برنامه نویسی وب

سلام دوستان
من به تازگی وارد برنامه نویسی وب شدم با یک دوره آموزشی
دوره به شدت فشرده هست و طی اون به ما HTML و CSS و جاوا اسکریپت رو یاد میدن که خوب اینارو همه برنامه نویسای وب باید یاد بگیرن
اما موارد دیگه:
http://my.gotoclass.ir/asset-v1:[email protected]+block/02_poster_edited.jpg
الآن چند تا سوالی که برای من پیش اومده
استفاده از bootstrap خیلی کار رو ساده میکنه ولی باعث نمیشه آدم تنبل بشه و CSS رو یاد نگیره؟
دیگه چه چیزایی مثل bootstrap هست؟
نظر کلی شما در مورد bootstrap , node js , express و mongodb چیه؟
و اگر نظر منفی دارین علت رو بگین به علاوه جایگزین پیشنهادی

1 پسندیده

نه، این ابزار های کارهایی رو برات انجام می دند که انجامشون توسط شما اختراع دوباره چرخ حساب می شه. بد نیست CSS بدونی اما وقتی باد گرفتی دیگه از این ابزار ها استفاده کنی بهتره.

خیلی تعدادشون زیاده مثلا: SemanticUI, Foundation, Milligram, Pure, MaterialUI و یه عالمه دیگه.

به نظر من NodeJS فقط به درد ابزارها و اپ های کوچیک می خوره. مدل concurrency اون یه جورایی از دست کاربر خارج هست واسه همین برای کار های پیجیده بدرد نمی خوره. جاوا اسکریپت ماهیتش اینه که طراحی بدی داره. واسه همین با بزرگ شدن نرم افزار و حجم کد مشکلاتش هم رو می شه. مشکلاتی مثل سخت شدن مدیریت کد. پیچیدگی بیش از نیاز و …
اما خوب کاربرد خودش رو هم داره. راحت می شه یادش گرفت و شروع بکار کرد. کلی کتابخونه هم داره. Community بزرگی هم داره.
Express بنظر من کتابخانه خیلی مناسبی تو اکوسیستم NodeJS هست. ساده و سبک و بی درد سر (‌البته از نظر استاندارد های nodejs ).

Mongodb دیتا بیس مدرن و خوبی هست اما مثل بقیه دیتابیس ها جواب همه مسائل نیست باید توجیه خوبی برای استفاده ازش داشته باشی و چشم بسته ازش استفاده نکنی

5 پسندیده

بین اینایی که گفتین و bootstrap کدومشون پیشنهاد میشه و هر کدوم برای طراحی چه سایتی مناسب هست؟

والا من تو این زمینه زیاد خوب نیستم و یه جورایی واسه من همشون یکین.

1 پسندیده

Bootstrap در شرکت های ایرانی و همینطور توسعه دهندگان به کل به نظرم بیشتر مصرف می شود مخصوصا در توسعه دهدگان قالب های جوملایی و وردپرسی که به کل ۹۹ درصدشون Bootstrap هستند.

یک مدتی Bootstrap متوقف شده بود ولی با نسخه جدیدش دوباره فعالیت خودشو وسعت بخشید. ساده هست تداخل کمی داره و براش مطالب زیادی اینترنت هست

1 پسندیده

تداخل کمی با چی داره؟ :wink:

3 پسندیده

باز توماج جان ما اومدیم سر این کلمه تداخل :grin: تداخل کم با کتابخونه های اماده و قطعه کد های js و …

2 پسندیده

:smile: :smile: :smile:

1 پسندیده