بهترین فریمورک جاوااسکریپت جهت طراحی فرانت اند؟

البته امکان این هست که jsx به صورت تمپلت در بیاد

4 پسندیده

فک نکنم بین ری اکت کارا این کار عمومیت داشته باشه … اکثرا همون رندر میکنن …

البته اینم بگم ک امکان استفاده از این مدل ری اکتی تو ویو هم هست … یه فانکشن داریم به اسم render :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

منظورم از از تمپلت به صورت کامپوننت بود نه literal, بله فرمایش شما درسته template literal زیاد مناسب نیست

3 پسندیده

اینکه کدومش برای شما بهتره کاملا به هدفت بستگی داره که میخوای آخرش چیکار کنی؟ پروژه ات کوچیکه یا بزرگ؟! میخوای استخدام شرکت بشی یا پروژه شخصیه و …
الآن vue خیلی محبوب شده و به قولی دوربینا روش زومه اما پروژه ات بزرگ که بشه باهاش به مشکل برمیخوری برعکس Angular به خاطر مدل mvc ای که داره و اجبار استفاده از چهارچوب کاریش پروژه ات هر چقدر پیشرفت کنه میتونی راحت جلو ببریش و react هم تقریبا مثل angular با بزرگ شدن پروژه کمتر ممکنه به مشکل میخوری
در کل فاکتور برای مقایسه زیاده ولی شخصا در حال حاضر react رو ترجیح میدم

4 پسندیده

من با دوستمون جناب @lucifer موافقم ، VueJs خیلی ساده و آسونه و فوقش تو یه هفته باهاش اوکی میشی اما هرچقدر بزرگتر بشه همونقدر هم برات دردسرمیاره و یکی هم چون مجبورت نمیکنه تو چهار چوب خاصی کار کنی ممکنه بعدا دردسرهایی رو پیش بیاره(البته برای من اینطوری بود) ، مثلا من الان پروژه ای داره که یه صف خیلی طولانی از :

method: {
func1: ....
func2: ....
func3: ....
func4: ....
func5: ......
,............
}

درست شده و واقعا میترسیم بهش دست بزنم ،حالا بعضی جاها خدایی نکرده زبونم لال آدم جاهلیت کنه جی کوئری هم استفاده کنه کارش تمومه

6 پسندیده

ممنون از نظرات همه‌ی دوستان مخصوصاً @lucifer و @mortezaKcode

3 پسندیده

خب یه نامگذاری درستو حسابی برا فانکشنات بزن :neutral_face:
فک نکنم علی بابا انقدرا کوچیک باشه … ک میگید برا پروژه بزرگ مناسب نیست . .

ما هم یه پروژه داریم … نزدیک به 25kخط کد ویو زدم … آخراشه …

بستگی به مهارت شما به ابزار و اصولی ک رعایت میکنید خودتون(clean Coding , Arch , design patterns , documenting ,…) داره …

4 پسندیده

در ضمن . ویو الگو داره … MVVM … صرفا میزان creativityاش بالاست و دستتونو باز میزاره …

این اجبار معماری برای من واقعا عذاب آور شده تو پروژه بزرگ … احتمالا بعد از اتمام پروژه اخرم … از جنگو مهاجرت کنم روی فلسک . .یا یه میکروفریم ورک دیگه …

3 پسندیده

گفته های شما درسته اما 25k خد کد اونم با Vue واقعا جالبه ای کاش میشد دید ، نام نامگذاری اینجا مثال زدم وگرنه تو واقعیت فرق فوکوله ،والله اجبار معماری عذاب آورده هیچکس دوست نداره اما بودنش از نبودنش خیلی خیلی بهتره (به یه وبسایت بزرگ فک کن که با pythno pure نوشته شده و برنامه نویس بعدی قراره تغییرش بده)

3 پسندیده

اجبار معماری برای کسایی ک از معماری نمیدونن . و یا اولشن مناسبه . .

من خیلی مجبور به دستکاری تو سورس خود جنگو شدم . بخاطر تحمیل هایی ک میکرد . و البته برای نوشتن اپ چه ساده و کوچیک و چه بزرگ و scalable مجبورم رو همون معماری کار کنم … این اذیت کنندس . وقتی معماری ها و دیزاین پترن های بهتر و قوی تری میبینم… البته نظر منه …

2 پسندیده

والا خود من یه فریم ورک کوچولو دارم بیشتر دوست دارم با اون کار کنم اما اگر برای خودت کار نکنی به قول شما “معماری اجباری” یه مزیت بزرگه حالا شاید برنامه نویس اذیت بشه اما برای شرکتی و … که کار میکنی این خیلی خیلی مناسبه ، بحث دونستن یا ندوستن نیست اتفاقا الان ما یه پروژه بزرگ داریم که کسایی نوشتنش دیدگاهی مثل شما داشتند و الان که افتاده دست ما بیشتر شبیه رمز گشایی و پیدا کردن چیستانه تا توسعه و ارتقا و اگر همون اول بر اساس چهارچوبی که فریم ورک تعیین کرده کد میزدن الان انقدر دردسر نداشتیم ، باید اینم در نظر بگیری ممکنه برنامه نویس قسمتی بره زیر کامیون فوت کنه و پس فردا کسی که قراره بجای اون کار کنه حداقل مثل ما رمز گشایی نکنه و جدول حل نکنه ، انگولک فریم ورک و کاستومایز کردنش هم تا مجبور نشی کار خوبی نیست نمیگم مستندات قوی بزاری تا بعد یه سال حداقل خودت یا کس دیگه ای بدونی چیکار کردی ، فکر کنم یکی از دلایلی که فریم ورک ها هستند همین مسئله هست و ربطی به دونستن یا ندونستن معماری نداره البته نظر شخصی منه و ممکنه دوستان نظر دیگری داشته باشند (اعتبارسنجی ورودی ها رو در نظر بگیرین ، هر کسی میتونه با سلیقه خودش بنویسه و در گذر زمان ممکنه حتی خودش هم نتونه بخونه اما درچهار چوب خاصی که فریم ورک یا … مجبورش میکنه کد بزنه کدی که تولید میشه بعدا خودش یا هرکس دیگه ای هم میتونه براحتی بخونه و مجبورنیستن فایل به فایل خط به خط رمز گشایی بکنن و تست کن، البته اعتبار سنجی مثال بود و شامل هر چیزی میشه)

3 پسندیده

منظورم زدن یه معماری کاستوم و فضایی نبود دوست عزیز: )))

دیزاین پترن هم فقط MVC نیست! … Nتا دیزاین پترن و معماری مختلف موجوده . ک برای موارد مختلف میتونه استفاده بشه . .

بله داکیومنت نویسی . جزو واجبات محسوب میشه . مواردی ک تو پیام اول هم گفتم .
Clean Coding و ,

4 پسندیده

:slight_smile: والا برادرکلا منظورتون نمیگیرم اما اگراز معماری های فعلی و چهارچوبایی که محدودت میکنن ناراضی هستی و به قول خودت معماری ها و دیزاین پترن های بهتر و قوی تر و n تا میبینی با همونا یه چیز جدید بزن کارتو بنداز قربونت برم خب این که دعوا نداره :wink:

3 پسندیده

اقا ما خیلی چاکریم :joy: دعوا کدومه . بحث خوشایندی بود … و اینکه . راهکار های زیادی موجوده بجای خو گرفتن و محدود شدن به یه نوع تکنولوژی و اصول …

3 پسندیده

کامیون!!!؟ :flushed::flushed::flushed:

3 پسندیده

ارادتمندیم سروری ، والا چیزی که تو میگی رو همه دوست دارن و همه میخوان بر اساس شیوه تفکر و قالب ذهنی خودشون کد بزنن اما کارفرما و … ن میزارن :):sob::sob:

1 پسندیده

آها ببخشیین پراید یادم رفت:slight_smile:

1 پسندیده

اعصاب نداریا :slight_smile:

3 پسندیده

ای برادر سروری این چه حرفیه همه هزینه ها برای شما میشه :):joy: من هیچ وقت در حق شما جسارت نمیکنم شما سرورین

1 پسندیده

اقا خدا وکیلی منظور من اسپاگتی و دلخواه زدن نیست :grin:
Three-tier
Multilayered architecture
Model-view-controller
Domain Driven Design
Micro-kernel
Blackboard pattern
Sensor-controller-actuator
Presentation–abstraction–control

اینا پترن های ترند هستن …

توی سیستم های بزرگ و توزیع شده هم …

Client-server
Shared nothing architecture
Space-based architecture
Object request broker
Peer-to-peer
Representational state transfer (REST)
Service-oriented
Cloud computing patterns

بیشتر از این بلد نیستم توضیحش بدم:) شمارو با گوگل تنها میزارم . .

2 پسندیده