پیشنهادات و انتقادات

سلام دوستان.

مدت هاست که از تولد این سایت می گذره و یه سری از دوستان اینجا دائمی ها هستند. اما خیلی خوب هست که بتونیم این اجتماع رو بزرگتر کنیم.

پش خیلی خوب می شه اگر انتفاد یا پیشنهادی دارین برای پیشرفت ؟

ممنون از همکاریتون

درود سمیر جان . به تجربه شخصی من انجمن ها باد ارائه کار های گروهی مثلا اسکریپت هایی مخصوص به کار خاصی و همینطور آموزش ها شلوغ می شه و بعد از اون تازه سوالات در اون رابطه مطرح می شه و روال عمومی انجمن که سر جای خودش هست

فعلنه ما فقط پرسش و پاسخ داریم . ولی انجمن الکسیر من دیدم بخشی به عنوان معرفی پلاگین ها یا ایده های پلاگین و بعد ساخت محصول درست شده واقعا پر طرفداره چه بحث هایی چندین صفحه ای داخلش شکل گرفته که دیوانه وار زیباست . همین موضوع حتی خود برنامه نویسان تازه وارد رو بخاطر بالا بودن منابع جذب می کنه

ما بقی انجمن فعلی شما زحمت نگهداری می کشید و دیگر دوستان که همیشه کمک هستند در بهترین شرایط هست و بسیار خوب سبک و پر محتوا

من به شخصه انقدر از انجمن استفاده می کنم در تمام پلتفرم هاش وضعیت جایگاهش اولین هست

ممنون

من شخصا از پیدایش این سایت بسیار خوشحالم و هرروز چکش میکنم و میخواستم از شما و بقیه اعضا تشکر کنم زیاد گروه های برنامه نویس ایرانی نمیشناسم وگرنه حتما همه جا اشتراک میگذاشتم

درود به همگی

این سایت خیلی سایت خفنی هستش .
با این که اعضای کمی داره ولی واقعا کمک کننده س من اینجا با چیزهایی جدیدی آشنا شدم محیط خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی بهتری نسبت به گروه های تلگرام داره واقعا گفت و گوی متمدنانه توش شکل میگیره اما توی تلگرام بعضی وقت ها اونقدر چت ها در هم میشه که … .
فقط چند نکته

این سایت همونطور که @shahryarjb گفت تاحدودی حالت پرسش و پاسخ داره ای کاش میشد به نوعی آموزشی هم باشه (درسته که بین پرسش و پاسخ اموزش هم صورت میگیره ولی منظور من صرفا آموزش هستش) من چندتا پست از @shahryarjb @samdvr دیدم که جنبه آموزشی داشت ولی بین سوالات گم شده بود

پست های که هدفشون مباحثه است کمه (مثل این پست فریم ورک phoenix) و معمولا پست ها به این شکل که خب یه شخص به مشکل خورده و مشکلش رو مطرح میکن تا دوستان کمک کنن .

و پیشنهاد برای بیشتر شناخته شدن devheroes
ای کاش یک پادکست یا یک کارگروهی (مثل یک پروژه اوپن سورس )راه بیوفته که انجمن اون رو پیش ببره (رادیو بوت چی شد ؟؟!) و
و خیلی خوب میشه که devheroes توی اینستاگرام و تلگرام هم باشه

ممنون ازتون که تا اینجا خوندین

با سلام و تشکر خدمت شما همه و دوستانی که اینجا زحمت میکشند بنظر من همینطور که هست عالیه
هرچقدر تعداد نفرات یک انجمن یا گروه بالا میره بحث بیشتر به بیراهه میکشه و کیفیت خودش رو از دست میده
برای مثال گروهی میشناختم یه زمونی 54 نفر بود عالی بود الان زیاد شده واقعا افتضاح شده میان بحث های بیهوده میکنن و الان بیشتر شبیه یک گروه دلالی و سیاسیه تا برنامه نویسی
در کل امکاناتی مثل چت و گروه تلگرام و … یا نفرات بالا باعث میشن کیفیت این سایت زیبا از دست بره (البته این نظر شخصی منه ممکنه نظر دوستان متفاوت باشه )

این به خاطر اینه گروه های تلگرام نمی تونن کار دیسکورس رو بکنن و بحث های ک صورت میگیره ساماندهی نمیشه بین بقیه ی چت ها گم میشه

منظور من کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام بود مثلا سوالات یا پاسخ های جالب رو اونجا هم به اشتراک بزاریم بزاریم

در مورد پادکست باید بگم که همچنان ادامه داره و در حال ضبط هست اما چون از راه دور ضبط می کنیم طبیعتا اروم پیش می ره.

در مورد تلگرام هم باید بگم که قبلا یه گروه داشتیم اما اصلا به اندازه خود سایت مفید نبود.

با اینستاگرام موافقم اما نمی دونم به چه صورت باید انجام شه. چون اینستاگرام بر مبنای تصویر هست و ما بر مبتای متن.

در مورد آموزش هم تو یه اجتماع هرکی هرچی از دستش بر بیاد باید انجام بده. شخصا در حال ضبط یه سری ویدئو آموزشی هستم. اما زمان کمی براش دارم.

واقعا لطف میکنید ،اگر وقت کردید در مورد مباحث اسکیل و بیگ دیتا باشه اموزشاتون واقعا عالی میشه ، اگر اموزش هاتون متنه و سواد من برسه خیلی دوس دارم همکاری کنم

ویدئو هستند همشون چون دردسرش کمتره :blush:

حتما به اشتراک بزارین خیلی دوست دارم نگاه کنم‌

درود بر شما سمیر جان
فکر کنم یکم منظورمو بد متوجه شدین
منم از حضور در تلگرام و اینستاگرام این نبود ک این انجمن رو منتقل کنیم اونجا در واقع منظورم این بود که پرسش ها و پاسخ های که میتونه جالب باشه رو اونجا به اشتراک بزاریم که به نوعی تبلیغ بشه واسه این سایت
در مورد آموزش منظورم این بود که بخش آموزشی ساماندهی بشه و پست های آموزشی که دوستان زحمت میکشن از سوال ها تمییز داده بشه
در مورد پادکست چقدر خوب میشه ک اسم انجمن روش باشه که به نوعی تبلیغی بشه واسه انجمن (من شماره ی صفر رو فقط شنیدم بقیه رو از کجا گیر بیارم؟؟)
پ.ن.1 آقا سمیر مشتاقانه منتظر آموزش های کلوژریم :star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes:

متوجه شدم. برای تلگرام یه bot هست که میشه به گروه ها اضافش کرد که اوتماتیک پست ها رو اونجا پست می کنه. اما واسه اینستاگرام ایده ندارم.

فکر می کنم اگه تگ خاصی به آموزش ها بزنیم می شه یه جا جمعشون کرد و سازمان خاصی بهشون داد.

آدرس پادکست ها رو تو پست خودش خواهم گذاشت.

حتما تلاشم رو می کنم.

درود سمیر جان پستشو تو انجمن زدی من پیدا نمی کنم؟

سلام
زمانی که میخوایم یه پست جدید ایجاد کنیم یه بخش هست برای انتخاب دسته بندی
این بخش خیلی خیلی محدوده
مثلا زبان هایی مثل c# اصلا نیست توی دسته بندی
یا HTML و CSS و …

برای c# تاحالا درخواستی نبوده. در مورد css , html هم دسته بندی وب هستش

سلام

این انجمن یکی از بهترین انجمن های تخصصی و علمی ایران هست که خبری از تبلیغات و تاپیک‌های اسپم نیست!

اعضای فعال این انجمن به تعداد انگشتان دست هست و میشه حدس زد کیا هستند :joy:

بنظر من علت روی نیاوردن اعضای جدید این هستش که مباحث پر مخاطب پوشش داده نمیشه یا به صورت خیلی کم رنگ پوشش داده شده مثل php، وردپرس، لاراول و سایر فریمورک‌های پی‌اچ‌پی، بوتسترپ، لس ، سس و… و بیشتر تمرکزش روی مباحث و زبان‌های جدید هست (که از نظر من خیلی هم خوبه) که تو ایران ناشناخته یا کم شناخته شده هستند.

اکثر کسانی که رو به انجمن ها میارن افراد مبتدی و متوسط هستند که باید هوای اینا رو داشت (با آموزش و موضوعات مرتبط برای طرح سوالات مبتدی).

در کل انجمن روند رو به رشد خوب اما کندی داره :slight_smile: من تقریبا اکثر مباحث رو میخونم ولی چون تو حوزی کاری و علاقه من نیست دیگه پاسخی نمیزارم !!

اول از همه ممنون برای به اشتراک گذاشتن نظرت.

در مورد PHP و فن آوری های مرتبط باهاش به نظر من اگر درخواستش باشه خیلی هم خوبه که یه بخش براش داشته باشیم اما خوب مثلا من نوعی نمی تونه این کار رو انجام بده چون تو این زمینه حرفی ندارم برای گفتن. فکر می کنم مرحله اول برای رسیدن به این داستان فراهم کردن موارد لازم برای اعضای جدید و یا تازه کار برای پیوستن باشه. حالا این ها چی می تونن باشن رو فعلا ایده ندارم. و خیلی دوست دارم نظر شما رو هم در این مورد بدونم. اما در مورد اموزش و انیها فکر می کنم همه مسئولیم. مثلا اگر شما علاقه به PHP دارید، خیلی عالی میشه که یا آموزش ساده و یا مباحث مرتبطش رو پست کنین. مثل کتاب یا لینک خواندنی و مفید یا از این جور منابع. خود این موضوع می تونه در راستای براورده کردن نیاز های کاربران جدید باشه.

اگر آموزش ها یک تب اختصاصی داشت بهتر نبود؟

امتحان می کنم ببینم می تونم این کارو کنم یا نه