چگونه پیشرفت کنیم ؟

هدف از ایجاد این پست. جمع کردن یک سری نکات در باره روش های پیشرفت، و ارتفاء مهارت هاست. باید و نباید هایی که با رعایت اونها می تونیم پیشرفت کنیم. منبع این موارد بیشتر تجربه و مطالعه شخصیست. اگر شما هم چیزی به نظرتون می سه بفرمائید. در ضمن این پست رو آروم آروم به روز می کنم.

باید…

• به زبان به زبان انگلیسی در حد توانایی خواند مسلط باشید. دنیای فن آوری به سرعت پیشرفت می کنه و باید بتونین تا جایی که می تونین پا به پاش پیش برین.

• همیشه در حال یاد گیری باشید. به هر صورتی باید همیشه تلاش کنید که به روز باشید به دانش خودتون بیفزایید.

• به یک سیستم عامل بر مبنای Posix مهاجرت کنین. ترجیحا لینوکس.

• چند زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرید.

• ورزش کنید. مطالعات نشون داده که افراد در بازه هایی از زندگی که فعالیت های ورزشی و فیزیکی دارند، بازده ذهنی بهتری دارند. علاوه بر این موضوع این شغل مشکلات فیزیکی زیادی رو به همراه داره که با ورزش کردن می شه جلوی اونها رو گرفت.
    *‌ یه راهنما برای خودتون پیدا کنید که راه و چاه رو بهتون در مسیر پیشرفت نشون بده.

• کدهای افراد دیگه رو مطالعه کنید. این کار خیلی کمک می کنه که از تجربیات دیگران استفاده کنین و بتونین بهتر این کار رو خودتون انجام بدین.

• وارد دنیای نرم افزار های آزاد بشید. کدها تون رو بصورت آزاد منتشر کنید و از دیگران بخواهید که اونها رو review کنن.

• برای خودتون هدف های تعیین کنین. کوتاه مدت، بلند مدت و هدف نهایی. فقط و فقط در راستای اهدافتون فعالیت کنین. سعی کنین اهدافتون رو با علایقتون ببندید که ازشون خسته نشید.

• دنیای تک پر از rabbit hole هستش و باید مواضب باشید که توی اونهای نیوفتید و وقت روی چیزی نظارید که بدردتون نمی خوره.

• صبور باشید. خیلی مهمه که درک کنید که یک شبه نمی شه راه هزار سال رو رفت. و خیلی از تکنولژی ها و زبان ها اول ملال آور هستند. صبور باشید.

نباید…

• مغرور شوید. غرور بیجا شما رو از یادگیری و پیشرفت باز می دارد.
    *‌ روی یک زبان یا فن آوری خاص تعصب نداشته باشید. افراد زیادی رو دیدم که از یک زیان خاص به مدت طولانی استفاده می کنند و روی اون تعصب دارند. این باعث می شه که خیلی وقت ها از حقیقت چشم پوشی کنن و چیزهای جدید رو یاد نگیرن. این جور طرز فکر ثابت و ایستایی خواهید داشت و نمی تونید ذهنتون رو پرورش بدید. شاید یکی از بدترین مواردی که می تونه جلوی شما رو برای بهتر شدن بگیره همین مورد هست.
  • بدون دانش کافی در مورد یه مساله، در موردش وارد بحث نشید. هیچ کس همه چیز را نمی داند. پیش داوری می تونه شما رو به سادگی عقب بندازه. برای مثال وقتی کسی می خواد شما رو با یه فن آوری جدید معرفی کنه، اگر در اون مورد چیزی نمی دونید یا تجربه ندارید، حالت دفاعی به خود نگیری و در برابر چیزی که دانشی بهش ندارید وارد بحث نشید. در مقابل می تونین کمی در موردش تحقیق کنین.
  • نا امید شوید. اگر به نظرتون خودتون سنتون برای شورع زیاد هست. باید یگم سخت در اشتباهید. به هدفتون فکر کنین و نا امید نشید.

نکته

اول از همه این رو باید درک کرد که هر فردی راه خودش رو برای موفقیت و پیشرفت داره و هیچ دو نفری رو پیدا نمی کنید که دقیقا از یه راه به موفقیت رسیده باشند.

چگونه پیشرفت کنم؟
کدام زبان برنامه نویسی در استرالیا بهتر کار واسش پیدا میشه

در تایید فرمایش شما، تعصب بی جا و مقاومت در برابر پیشرفت فناوری یکی از بدترین تله هاییه که میشه تا ابد توش گیر افتاد

یکی هم من اضافه کنم اگر ممکن بشه :blush:
" هیج چیزی رو جدی نگیرید و به چشم تفریح نگاه کنید "

شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، و حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی.

کنفوسیوس

در مورد نرم افزار های متن باز . امکان اینکه توشون مشارکت داشت هست ؟ به عنوان مثال حال به زبان پایتون کار میکنم امکان این هست تو پروژه های متن باز مشارکت داشت و به چه صورتی هست روال کارش ؟

Repository هاشون رو پیدا کن و اول ببین open issue چی هست، یا اگر خودت فکر خوبی داری اجرا کن و pull request بزن.
‌مثلا جنگو اینجاست https://github.com/django/django

خیلی خوبه اینطور

مشارکت خودش یه نوع رزومه ست

خیلی خوبه فقط باید بگردم ببینم کدوم پروژه ها با gui مثل tkinter و pyqt کار شدن توی اون مباحث برای شروع حرفی واسه گفتن میتونم داشته باشم خیلی عالیه فکر کنم میشه آدم خودشو به چالش بکشه

شروع کردن مهمترین بخش کاره

استارت بسیار مهم هست
چیزی ک خیلی هامون توش گیر میکنیم (i)

مرسی خیلی خوب بود .

لذت بردن از مسیر . بدون ترس پریدن وسط ماجرا - نترسیدن و یادگیری - کمک گرفتن از افراد متخصص.

برای من مهم ترین ها اینا هستن.

از همه مهتر انگلیسی هست جدای از دنیای تکنولوژی باز هم لازمه.

برای من انگلیسی مثل زبان برنامه نویسیه فارسی سی هست انگلیسی پایتون :laughing: .

سلام وقتتون بخیر.
سوالم این بود که به عنوان مثال Python Developer چه فرقی با software engineer در زمینه پایتون دارد؟
بیشتر می خواستم با کار یک فرد Developer اشنا شوم.

پیشنهاد میکنم این دوتا مقاله رو بخونید
https://sokanacademy.com/blog/1930/برنامه‌نویس-مهندس-نرم‌افزار-یا-معمار-نرم‌افزار؟
https://sokanacademy.com/blog/6586/آیا-می‌دانستید-که-مهندسین-نرم‌افزار-و-برنامه‌نویسان-چه-تفاوت‌هایی-با-یکدیگر-دارند

برای پیشرفت فنی به شدت این نقشه ی راه رو پیشنهاد میکنم که برای کسی بود که از یک توسعه دهنده ی فرانت اند ، برای استخدام تو گوگل تلاش کرد و درنهایت هم تونست تو امازون استخدام شه !!!

مرسی . خیلی جالب بود :+1: