دنیای وب اشنا هستم پول خوبی توش هستش ولی دوستش ندارم نمیتونم اصلا باهاش ارتباطات برقرار کنم

1 پسندیده

من همیشه دوستان رو می بینم که فکر می کنند شبکه فقط مدارکی هست که باید برند کلاس بگیرند . شما در شبکه هم برنامه نویسی دارید .

در همین شبکه مواردی مثل امنیت مثل مدیریت سرور و … هم شامل برنامه نویسی می شند یعنی می خوام بگم کامپیوتر بر پایه برنامه نویسی هست که کامپیوتر اسمش هست :grin:

اکثر افرادی که بخاطر پول سریع به دنبال کدنویسی اومدن به دیده خودم دیدم که خیلی زود فیلد شدن و رفتن دنبال چیز دیگه ای .

شما اول مشخص کنید چی می خواهید و بعد پست های زیادی در انجمنه که می گه شما کدوم زبان را انتخاب کنید.
وردپرس و جوملا و … همشون عالیند در صورتی که شما زبانی که با آن ساخته شده اند را بلد باشید اون موقع هست که خیلی قدرتمندتر عمل می کنند و بسیار ارزانند و کاربر زیادی دارند

میدونی مشکل اساسی اینکه علاقه ی من به شبکه فکر کن 60 درصد هستش ولی به برنامه نویسی90 درصده
اینحوری ببین
از مدیریت سرورها و … رو واردم
تحت وب نمیخوام کار کنم میخوام بیام برنامه نویسی که برای تست نفوذ توی شبکه استفاده کنم البته درامد هم داشته باشه تا بتونم به هدف دورتر برسم

1 پسندیده

آقای @shahryarjb خیلی خوب گفتن
سمت امنیت برین چون یه جورایی با حرفه فعلیتون درخوره (وگرنه برای تفریح و تنوع دوست داشته باشین کلا بحث جدیدی رو باز کنین) البته که با علاقه برین سمت هرچیزی نهایتا درآمد خوبی هم خواهین داشت

1 پسندیده

یعنی نظر شما اینکه برم سمت ceh و تست نفوذ و سمت برنامه نویسی نیام؟؟؟

به نظرم اینکه از برنامه نویسی برای همین کاره شبکه استفاده کنید براتون لذت بخش خواهد بود و آسان
چند تا مثال که شاید برتون جالب باشه :slight_smile:

http://www.pythonforbeginners.com/network/

امید عزیز سلام
قبل از هر چیزی بگم من اصلا کارم شبکه نیست ولی تا دلتون بخواد دوست متخصص در زمینه شبکه دارم! و انقدر ازشون سوال کردم! که جسارت کردم تا جواب سوالتون رو بدم…
اول اینکه شبکه بی انتهاست! شما هر چقدر یاد بگیری باز هم کمه… این موضوع در مورد برنامه نویسی (منظورم برنامه نویسی نرم افزاره) هم همینطوره… بنابراین شما که این همه زحمت توی شبکه کشیدی و مدرک گرفتی واقعا حیفه بخوای نصف و نیمه رهاش کنی حتی اگه موازی با یک کار دیگه پیش ببری سرعت پیشرفتتون در زمینه شبکه خیلی کند میشه… بنابراین تمرکز اصلی رو روی شبکه بزار…
تا جایی که من اطلاع دارم متخصص شبکه خیلی کم درگیر کدنویسی میشه و معمولا دیدم که برنامه نویسی بلد نیستند ولی تعداد کمی هم که اسکریپت می نویسن با python کار می کنند. بنابراین اگه می خواید کدنویسی انجام بدید مرتبط با کارتون باشه نه اینکه بخواید برای موبایل نرم افزار بنویسید.
یک پیشنهاد: شبکه های لینوکس رو یاد بگیرید :slight_smile:
شک نکنید اونجا درگیر کد زدن و بش و vim و nano خیلی چیزهای دیگه میشید همچنین می تونید LPCI رو یاد بگیرید.
من منابع بسیار خوبی در این زمینه می شناسم اگه خواستید بفرمایید تا با پیام خصوصی براتون بفرستم.
موفق باشید.

1 پسندیده

سلام . دستت درد نکنه واقعا ازت ممنونم که راهنمایی ام کردی
والا خصوصی اینجا رو من بلد نیستم ولی اگه برام بفرستی که ممنونت میشم
چقدر خوبه ادم با ادمهای بزرگی همجون شما مشورت میکنه
ممنونمممممممممممممممممممم ازتون

1 پسندیده