شروع!

سلام
در حال حاضر من یه دانش اموز دبیرستانی هستم . بهتره بگم تازه می خوام برنامه نویسی رو شروع کنم . تمام زمینه های شغلی که در اینده می تونم توی ان ها موفق باشم رو برسی کردم . خیلی از موارد رو برسی کردم مثل علاقه / بازار کار / زندگی در خارج از ایران . بهتره بگم هیچ تجربه ای(خیلی کم) از برنامه نویسی ندارم . توی انتخاب زبان برنامه نویسی گیج شدم . واقعا نمیدونم کدوم را انتخاب کنم؟ از کجا شروع کنم؟
خوشحال میشم از تجربیات دوستان استفاده کنم.

4 پسندیده

این دوره ی مبانی کامپیوتر دانشگاه Harvard هست دوره ی جذابیه اگه زبان انگلیسیت خوبه حتما نگا کن(زیرنویس انگلیسی هم داره) مخصوصا بخش مربوط ب زبان C رو .
https://www.edx.org/course/cs50s-introduction-computer-science-harvardx-cs50x
هر مسیری توی برنامه نویسی رو میخوای انتخاب کنی حواست باشه که به مباحث یادگیری ماشین و هوش مصنوعی هم دقت کنی چون خیلی دارن داغ میشن

2 پسندیده

من فکر می کنم برای سن ایشون سخت باشه. من پیشنهاد می کنم از زبان های ساده تر شروع کنی. مثل Python و یا Javascript

2 پسندیده

حتما برو سمت لینوکس حتما. و با کتاب خوندن یادش بگیر نه با سروکله زدن

3 پسندیده

فقط c نیست تو این دوره به scratch js python و … هم میپردازه

3 پسندیده

بسیار هم عالی. با این حساب فکر می کنم خیلی مناسب باشه.

2 پسندیده

ممنون از کمکتون
به نظرتون اگه علاقه زیادی داشته باشم RUBY زبان خوبیه؟
راستش قبل از این وبسایت من تا حالا زبانی به اسم روبی نشنیده بودم . توی ایران بازار کار داره؟

2 پسندیده

زبان فوق العاده ای هست. بسیار دوست داشتنی. شخصا از پایتون بیشتر دوستش دارم. بازار کارشم عالیه.

3 پسندیده

شما خودتون به شخصه روبی را چطور یادگرفتید؟
بیشتر منظورم اینه که دنبال چه نوع اموزش هایی باشم

3 پسندیده

برای هرکس می تونه متفاوت باشه. شخصا کتاب می خونم واسه شروع

4 پسندیده

سعی کن در کنار آموزش به هر روشی که برات ساده تره یک پروژه کوچک هم برای خودت انجام بدی، یادگیری اصلی در کار عملیه

4 پسندیده

سلام
فرادرس یه آموزش رایگان داره برای مبانی برنامه نویسی حتما ببین
بقیه آموزش های این سایت رو باید بخری
ولی در کل از همین الآن شروع کن
من پارسال سال 4 ام دبیرستان بودم و الآن دانشجوی کامپیوتر
اگه به عقب برمیگشتم خیلی زود تر از این حرفا شروع میکردم

2 پسندیده