عجله کردن در مسیر خود و احساس کمبود

سلام دوستان .
ببخشید موضوع پست یکم ناجوره اگه خوب نبود بگین اصلاح کنم .
ولی قضیه از این قراره که من که میخوام یک توسعه دهنده وب در وهله اول بشم و از پایتون میخوام کمک بگیرم .
حالا اینکه من یک دوره ویدیویی از پایتون رو تقریبا کامل گذروندم و تا مرحله شی گرایی که میشه پیش رفتم و الان که میخوام به سمت جنگو برم و یادش بگیرم تو دلم میگم درسته که دوره رو گذروندم ولی احساس خامی و کمبود تخصص میکنم یعنی دلم نمیاد برم سمت جنگو. میگم که هنوز هیچی بلد نیستم … و فکر کردم از شما بپرسم ببینم ایا باید اول یه پروژه ای بزنم ؟؟ یا این حس طبیعیه؟ یا پروژه ای نزنم و برم تو جانگو و بعد جانگو پروژه وب بزنم ؟؟ چون من نمیخوام از مسیر خودم یعنی وب خارج بشم و یهو ببینم سر از هوش مصنوعی یا ساخت برنامه واس دسکتاپ یا کتابخانه gui پایتون در اوردم. کلا موندم که چیکار کنم . چه پیشنهادی میکنید ؟ میشه یه کمک کامل در این مشکلی که دارم بکنید مرسی از تمام بچه ها.
:tulip::rose:

1 پسندیده

درود خدمت شما . من پیشنهاد می کنم شما یک پروژه ای رو روی پایتان بزنید بعد برید سمت جنگو . اینجوری هم آموزش هایی که دیدید تثبیت می شه و هم اینکه شما از خودتون کمی اطمینان پیدا می کنید . بعد برید سمت جنگو و اون رو یاد بگیرید .

در ضمن شما باید به این نکته توجه کنید که زبانی که در جنگو شما باز باید پایتان بنویسید پس چه بهتر حرفه ای تر بنویسید تا اینکه سطحی از اون عبور کنید .

در مورد حس خامی باید بگم افرادی که سال ها در حال کد زدن هست باز در شروع پروژه احساس می کنند چیزی از قلم افتاده یا … به همین منظور هست همیشه این شغل نیاز به یادگیری مداوم داره

2 پسندیده

با تشکر از پاسخ شما .
حالا چه جور پروژه ای بنظرتون بزنم؟ یه چیز کوچیک باشه ؟
بنظرتون این سایت هایی که توش code practice میکنن چطوره؟

codefights.com
quera.ir

1 پسندیده

من خودم همیشه سعی می کنم یک ربات درست کنم

بهترین پروژه ای همشه می زنم و دوست دارم به کسی که می خواد یاد بگیره هم پیشنهاد بدم ساخت یک ربات کوچیک برای توییتر هست

یک فایل تمام توییت هاتون رو توش بنویسید
بعد هر یک ساعت این توییت هارو به تویتر شما ارسال کنه

هم کار با فانکشن های مربوط به آرایه و … داره و هم کار با json ای پی آی داره

حالا اینو هی توسعه بدید تمیز تر کنید زیبا تر کنید یا از api های دیگه توییتر هم استفاده کنید

2 پسندیده

فکر خوبیه، اما خاصیت جنگو اینه که وقتی باش کار میکنید خود به خود چیزهای زیادی یاد آدم میده و کمتر جادوییه. بنظر من به یادگیری پایتون کمک میکنه.

5 پسندیده