ساخت وبسایت داینامیک (بدون لود دوباره مرورگر)

سلام دوستان!
عرض سلام و خسته نباشید خدمت همتون دارم

من میخوام که وب اپی طراحی کنم که فقط یک بار اول که وارد وبسایت میشویم لود بشه. مثل همین وبسایت devheroes و باکلیک بر لینک ها به صورت ایجاکسی محتوا رو بگیره و تغییرات رو اعمال کنه.
من همین کار رو به روش سنتی انجام دادم یعنی با jquery و js ولی به عبارتی میشه گفت طاقت فرساترین کاریه که تا به امروز انجام دادم و به خوب درک میکنم که یه جای کارم میلنگه اما نمیدونم کجا :relaxed:

من یک موضوعی امروز ایجاد کردم به همین منظور که آیا از طریف کتابخانه های جدید جاوا اسکریپت باید این کار رو انجام بدم یا نه!؟ :thinking:

یا اینکه برای ایجاد همچین وب اپ هایی روش خاصی وجود داره و من بی خبرم؟

ممنون میشم از شما دوستان که راهنماییم کنید! :slightly_smiling_face:

بنظر میاد خودتون بهتر میدونید که دو تا راه کلی وجود داره،
Single page application با استفاده از ajax که اگر از فریمورکهای js مثل EmberJS, ReactJS, VueJs و صدها مورد دیگه که حتما خودتون بهتر میدونید استفاده کنید کار بسیار راحت تر خواهد بود. بنظر میاد روشی که در این سایت استفاده شده همین باشه که البته با یک نگاه به network در مرورگر میشه فهمید.

روش دیگه به صورت Full duplex هست که با استفاده از websocket امکانپذیره.

اما در مورد استفاده از کتابخانه ها و فریمورکها بنظر من حتما این کارو انجام بدین

3 پسندیده

من در این ضمینه اطلاعی ندارم میشه یه سرنخی بهم بدید؟ لطفا!

پاسخ کوتاه اینه که websocket یک پروتوکل ارتباطی TCP دوطرفه یا full duplex هست.
سر نخ اینه که پیشنهاد میکنم کمی در زمینه websocket تحقیق کنید و با دقت بین یکی از روش هایی که وجود داره انتخاب کنید.

البته این سایت devheroes فک کنم Node.js هم بعنوان سرور فرانت اند و SSR وجود داره … چون توی source page … کانتنت رندر شده وجود داره … تو spa های خالص. کانتنت رو هواست .و تو فرانت اند ساخته میشه …

1 پسندیده

اینو‌دیگه باید از @lxsameer یا @yottanami پرسید، البته شاید با دیدن کدهای پلتفرم این سایت هم بشه جواب این موردو داد, مگر اینکه کلا ریلزو سمیر از اول با کلوژر بازنویسی کرده باشه :wink:

1 پسندیده

اقا من حرفمو پس میگیرم :smiley: چیزی ک تو پیج سورس دیدم . قسمت NoScriptاش و متا تگ ها هستن ک از بکند رندر میشن … کانتنت ها داینامیک و On The Fly هستن و سینگل پیجه …

1 پسندیده

@lxsameer dadash bia javab bede ba chi neveshti websit ro

اگه ممکنه لطف کنین و فارسی تایپ کنین
این انجمن با Discourse ساخته شده

1 پسندیده