کتاب چی پیشنهاد می کنین ؟

book

این کتاب مانند پدربزرگیه که برات داستان تعریف میکنه و تجربه هاشو برات میگه این کتاب بنظرم برای افرادی که تازه میخوان وارد حوزه استارتاپ و اینجور مسائل بشن نیست چون خیلی مسائل توش مطرح شده که با ذهن خالی نمیشه موشکافی شون کرد،
از یه طرف هم میتونه مفید باشه چون داستان ها با زبان خیلی معمولی بدون کلمات مبهم و تخصصی گفته شده و برای اونایی که میخوان تازه وارد بشن میتونه یه تصویر خوب از این حوزه توی ذهنشون ایجاد کنه.

این کتاب هفته پیش تهیه کردم و خوندمش . بسیار کتاب خوبی بود. برای تفریح هم شده دوستان بخوننش باعث می شه چیزایی که می دونیستیم ولی یادمون رفت یا از سرلجبازی هم شده بود انجام نمی دادیم رو یک بار دیگه انجام بدیم و خیلی خوبه این کتاب رو به افرادی پیشنهاد کنید که همیشه از آدم برنامه های بلند مدت و جلسه می خواند

اگر بازم کتابی از ایشون یعنی نویسنده اصلی ترجمه شده لطفا معرفی فرمایید

فعلا علی‌الحساب شما اون لیستی که داره تموم میشه رو اینجا بذار ما شروع کنیم، تا بعدا با هم مذاکره کنیم :joy:

همینطور از @toomaj و @samdvr عزیز هم خواهش می کنم در صورت امکان لیست کتابهایی که مطالعه کردند رو به اشتراک بزارند لطفا

من این لیست به روز کردم

منم باید اون لیست و درست کنم، هروقت انجام شد اطلاع میدم

:slight_smile:

متاسفانه به جز rework کتاب دیگه ای از DHH ترجمه نشده

من این کتابو تازه تمومش کردم کتاب خوبیه:
Sapiens: a brief history of humankind

ترجمش هم توی فدیبو هست:
https://fidibo.com/book/81949-ساپی‌ینس:-گشت‌وگذاری-در-تاریخ-بشر-(انسان-خردمند)

سلام @lxsameer عزیز.

چند تا کتاب رو که خودم در طول سالهای گذشته خواندم و خیلی به قول بعضی ها Eye opener بودن رو در ۲ دسته بندی قدیمی و جدید، معرفی میکنم. امیدوارم مفید باشه برات.

اینها کتاب های قدیمی هستن ولی از دید من هیچوقت جذابیتشان کم نمیشه.

1. LISP 1.5 Programmer’s Manual از سازنده LISP
  1. Computation: Finite and Infinite Machines و کلا همه آثار Marvin Minsky

یه کتاب جدید

1. Let Over Lambda که بی نظیره واقعا، البته برای کسی خوبه که LISP رو خیلی خوب بلده.
    https://www.amazon.com/Let-Over-Lambda-Doug-Hoyte/dp/1435712757/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1543675783&sr=1-1&keywords=let+over+lambda

یه کتاب هم راجب Startup ها که جالبه