حذف کامل تمام گیت از یک دایرکتوری و ساخت یک گیت یکپارچه

درود خدمت دوستان . ما الان توی پروژه فایل هامون از چندین منبع گرفتیم حالا بردیم کلا روی یک منبع به همین منظور وقتی می خوام پوش کنم برخی از فایل ها بخاطر تنظیمات مخصوص خودشون توی گیت نمی ره .

سرچ هایی که می زنم می گند این git رو پاک می کنه ولی هر منبع من خودش git داره و می خوام داخل همه پاک بشه و تنظیمات دیگه مربوط به git هم توشون هست که نیاز می برم اونا هم پاک بشند

راهنمایی می فرمایید؟

یعنی همه کد رو بردین تو یه repository بزرگ ؟

آره سمیر جان تمام فولدر بندی کردم و دارم می برم توی یک منبع چون تنها کسی که کامیت می کنه منم کسی پول رکوست اینا نمی زنه

خیلی ها ممکن از یه monorepo خوششون بیاد اما به نظر من خیلی کار بدیه و خیلی نمونه failed شده دیدم از این داستان به نظر من هر پروژه رو توی repo خودش نگه دار و اگه مدیریتش برات سخته از myrepo استفاده کن

بخاطر چه تنظیماتی؟

توماج جان متوجه صحبتت نشدم ؟

ولی اومدم

( find . -type d -name ".git" \\n  && find . -name ".gitignore" \\n  && find . -name ".gitmodules" ) | xargs rm -rf

زدم بعد از اتمام اومدم از فایل ها کپی گرفتم توی پوشه دیگه و دوباره گیت ساختم مشکلم فعلنه حل شد

بخاطر تنظیمات مخصوص خودشون توی گیت نمی ره رو گفتم. بهتر بود نقل و قول میکردم

ربط دستور بالا به مشکل git رو هم بیشتر توضیح بده که منم متوجه بشم :cry:

اما کلا بنظر من با این کاری توی پست اصلی توضیح دادی هدف اصلی repo و version control به سبک git یکمی جابجا میشه. بعدا ممکنه به مشکلات خاصی بر بخوری، مثلا اگر رفرنس های repo به هر دلیلی دوباره سازی بشه رفتن به نقطه مناسب کار ساده ای نیست.
سعی کن برای هر پروژه رپوی جداگونه داشته باشی. من قصد ندارم به شما بگم چطور پروژه خودتو مدیریت کنی اما کاری که شما کردی بقول همکارای من یکم weird بنظر میاد :smile:

توماج جان ما اینجا اومدیم که از تجربه شما عزیزان استفاده کنیم اونم بدون منت و رایگان که واقعا هرچقدر تشکر کنیم کم کردیم . بله حرف شما درسته من همین الانشم اومدم ریپو های کوچیک کوچیک درست کردم ولی یک ریپو بزرگ درست کردم که اگر کسی می خواد از ما دانلود کنه یک دفعه بیاره بالا تک تک نریم ادش بکنیم . به همین منظور حرف های سمیر رو شنیدم سریع چندین ریپو آورد بالا

ممنونم که مشاوره می دید و بازم تشکر

بهتره یک script در اختیار کاربرا بزارید که کار cloning و تنظیمات بعدیشو خودش انجام بده، یا یک روشی برای مدیریت dependency داشته باشید

به این فکر بودم که داخل خود داکر بیام اکانت بسازم سورس رو پابلیک کنم ولی خیلی از پروژه ها پرویت هست و داکر هم گرون می شه برای داخل . و یک پروژه فقط اجازه می ده متاسفانه.

شما راهی دارید برای این مشکل ؟

راستش اصلا نمیدونم مشکل چیه