ویرگول

با سلام خدمت دوستان چند مدتی با این وبسایت آشنا شدم محتوای خیلی خوبی توش نوشته میشه با اینکه جوونه (نه ماه فک کنم) ولی خیلی پلتفرم خوبی برای وبلاگ نویسی فارسیه و مشابه سایت هایی مثه medium.com هست.

https://virgool.io/

خوب بنظر میاد

هیچ گونه سیستم بلاگ نویسی در ایران قابل اعتماد نیست . از مشکلاتی که در این چند سال برای سیستم های رایگان پیش اومد (چندین بار نتیجه چندین ساله مردم حذف شده ) به شخصه من که دیگه سعی می کنم از این دسته سیستم ها هرچند خوب و خوش ساخت استفاده نکنم.

به نظرم یک برنامه نویس به راحتی می تونه یک وبلاگ خوب برای خودش در کمترین زمان درست بکنه و اتفاقا خیلی هم بهتره استقلال دارید و …

این یک پلتفرم برای انتشار محتواست دقیقا مثل Medium .توی این محیط ها شما بیشتر دیده میشید و مخاطب بیشتری خواهید داشت امکاناتی مثل اتصال دومین هم و… داره هر چند آزادی هایتون نسبت به وبلاگ شخصی کمتره.

من با حرف شما زیاد موافق نیستم ۷۰ الی ۸۰ درصد ترافیک وب سایت مخصوصا در اوایل کارشون کلا از گوگل هست . و به علت هیچ سیستم جمه آوری علاقه مندی بعد از پرطرفدار تر شدن این وب سایت ها دیگه عملا می شه مثل لینک دونی قدیم . یک مدت خوب بود بعد از مدتی چی شد ؟ کی می اومد ۱۰ صفحه از بخش علمی رو ببینه یک محتوا پیدا کنه سرچ می زد. خوب سرچ گوگل داره . سایت هایی مثل Medium مطمئن زمان زیادی هستند و هم چنین بر خلاف ما تعهد دارند و همینطور به صورت هوشمند کاربر رو هدایت می کنند

اگر می خواین خیلی خیلی دیده بشید در linkedin و فیسبوک مقاله بزارید می گید فیسبوک نمی شه linkedin که می شه

به نظرم اتقلال در سیستم های وبلاگ نویسی یک اولیت هست که افراد عادی بخاطر هزینه نکردن و نبود دانش دنبالش نمی رند ولی برنامه نویس واقعا حیفه دنبالش نره مخصوصا با کار شدن روی سئو واقعا می تونه خودشو نشون بده

موافقم اما نه با اون بخشش که فقط بدرد برنامه نویس ها میخوره چون فکر میکنم داشتن یه وبلاگ حرفه ای واقعا زیاد دانش برنامه نویسی خاصی نمیواد، شایدم اشتباه برداشت کردم.
بنظر منم تولید محتوای ارگانیک با مدیوم های کمتر کپی شده از دیگران و سرمایه گذاری روی SEO و همچنین پیدا کردن influencer ها برای به اشتراک گذاشتن محتوا میتونه تاثیر چشمگیری به عنوان کاتالیزور داشته باشه، استفاده از blogspot, reddit, wordpress.com و‌ غیره هم تاثیر خوبی داره اما همونطور که شهریار گفت به اضافه همه اینا روی شبکه های اجتماعی بزرگ بیشتر وقت صرف بشه بهتره