نرم افزار آزاد و آزادی در دنیای مجازی

سلام دوستان :rose:
این پست بنا به فرمایش @toomaj عزیز ایجاد شد.
این تاپیک به نرم افزار آزاد مربوط هست و شما آزاد هستید هر نظری - بحثی - صحبتی - نقدی - سوالی دارید در این خصوص بفرمایید.
کلیه نظرات اعم از موافق و مخالف همگی محترم هستند.
واقعا خوشحال میشیم اگر نظرتون رو در مورد نرم افزار آزاد بگید.
۱- آیا از این دسته از نرم افزارها استفاده میکنید یا نه؟
۲- بهشون علاقه دارید یا کلا سمتش نمیاید!؟
۳- چه دلیلی باعث شد بهش علاقه مند بشید یا ازش خوشتون نیاد؟
۴- و … هر چیزی دیگه ای که فکر می کنید ارزش بحث کردن داره…
اگر اطلاعات زیادی در مورد نرم افزار آزاد ندارید شاید دیدن این کلیپ برای شروع ایده خوبی باشه…
دانش و معلوماتتون رو از ما دریغ نکنید :blush:
با تشکر

1 پسندیده

من همیشه سعی می کنم از نرم افزار های آزاد استفاده کنم. در مورد دنیای شخصیم تقریبا همه لپ تاپم از نرم افزار های آزاد تشکیل شده منهای یکی دوتا مورد مثل درایور و اینا. بخاطر آزادی از این نرم افزار ها خوشم میاد و درصد زیادی از محیط کارم رو یا خودم ساختم یا نرم افزار ها رو بنا به نیازم تغییر دادم. مثل ادیتورم، ترمینالم. تنظیمات شلی که استفاده می کنم. ویندومنیجرم و …

یخاطر علاقم به نرم افزار های آزاد سالها پیش به GNU پیوستم و همچنان در این زمینه فعالم و به این موضوع افتخار می کنم.

2 پسندیده

من سعی میکنم که خودم تا میتونم از نرم افزار آزاد استفاده کنم و بقیه رو هم تشویق کنم که نرم افزار آزاد استفاده کنن .

به نظر من نرم افزار آزادِ خوب نرم افزاریه که بزاره هر کار میخواین با نرم افزار بکنین و شمارو محدود نکنه( مثلا تحت لایسنس WTFPL منتشر شده باشه) و هزار تا قانون و مانع جلو راهتون نزاره

پ.ن. تا یادم نرفته این لایسنس بالا یکم مشکل داره ولی ایده ی کلیش ایده ی خیلی باحالیه :You just DO WHAT THE FUCK YOU WANT TO

3 پسندیده

خیلی خوشحالم که این بحث ها شروع شد باعث شد یکم در این باره یاد بگیرم مثلا این مورد برای خودم پیش اومد
من تا مدت ها فکر میکردم که نرم افزار open source صرفا باید دسترسی به کد بده و ولی تعریف Open Source Initiative از نرم افزار متن باز خیلی فراتر از اینه . واقعا برام جالب بود

3 پسندیده