کتاب چی پیشنهاد می کنین ؟

book

درود ! سمیر جان خود شما چه کتاب هایی رو پیشنهاد میکنید؟

من چهار تا از جذاب ترین کتاب هایی که تو این چند سال اخیر خوندم اینان:

اگر به بحث های نرم افزار های توضیع شده و بیگ دیتا علاقه دارین این کتاب عالیه.

این کتاب درمورد کلوژر هست اما خیلی از چیزایی که توش نوشته شده در مورد بقیه زبان ها هم درست هست. خیلی مفهومی هست این کتاب تا تکنیکی.

این کتاب هم در مورد روبی هست و اینکه خود روبی چه جوری کار می کنه خیلی کتاب خوبیه و در مورد خیلی از زبان ها هم کاربرد داره.

اگر به کرنل لینوکس علاقه دارین این کتاب می تونه بهترین کتاب باشه براتون.

به نظرم دیدن این ویدیو خالی از لطف نیست

زمانش و نمیدونم، اما سوال جالبیه، ای کاش یه پست براش باز میکردی.
بنظر من وقتی ماشین به جای ما برنامه نویسی کنه، اونوقت ما میتونیم کارای مهمتری انجام بدیم

مثلا بخوابیم و ورزش کنیم . واقعا از این مورد های اولیه عقب افتادم خودم به شخصه :thinking::sweat_smile: :lion:

اون وقت ما باید چیکار کنیم؟ :sweat_smile: چه پیشنهادی برای کسب درآمد دارید؟ :roll_eyes:
احتمالا از ما به عنوان برده استفاده کنند :zipper_mouth_face:

فکر نکنم اجازه این کارها رو به ما بدن… :face_with_raised_eyebrow:
یه عمر ما از ماشین ها و ربات ها کار میکشیدیم حالا نوبت اون هاست که تلافی کنند :hugs:

میتونیم بیشتر کتاب بخونیم :sunny:

یه نقطه مبهمه واقعا … ک اینهمه انسان وقتی بیکار بشن . (البته همیشه یک سری انسان ها تو رده های خیلی بالا حضور خواهند داشت) … صرفا برای افزایش قدرت این هوش ها استفاده خواهند شد … و شاید اگه بهشون ازادی عمل داده بشه … شبیه فیلمای هالیوودی اتفاق بیفته : )

من یکی سری از کدامو دادم به یکی از دوستان ک تو حیطه هوش مصنوعی فعالیت میکنه … داکیومنت هاشو هم دادم … مدل ساخت ازشون … و به یکی از فریم ورکای هوش داد … .
الان یه کدجنریتور (البته یکم داغون کد میزنه :sweat_smile: و در حدی نیست ک من یا کسیو بیکار کنه) ساخته ک میتونه یه اپ ساده crud رو براحتی به ۴فریم ورک پایتون بنویسه

کافکا در کرانه نوشته ی هاروکی موراکامی هم جهت مطالعه آزاد توصیه میشه : )

منم کاملن موافق این پست هستم…

اگر کتاب متفرقه بخوایین من یک لیست خیلی بلند بالا دارم :smile: :smile:

والا خیلی منظورم بیشتر فنی بود اما مطمئنا این لیست خالی از لطف نیست

همیشه که نمیشه فنی خوند بایدتنوع داد ، در کل بهتون پیشنهاد میکنم :
قلعه حیوانات - این کتاب رو حتما مطالعه کنید حجم خیلی کمی داره
سیذارتا - حجم کمی داره عالیه
والدن - یکی از بهترین کتاب های جهان
فرقه شعوبیه (نویسنده محمود افتخار زاده ) هر فردی که هر ارتباطی با ایران داره باید این کتاب رو بخونه ( این کتاب چیزای خیلی بزرگی رو عاید آدم میکنه )

صد در صد موافقم با اینکه باید کتاب های گوناگون خوند، اما موضوع این بحث دقیقا کتاب تکنیکیه

سازنده ریلز(آقامون DHH :slight_smile:) یه کتاب خوب نوشته به اسم rework بهتون پیشنهاد میکنم اصلا مثل کتاب های دیگه توی زمینه استارت آپ نیست

جالبه که انتشارات ایرانی به خوبی ترجمش کرده:
http://reworkbook.ir

DHH هم درباره این ترجمه این پستو زد:

ممنون. هر سه تا کتابش رو خوندم.

عه پس ضایع شدم :smile:

نه اختیار دارین این چیه. این کتاب خیلی خوبه بلکه اینجوری دوستانی که مطالعه نکردن شاید علاقه پیدا کنن مطالعه کنن