خرید مک بوک

به نظر شما خرید مک بوک به صرفه است؟

1 پسندیده

از من بپرسی می گم نه. ولی به علایق شخصی بر می گرده

1 پسندیده

اگه به این علت که از سیستم عامل مک استفاده بکنم ، یه مک بوک بخرم به صرفه است؟

به علاقه شخصی بر می گرده اما شخصا لینوکس رو پیشنهاد می کنم

1 پسندیده

چند سالی هست که از لینوکس استفاده می کنم و با تجربه ای که از ویندوز داشتم واقعا برای یه برنامه نویس فوق العاده است ، اما به نسبت برنامه های کاربردی که برای مک نوشته شده و اکثرا فان و با ظاهر زیبا هستند آیا ارزش خرج کردن ۱۰ میلیون رو داره ؟ ( سوالم از کسانی که با مک تجربه داشتن و محیط کاربری رو تجربه کردن)

من محل کارم از مک استفاده می کنم.

از سیستم عامل مک راضی هستید ؟

نه. لینوکس خیلی بهتره. البته اگر برات مهم نباشه که آزاد باشی و بتونی سیستمت رو هر جور دوست داری تنظیم کنی و با پیشفرض هاش اوکی هستی شاید زیاد فرقی نکنه برات

2 پسندیده

با این موضوع نه ، زیاد اهل تغییر نیستم ،‌ آزاد بودن هم همین طور . این که گفتید لینوکس خیلی بهتره منظورتون اینه که مک هیچ برتری نداره؟

شاید تنها چیزی که می تونم بهش فکر کنم این باشه که با سخت افزارش خوب کار می کنه و در گیر یه مسایلی که شاید نیاز نیاشه نمی شی. اما خوب جفتش مال یه شرکت هست. اما اگه مثلا Thinkpad بگیری با لینوکس همین شرایط رو خواهی داشت

2 پسندیده

درود با پول داخل ایران دیگه خرید کامپیوتر هم به صرفه نیست . من مک دارم و بیشتر از لینوکس اون رو دوست دارم . چون با فتوشاپ کار می کنم خیلی و افرادی که با من یا من با اونا کار می کنم روی ویندوز هستند و اکثر نرم افزار هاشو روی مک داریم .

درگیر سیستم عامل و به روز رسانی نمی شید اپ پشتیبان بسیار خوبی هست حتی برای ما داخل ایران . مطمئن هستی که سیستم عاملت هیچ وقت دچار مشکل نمی شه

باز هم بر اساس علاقه هست . به نظرم اگر می خواهید برای swift کد بزنید مخصوصا برای مک و ios بهترین گزینه هست ولی به شدت در داخل گرون شده

1 پسندیده

سلام :blush:
در صورتی که بخواید برای iOS نرم افزار بنویسید و علاقه ای به استفاده از ماشین مجازی نداشته باشید می تونید مک بوک بخرید ولی اگه کاری مثل برنامه نویسی وب انجام میدید معمولا لزومی نداره… چون برای برنامه نویسی وب در نهایت به یک ادیتور نیاز دارید که در هر سیستم عاملی انواع و اقسامش پیدا میشه…
یه سری نرم افزارها هم فقط برای مک وجود داره که ممکنه وسوسه بشید و تصمیم به خرید بگیرید مثل sketchapp, xcode, …

1 پسندیده

نظرتون در مورد مک بوک ایر چطور هست؟

بد نیست، کارو راه میندازه، اما برای ریلز هست Macbook Pro خیلی بهتره،

1 پسندیده

به شدت پیشنهاد نمی کنم . هارد های مک بوک ایر خیلی کمه و شما در سه ماه اول پر می کنید و همیشه باید نگران هارد باشید ایکس کد به تنهایی ۲۴ گیگ رو پر می کنه . شما برای به روز رسانی های کوچیک باید همیشه
۶ الی ۸ گیگ خالی داشته باشید و به روز رسانی های بزرگ ۱۰ الی ۱۲ گیگ

برای ایکس کد هم باید حجم بلایی خالی داشته باشید به نظرم هارد مک بوک ایر خیلی کمه .

ولی رم و … خوبه البته ورژن بالای ۲۰۱۴ که رمشون شده ۸ گیگ

1 پسندیده

هارد نداره اصلا ssd ا

منظورم توماج جان استورج بود به معنی عمومش گفتم هارد . همون ssd

هم پرو و هو ایر هر دو ۱۲۸ یا ۲۵۶ دارند، البته پرو ۵۱۲ هم داره , اما خب پرو کلا جدیدتر و پر قدرت تره، air تازگیا refresh نشده اما پرو مرتب refresh میشه

نسخه air داخل ایران ۱۲۲ گیگ هست توماج جان . ۱۲۲ گیگی که اجازه داره کاربر پر کنه

1 پسندیده

تمام زندگیمو حذف کردم ۱۳ گیگ خالی شده
14%20pm

همیشه سه دسته ۱۰ تایی سکه دستمه تا سریع گرم کرد می زارم روی سیستمم تا کمی خنک بشه . خدا نکنه بخوام یک دست دوتا بازی کنم درسته برای این کار درست نشده ولی به شدت گرم می کنه :|فیلم رندر می کنم یا حجمشو کم می کنم هم همینطور

یعنی رم زیر ۸ و هارد زیر ۲۰۰ واقعا ضرر

2 پسندیده