کتاب چی پیشنهاد می کنین ؟

book

رفقا من لیست کتاب هایی که برای خوندن دارم داره ته می کشه. دنبال کتاب خوب واسه خوندنم. کتاب تکنیکال خوب چی خوندین. رو کنین ما هم بخونیم. :smile:

من شروع به خوندن دوتا کتاب Clojure for Machine Learning و Singularity is Near کردم. شروع کردم یعنی در نقطه ۰ قرار دارم :hugs:

چرا وقتی برای یادگیری ماشین ابزار هایی مثل پایتون هستند بریم سمت کلوژر؟

چون مثل BMW گرون نیست که نتونیم از خودروی ملی دل بکنیم و به سمتش بریم.

من مشکلی با پایتون ندارم و گاهی استفاده هم میکنم اما چون احساس میکنم نیاز به ابزار بهتری دارم به سمت زبان های جدید تر اومدم.

همه زبان های برنامه نویسی در حال مرگ هستند!

مرسی توماج جان. ماشین لرنینگ با گلوژر رو خوندم. اما اون یکی جالب به نظر میاد.

پایتون تو این زمینه ابزار زیاد داره. ولی خوب همه زبان ها دارن تو این زمینه پیش می رن. کلوژر هم یکی از اونا. ولی کلوژر در کل امکاناتی داره که برای بردازش دیتا اون رو زبان مناسبی می کنه

چند کتاب که خوندم و پیشنهاد میکنم

• Stream Processing with Apache Flink
  • Pragmatic Programmer
  • The Mythical Man-Month
  • Structure and interpretation of computer programs

استاد toomaj عزیز من تا حالا پست های خیلی زیادی از شما خوندم و واقعا نوشته هاتون رو خیلی با دقت می خونم و تا حالا کلی چیز یاد گرفتم و ازتون ممنونم.
ببخشید ولی دو سه تا پست اخیر شما باعث تعجب من شد مثلا همین پست :thinking:

نقل‌قول
همه زبان های برنامه نویسی در حال مرگ هستند!

واقعا منظورتون رو از این جمله نفهمیدم.
خواهش می کنم اگه ممکنه بفرمایید منظورتون چیه :slight_smile:

سام عزیز روش پیدا کردنت کتاب ها و لیست درست کردنشون , به چه صورت است ؟ مثلا در سایتی عضو هستید و کتاب ها در ماه پیشنهاد می شه بهتون یا …

به صورت مثال وقتی در یوتیوب هستیم بعد از دیدن چند ویدیو یباش یباش ویدیو هایی جدید پیشنهاد می شه و همین روال ادامه پیدا می کنه می خواستم بدونم شما هم همین راه رو می رید اگر بله لطفا بفرمایید چطور؟ :rose:

راستش به نظرم یه کتاب واسه توانمند سازی شناختی بخونین وتمریناشو انجام بدین مثل باشگاه مغز و یا کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان. خیلی خوبه و آرامش میده

منظورم از اینکه گفتم همه زبان های برنامه نویسی در حال مرگند این بود که هر چیزی که در این دنیا بوجود میاد بلاخره یه روزی هم از بین میره، یا تبدیل به چیز دیگه ای میشه.
برای مثال Turbo C زمانی مشکلات بزرگی رو حل میکرد اما امروز حتی نصب هم نمیشه، هر تکنولوژی دیگری هم که بوجود میاد در یک زمانی بلاخره نیاز به جایگزین داره، پس از همون روزی که بوجود میاد شمارش معکوس برای کنار گذاشته شدنش هم شروع میشه :hugs:

دیگه چه پستی باعث تعجب شده؟

شما در جایی فرمودید:

نقل‌قول
نه فقط کلاژر،
کلا بنظر میاد عصر امثال پایتون به پایان رسیده‌ یا در حال به پایان رسیدنه

راستش این موضوع یکم برام عجیب بود :slight_smile:
استاد @toomaj عزیز درسته این روزها خیلی از زبان های قدیمی مثل Pascal - COBOL و … استفاده نمیشه یا حداقل کمتر استفاده میشه ولی باید گفت که زبان هایی مثل C , ++C و Python همچنان به کرات مورد استفاده قرار میگیرند. فکر می کنم هنوز بهترین انتخاب برای توسعه سیستم عامل زبان C باشه مثلا کرنل Linux و حتی ساخت نرم افزار با +GTK گزینه خیلی خوبیه. از طرفی هم توسعه دهنده های نرم افزار بسیار قدرتمندی مثل Blender بخش بسیار زیادی از اون رو با زبان Python نوشتند و همچنین ++C زبان اصلی فریم ورک Qt هست که تعداد قابل توجهی از نرم افزارها و میزکارهای Linux با اون نوشته شدند.
از طرفی من اسم Elixir رو برای اولین بار در این انجمن شنیدم.
در جای دیگه Kotlin رو انتخاب بهتری نسبت به Java دونستید در حالی که به نظر میرسه جاوا برای اندروید انتخاب مناسب تری باشه.
خیلی کنجکاو شدم بدونم چرا شما استفاده از زبان های رایج و محبوب رو پیشنهاد نمی کنید در حالی که یادگیری زبان های جدید تر مشکلاتی مثل کم بودن منابع آموزشی و بازار کار رو داره؟
پ.ن) من کوچکترین شاگرد شما در انجمن هستم :slight_smile: ارسال این پیام ها بهانه ای برای یاد گرفتن چیزهای جدید از شماست نه چیز دیگه ای…
با تشکر

من از goodreads خیلی راضیم

همه اینا درسته اما این چه چیزی رو نشون میده؟ یعنی نباید به فکر یادگیری بود؟
فکر کنم یک پست‌ جدید برای این مطلب بهتر باشه اما ممنون که پاسخ دادی. در ضمن این بحث کلا تمومی نداره

منم با توماج عزیز موافقم. هر تکنولوژی یه عمری داره و بعد از اون یه مدت فقط برای مصارف خاص استفاده می شه و بعدش هم عمرش رو می ده به شما :smile:

C و CPP از این دسته هستند. قدیم همه جوره استفاده می شدند اما الان شدن مصارف خاص. نه اینکه زبان های بدی باشن اما با پیشرفت تک نیاز ها هم به روز می شن و شاید اون ابزار ها دیگه نتونن یه سری از نیاز ها رو براورده کنن. این موضوع برای همه تک ها هست. Clojure و scala و elixir و اینها هم یه روز این داستان براشون پیش می یاد و جای خودشون رو به ابزار هایی می دن که در اون زمان جوابگوی نیازها هستند. در واقع باید به این دید به غضیه نگاه کرد که زبان های گذشته خدمت کردن به دنیای تک و زبان های فعلی در حال خدمتن و یه روز وظیفشون به پایان می رسه.

توی دنیای تک شما اگه می خواین پیشرفت کنین همیشه باید در حال مطالعه و به روز رسانی خودتون باشین. یکی از کاراهایی که دراین مورد باید انجام بدید یادگیری تکنولوژی های جدید هست. برای مثال Kotlin رو فرمودید و چرا باید بجای جاوا استفاده شه برای android. خیلی پیشنهاد می کنم تو این لینک یه چرخی بزنی:
https://developer.android.com/kotlin/

بله درسته ببخشید این بحث رو همین الان متوقف می کنم تا به ((کتاب چی پیشنهاد می کنین؟)) برسیم :slight_smile:

واقعا جاوا برای اندروید انتخاب بهتریه؟ اگر اینطوره احتمالش کم بود که گوگل برای اندرود kotlin رو‌پیشنهاد کنه، اما میبینید که زبان رسمی اندروید شده و خیلی ها در حال مهاجرت از جاوا به Kotlin هستند. اما اگر نظر شما متفاوت هست خب بدم نمیاد بیشتر بدونم :hugs:

استاد عزیز بهتون پیام خصوصی دادم :blush:

توماج جان به نظر شما تا چه مدت دیگه کلا انسان های جاشون رو به رباط ها میدن ؟ دیگه هیچ زبان برنامه نویسی نباشه و هر برنامه ای را بدون کد نویسی انجام بدیم؟