بهترین سیستم عامل برای توسعه اپ های اندروید

android

سلام و خسته نباشید
ببخشید یکم سوالم عوامانست ولی خواستم از شما هم بپرسم که برای توسعه اپلیکیشن های اندروید. گنو/لینوکس خوبه یا ویندوز؟ ایا تجربه ای دارین ؟

سوال دومم اینه که یه چند جا خونده بودم که میگفتن اونی که میخواد برنامه نویس بشه حالا تو هر حوضه ای باید اول یا اخر لینوکس بلد باشه نظر شما چیه؟

پ.ن

• تو سایت های خارجی اکثرا جوابشون اینطور بود که با هر کدومشون راحت ترین انتخاب کنین چون اندروید استودیو هر سه سیستم عامل مک و لینوکس و ویندوز رو پشتیبانی میکنه.
  • لینوکس خوبه چون اندروید لینوکس بیسه.
  • بعضیا میگفتن شبیه ساز اینا تو لینوکس راحت تر کار میکنن
    منم گفتم چون جای این سوال یکم تو انجمن های فارسی خالیه بپرسم شاید سوال یه کسی دیگه ای هم هست.

مرسی از همتون :pray::rose:

درود به نظر من با سیستم عاملی کار کنید شما رو زیاد درگیر نکنه . یعنی شروع سیستم عاملی مصادف با یادگیری اون و عقب موندن از یادگیری اندروید … و یا اینکه انقدر ارور داشته باشید روش که وقتتون توش از بین بره .

ولی بهترین پیشنهاد اینکه هرچی استفاده کنید جز ویندوز مخصوصا برای اندروید

درود اقا شهریار بله همون جواب خودتون هم خودش یه سواله که مرسی هم خودتون پرسیدین هم خودتونم جوابشو دادین ممنون بابتش :grin::pray::rose:
یه جورایی درسته واقعا من یه لپتاپی دارم که نسبتا هم کانفیگش خوبه ولی احساس میکنم اون کارایی لازم رو ویندوز بهم نمیده …

قربونت . ببنید من تجربه دوستانم که اندروید کار می کنند روی ویندوز هم قبلا شنیدم اصلا راضی نیستند برخی ها از کندی شبی ساز و برخی ها از ارور های بی خود در هنگام کار کردن روی ویندوز گلایه داشتن.
به نظرم از ویندوز بیایید بیرون و پوستی شفاف تر داشته باشید :smiley:

سیستم عاملی که بدون اجازه می ره روی به روز رسانی بعد تا به روز نشه نمی زاره بالا بیاد باید جمعش کرد با لپ تاپ انداخت تو سطل آشغال

طاهر جان سلام
عنوان سوالتون بسیار خوبه و به هیچ عنوان پیش پا افتاده نیست.
۱- در هر سه سیستم عامل بدون کوچک ترین محدودیتی می تونید با Android Studio کار کنید و واقعیت اینه که تفاوت خاصی نداره. بعضی از Emulator ها مثل Nox یا Youwave فقط برای ویندوز وجود دارند ولی با وجود Genymotion خیالتون راحت باشه که در هر سه سیستم عامل اجرا میشه و واقعا فوق العاده ست.
۲- شما توی سیستم عامل GNU Linux با چالش های زیادی روبرو خواهید شد. به عنوان مثال وقتی به این سیستم عامل مهاجرت می کنید, نرم افزارهایی مثل Photoshop, MS Office, IDM, Visual Studio, Illustrator و … رو نخواهید داشت. در اینصورت باید نرم افزارهای معادلشون رو یاد بگیرید بنابراین شما علاوه بر اینکه اون نرم افزارها رو بلد بودید اینجا چیزهایی مثلGimp, LibreOffice, Inkscape و … رو هم یاد میگیرید.
توی سیستمی مثل Windows و یا Mac OS شما معمولا یه بسته نرم افزاریی دریافت می کنید ولی اینجا گاها (در مواردی) <باید> سورس نرم افزار رو کامپایل کنید مخصوصا اگه گذرتون به گیم انجین ها افتاد (البته اگه علاقه داشته باشید) مثل: Unreal Engine, Cry Engine, OGRE و …
می تونید با استفاده از Command Line اون نرم افزار نصب کنید و هر کاری که فکر کنید انجام بدید چون خیلی قدرتمنده…
در کل نصب و پیکربندی JDK سخت تره چون فایل نصبی نداره و برای برنامه نویسی وب اگه بخواید LAMP رو بدون نرم افزار هایی مثل XAMP نصب کنید مجبور هستید مراحل دشوارتری رو پشت سر بزارید باید Apache و MySQL و PHP رو با استفاده از Terminal نصب کنید. این ها همه عواملی میشن که شما با درسر های شیرینی رو به رو بشید که در نهایت باعث میشه از لایه های زیرین نرم افزاری و مسائل دیگه ای چیزهای زیادی یاد بگیرید :slight_smile: به همین خاطره که برنامه نویس هایی که دوست دارند چیزهای زیادی یاد بگیرند به سمت این سیستم عامل میان.
ببخشید انقدر طولانی شد…

چرا اندروید کار باید به اینا نیاز داشته باشه ؟ در مورد آفیس باید بگم تمامی نرم افزار شبی آفیس در لینوکس بسیار ساده هستند . مثل همین الان کار کردن با آفیس هیچ وقت برای من پیش نیومده یادش بگیرم مشکل خوردم سرچ کردم اولین جستجو حل مشکل من بوده .

در مورد فتوشاپ حق به شما می دم . خودم بهش خیلی نیاز دارم در روز حداقل سه بار باز می کنمش و چند ساعتی ازش کراپ می کنم به پروژه هام اضافه می کنم

با اینکه خودم از فن های مک هستم و روی این مورد همیشه مشکل داشتم مخصوصا برخی از نرم افزار ها باید بگم فکر کنم فرمت pkg بوده که پکیجی نصب می شند و اونایی که کامپیال می شند هم اویل سخته و خیلی ها نیز با پکیج منیجر که خیلی خوب و راحته

به جد می گم ۱۰۰ پله LAMP بهتر از هرچی لوکال هاست روی ویندوز هست . همیشه مشکل تداخل سرویس های ویندوز با لوکال هاست بوده واقعا مشکل ساز بوده تا وقتی روی ویندوز بودم یک روز خوش نداشتم .

اگر کسی شبی سازی کامل رو روی لینوکس انجام بده مطمئنن خیلی قدرتمند تر از فردی که با لوکال هاست آماده و پخته شده کار می کنه می تونه بعدا با مشکلات مواجه بشه . بااومدن داکر و پکیج های آماده php این کار حتی خیلی ساده تر شده حتی می تونید لوکال هاست رو این وسط ایکیپ کنید. فایل های رو والیوم می کنید و هر لحظه تست . تازه همین محیط کاملا بدون تغییر بعد از کامل شدن می ره روی سرور

البته نتیجه گیری خوب بود ولی این موارد بیشتر نظر شخصی خودمم

امید وارم جسارت نشده باشه.

از هر دو عزیزان شهریار و هادی تشکر میکنم واس پاسخ هاتون

چیز هایی که گفتین دقیق بودن . و منم یه چند باری لینوکس نصبیدم و یکم تجربه دارم و اینکه همیشه چون راه و مسیر مشخصی نداشتم تو یاد گرفتنش همیشه بعد چند مشکل لینوکسو حذف میکردم … از نظر گرافیکی (منظور gui)هم مشکل داشتم شاید با لپتاپم سازگار نبود .البته فقط نسخه های دبیان بیس رو تا به حال نصب کردم … و شاید اینبار برم سمت فدورا علاوه بر اینکه ویدیو های اموزش lpic1 هم تهیه کردم و همچنین به صورت dual boot مینصبم تا ببینم میتونم اینبار روش بمونم یا نه .
بازم ممنون ازتون که وقت گزاشتین و پاسخ دادین

اندروید کار به این ها نیاز نداره… هر کاربر کامپیوتری به این ها نیاز داره :hugs: البته به استثنای VS :relieved: مورد IDM که دانلود منیجره یعنی برنامه نویس اندروید یا یه کاربر معمولی کامپیوتر دانلود نمی کنه یا یه کاربر با آفیس سر و کار نداره؟ شهریار عزیز شما احتمالا باهاشون زیاد کار نکردید :slight_smile: همین LibreOffice فوق العاده قدرتمنده و اتفاقا کار باهاش هم خیلی ساده ست… فتوشاپ هم کسی اگه Gimp و حتی Krita یاد بگیره می تونه نیازهاش رو برطرف کنه.
خواهش می کنم من از بحث با شما بسیار لذت میبرم و کلی چیز یاد میگیرم…

ارادت دارم :blush:
ببخشید جسارتا به این خاطر بوده که شما پله پله و گام به گام جلو نرفتید. من بعضی ها رو می بینم به عنوان اولین توزیع آرچ یا جنتو نصب می کنن بعد میگن لینوکس مال دیوونه هاست! شما به عنوان اولین توزیع خیلی خوبه با Mint و ترجیحا میز کار Cinammon کار کنید. دبیان برای شروع یه خورده سخته آموزش های lpci هم برای اول کار باعث میشه ازش متنفر بشید. مطمئن باشید اگه کار با نرم افزارها رو خوب یاد بگیرید هیچ مشکلی نخواهید داشت.

من روی مک xdm نصب دارم برای دانلود منیجر از همین هم روی لینوکس استفاده می کردم بسیار قدرتمند و همینطور رایگانه Visual Studio که من تاحالا استفاده نکردم تنها محصول ماکروسافتی که استفاده می کنم vscode هست.و برای ورد یک نرم افزاری روی لینوکس استفاده می کردم یادم نیست الان اسمشو خیلی راحت کارمو راه می انداخت. من یک سه سالی pc داشتم روش kali نصب بود این موارد تجربه اون روز هاست. نمی دونم اسمش LibreOffice بود یا نه فکر می کنم نبود :thinking: ولی هرچی بود اصلا مشکل برام ایجاد نکرد

شما فکر کنید من روی مک از Pages خود اپل استفاده می کنم که با فارسی هنوز کم پیش مشکل داره حالا اون که جای خودشو داره

تنها مشکل من با فتوشاپ اینکه اکثر افرادی که باهاشون کار می کنیم به شدت فوتوشاپی هستند وگرنه با یک نفری که اسکیچ مک رو کار می کنه وقتی کار می کنم انگار دنیا را دوباره به من بخشیدن :smiley::grin:

کلا هیچ کاربردی وجود نداره که برای به برنامه نویس ویندوز بهتر باشه.