برای یادگیری، کتاب یا فیلم های آموزشی؟

سلام
شما اگر بخواهید یه برنامه جدید یاد بگیرید کتاب رو انتخاب میکنید یا فیلمهای آموزشی رو؟(با فرض اینکه هم کتاب و هم فیلم آموزشی موجود باشه و در یک سطح از لحاظ کیفیت)
لطفا از مزایا و معایب هر کدوم بگید.

1 پسندیده

شخصا به بزرگی اون چیزی که می خوام یاد بگیرم نگاه می کنم. اگر بزرگ باشه ۱۰۰٪ کتاب در غیر این صورت ویدئو یا مقاله یا انواع چیزای کوتاه دیگه. اما این کاملا به شخص و نحوه ی یادگیریش بر می گرده. ادما دو دسته هستند. یه سری اونایی که دوست دارن از اسون به سخت یاد بگیرن و معمولا دوست دارن سریعتر یه نتیجه ای از اموزش ببینن و بعد اروم اروم ریز می شن تو چیزی که یاد می گیرن. معمولا این دسته با ویدئو میونه بهتری دارن. دسته دوم هم بر عکسن اول می خوان بدون که همه چیز چه جوری کار می کنه و بعد می رن سراغ نتیجه. این دسته هم با کتاب راحتترن.

2 پسندیده

درود خدمت شما اینجا ها بحث شده در این مورد

و

بستگی به خود فرد داره بنده همیشه اول ویدیو می بنیم چون حجم مناسبی رو سریع بهم انتقال می ده ولی برای بهبود اون چیزی که ویدیو دیدم اول مقاله و وقتی وقت خیلی زیادی داشته باشم یا برنامه بزرگی می رم برای خوندن کتاب

2 پسندیده

سلام
من اگه بخوام یه زبان یا فریم ورک رو یاد بگیرم از tutorial های آنلاین استفاده می کنم. اکثر سایت های آموزش آنلاینی که استفاده می کنم رایگان هستند مثلا W3Schools یا TutorialsPoint.
اولین اولیت برای من, Documentation های رسمی زبان یا فریم ورکی هست که می خوام یاد بگیرم, بعد از اون شروع می کنم به تعریف پروژه های شخصی و کد زدن و تمرین کردن… با کمک Stack Overflow میرم جلو. چون کسی صرفا با خوندن برنامه نویس نمیشه.
البته این روش برای هر کاری جواب نمیده مثلا اگه شما بخواید یه نرم افزار ویرایش تصویر یا فیلم رو یاد بگیرید ایده آل نیست.
دیدن فیلم یا خوندن کتاب خیلی وقتم رو میگیره و حوصله م سر میره :slight_smile: همش دلم میخواد فیلمه تموم بشه…
در هر صورت هر کس نظری داره… شخصا فقط آنلاین یاد میگیرم بدون هزینه و بی دردسر :))))
ویرایش: تنها چیزی که براش کتاب استفاده می کنم Git هست.

موفق باشید.

2 پسندیده

خیلی ممنون از پاسختون… منم جزو اون آدمهایی هستم که با فیلم کلیات دستم میاد بعد واسه خودم یه پرژوه تعریف میکنم و پیش میرم.
از لحاظ تکنیکی هم فرقی نداره به نظرتون؟
یعنی کسی که فیلم با کیفیت نگاه میکنه انگار داره از رو دست یه استادکار کد زدن رو با شیوه اصولی یاد میگیره این درسته؟

1 پسندیده

والا از نظر تکنیکی یه فرق هایی داره. کتاب جزئیات بیشتری رو پوشش می ده.

3 پسندیده