منابع خوب برای یادگیری و تقویت برنامه نویسی و زبان انگلیسی

من از oxford بیشتر نتیجه گرفتم

به عنوان دیکشنری؟

به عنوان فرهنگ لغات و دیکشنری، دفینیشن ها و مثال های خیلی خوبی داره

ممنون میشم اگه این مطلب رو دقیقتر ادامه بدین

چشم اما چه مطلبی رو؟

واسه این قسمت منتظر هستم

و همچنین اگه ریسورسی مفیدی میشناسین معرفی کنین

چه مقدار گرامر مهم هست؟ با عدد و رقم بفرمایین چقدر

من کلا آموزش هارو کنار گذاشتم و تماما محیطم را انگلیسی کردم مقالاتی که میخونم تا کتابا ، با این اوضاع اصلا گرامر نمیدونم. احساس میکنم گرامر اهمیتی نداره و با همین مطالعه مطالب انگلیسی خودکار یادگرفته میشن

چشم حتما، البته الان یکمی دیروقته، حتما به زودی میگم خدمتتون اما در این بین روی irregular verbs کار کنید اگر به اندازه کافی کار نکردین، من سعی میکنم فردا اون ساختار های ساده رو بگم، در ضمن در این مورد فکر کنم @Trisquel بهتر از من بتونه کمک کنه

توی زبان انگلیسی دو دسته از افعال وجود دارند:

1. افعال با قاعده (Regular verbs): این دسته از افعال, زمانی که به گذشته ساده (Past Simple) یا اسم مفعول (Past Participle) تبدیل می شن به انتهاشون d یا ed اضافه میشه. اگه حرف آخر مصدر (Infinitive), حرف e بود فقط d میزاریم در غیر اینصورت حرف ed رو قرار میدیم:

Difference-Between-Regular-and-irregular-verbs-image-1

1. افعال بی قاعده (Irregular verbs): این دسته از افعال, زمانی که به گذشته ساده (Past Simple) یا اسم مفعول (Past Participle) تبدیل می شن شکل ساختاریشون تغییر می کنه و فقط باید اون ها رو حفظ کنید:

Difference-Between-Regular-and-irregular-verbs-image-2

لیست کامل افعال بی قاعده:

(http://obfuscata.com)

:boom: منبع عکس ها به تصاویر لینک شده.

@husen عزیز سلام.
باور کن تا همین الان که پست دوست خوب @Trisquel رو خواندم نمیدانستم افعال با قاعده و بی قاعده درست یعنی چه، فقط متن رو میخوانم و میفهمم، مثل زبان فارسی.

با احترام به نظرات دوستان ولی من وقتی ۲ سالم بود یادم نمیاد کسی به من یاد داده باشه گرامر و فعل و فاعل و زمان و غیره یعنی چه.

همونطور که زبان فارسی رو یاد گرفتی زبان انگلیسی رو یاد بگیر.

روزی ۱۰ یا ۲۰ جمله ی کوتاه بصورت تصادفی ترجمه کن، بعد از یه مدت یه سری الگو ها تو ذهنت شکل میگیره که بدون اینکه بدانی گرامر و حال استمراری و غیره یعنی چه، معنی ها رو درک میکنی.

سختش نکن برای خودت، راحت یاد میگیری.

سلام :slight_smile:
راستش من هم با نظرتون کاملا موافقم…
همینطور که ما قواعد زبان فارسی رو بلد نیستیم انگلیسی زبان ها هم گرامرشون رو بلد نیستند! اساتید دانشگاه و معلمینی که در رشته های مرتبط مثل ادبیات یا مترجمی فعالیت می کنند باید این مفاهیم رو بلد باشند (حداقل مجبورند که بلد باشند!).
چیزی که شخصا بهش رسیدم اینه که هرچقدر دایره لغات انگلیسی ما بیشتر باشه, می تونیم راحت تر بفهمیم و بهتر صحبت کنیم.
@solynho عزیز توی این مسئله بین علما اختلاف هست :grin: یه عده میگن باید گرامر بخونی یه عده دیگه هم میگن نمی خواد! شانس بیاری الان دوستان بهت گیر ندن :hugs:

:slightly_smiling_face: سلام، ما مخلص علما هم هستیم.
خود من که هیچ کتاب گرامری نخواندم و خواستم یه جور دیگه از یه بعد دیگه هم به موضوع ها نگاه بشه.

درست میگی کاملا.:hugs:

واقعیتش منم که تا اینجای راه اومدم اصلا لازمم نشده که سمت گرامر برم
ولی دیدم بین علما اختلافه گفتم یکم بخونم ببینم دیگه نمیمیرم که :joy:

البته با این انگلیسی درپیتی ام هم یه مقاله ترجمه کردم بلخره

از @Trisquel عزیز هم تشکر میکنم که حدود 6 7 ماه پیش دراین مورد با معرفی دیکشنری ها خیلی کمکم کردند

زبان من ضعیفه فقط تو مباحث حوزه it دست و پا شکسته درک می کنم اونم به خاطر کارکردن تو این حوزه متاسفانه همیشه پایم تو زبان ضعیف بود هر دفعه هم خواستم جدی شروع کنم درگیر کارام شدم :frowning:

سلام @maboud عزیز.

میفهمم. ولی سخت نیست اصلا.

من قول میدم روزی حتی نیم ساعت کار کنی بعد از ۶ ماه خیلی پیشرفت میکنی.

باور کن روزی چند تا جمله کوتاه از Wikipedia یا سایت های دیگه برای خودت ترجمه کنی بعد یه مدت خیلی پیشرفت میکنی.

فقط اگه مداوم باشه و هر روز.

انگلیسی واقعا زبان ساده ایه، ۶ ماه خیلی برای یادگیری مناسبه.

پیشنهاد می کنم حتما گرامر یاد بگیرید و استفاده کنید، با نکات گرامری که یاد گرفتید برای خودتون سوژه بحث درست کنید و با خودتون و یک شخص مجازی حرف بزنید. اگر کمی روی گرامر کار کرده بودین خیلی الان فرق می کرد.
تا جایی که ممکنه هم چیزی رو به فارسی ترجمه نکنید، سعی کنید انگلیسی درک کنید و انگلیسی فکر کنید. خیلی زود جلو خواهید رفت