درس مدرسه دانشگاه دروغ

#تجربه_خودم :
نه … تو ایران نه چون هرکی از جاش بلند شده مدرک گرفته مگر بخای بری جای دولتی با یک سری رابط و رانت : )))…
خارج از ایرانم به مدرک ایران اندازه پشه ارزش نمیدن …

اما چیزی ک همه جا بهش ارزش میدن “مهارت و کاربلد بودن” هست …

شرکت های مختلف و پروژه های مختلفی کار کردم … اما هیچ جا ازم نخواستن مدرکم رو ببرم … خیلی جاها هم اصن نپرسیدن ک مدرکم چیه …

داداش سوراخُ پیدا کردی هااااا :rofl::joy:

متوجه نظرتون نشدم!!!

سلام و با اجازه از دوستان.

در مورد این که در این زمینه چه چیزی درسته یا نادرست چیزی نمیگم، فقط نظر شخصی خودم رو در مورد سوال شما میگم :

فکر میکنم جواب به سوال شما در ۳ حیطه Computer Science و Software Engineering و کلا در زندگی شخصی، متفاوت باشه.

در Computer Science :

در Computer Science کلا ریاضیات و داشتن یه Base قوی خیلی مهمه، بیشتر Computer Scientist ها هم یه جورایی یا ریاضی دان بودن یا اینکه خیلی قوی بودن در ریاضیات.
البته به گفته آقای Donald Knuth معروف که کتاب بسیار جالب Concrete Mathematics - A Foundation for Computer Science رو نوشته، همین Concrete Mathematics کافی هستش برای مبانی نظری این حیطه.

در Software Engineering :

در Software Engineering بجز یه سری عنوان های ساده مثل Calculus و Differential Equations و غیره که همه تو ترم های اول دانشگاه خوانده میشن، همه چی تقریبا به Problem Domain شما در اون پروژه خاص بستگی داره. اکثر وقت ها Software Engineer در یک تیم وجود داره که متخصص های مربوط به اون Domain هم هستن و به Design کمک میکنن و بقیه کار در مرحله Implementation انجام میشه.

در زندگی شخصی :

تا الان که نیاز نداشتم !