انتخاب بین روبی و پایتون

سلام به همه دوستان
سوالی ذهن من رو مشغول کرده به نظر شما آیا کار درستی هست که با توجه به بازار کار ایران پایتون رو به روبی ترجیح داد؟ فرض کنیم بین این دو زبان باید من انتخاب کنم. در حال حاضر شرکت‌های ایرانی پایتون بیشتر کار می‌کنن. من روی هر دو زبان کمی مطالعه کردم و روبی رو پسندیدم. مخصوصا که قصد دارم روی ecommerce کار کنم و spree که با روبی و ریلز هست رو بهتر دیدم. در کنار پروژه شخصیم که ecommerce هست می‌خوام بدونم که میتونم جایی کار روبی (منظور توسعه وب هستش) پیدا کنم؟

راستش من قصد ندارم بگم کدوم بهتره چون واقعا به علاقه شما بستگی داره،
اما در مورد اون قسمت از سوال که مربوط به بازار ایران میشه فکر کنم python دست بالاتری داره. :snake:

به نظر من خیلی بستگی به هدف داره. می خواین برای کسی کار کنین یا روی پروژه خودتون؟ در ضمن می تونین در نهایت جفتشو یاد بگیرین و کار کنین

منم با جفتشونو‌یادگرفتن بیشتر موافقم

شخصا خیلی چیزا از یادگیری جفتشون یادگرفتم

راستش همون طور که گفتم هر دو. یعنی هم روی ecommerce به عنوان کسب و کار شخصی و هم برای دیگران که تا کمی هم درآمد داشته باشم. البته هر دو زبان و هم فریم‌ورک‌های وبشون بسیار عالی هستند.

بنظرم پایتون هم آسون تره هم اینکه مثل چاقوی سوییسی همه کاره اس و برای اینترنت اشیا(چیزها) خیلی پرکاربرد هست

روبی هم مزیت های خودش رو داره و خیلی غنی هست توی توسعه وب, اما توی ایران پی اچ پی و دات نت هستن که بازار کار رو در دست دارن حتی پایتون هم زیاد براش کار نیست!
موفق باشی

ممنون از همه دوستان. من در نهایت روبی رو انتخاب می‌کنم. هر دو زبان رو بررسی کردم و راستش روبی چیزهایی داره که یکم متفاوتش میکنه و همچنین جذاب مثل مفهوم بلاک‌ها یا باز کردن هرکلاسی و تغییر رفتارش و اینکه به لحاظ شی گرایی همه چیز مفهوم شی رو داره. به هر حال هر دو زبان خوبی های خاص خودشون رو دارن.