استخدام در خارج

سلام دوستان خسته نباشین. من برنامه نویسی وب رو تموم کردم حالا میخوام شروع کنم جاوا رو یاد بگیرم. میخواستم بپرسم اگه من جاوا رو عالی کار کنم تو کشور های خارجی برام کار گیر میاد؟؟؟
الان تو لینک زیر چیزی حدود 62تا کتاب خونه جاوا رو آموزش داده.
https://www.tutorialspoint.com/index.htm
همش رو کامل یاد بگیرم و برم ی مدرک بین المللی هم برا جاوا بگیرم. فقط مدرک دانشگاهی ندارم. سنم هم 20سال ولی برنامه نویسی خوبه

روال مهاجرت از طریق skilled worker دقیقا چطوریه؟

سلام،
برای جاوا همیشه کار هست، اما وقت گذاشتن روی جاوا یه جور عقبگرده. اگر دوست داری آینده کاری خوبی با فناوری جاوا داشته باشی روی Scala کار کن که در رقابت کاریابی هم شانس بیشتری داشته باشی.
بازم به این بستگی داره که خارج یعنی کجا!
و کلا این نظر شخصی من بود

زبان هایی مثل کلوژور و همینطور اسکالا فکر می کنم جایگزین بهتری نسبت به جاواست . بخاطر دسترسی به کتابخونه های جاوا

اگر عشق جاوا داری که به فرموده توماج عزیز عمل کن. اما اگه هدفت اولت کار پیدا کردن هست به نظر من برو سراغ روبی و یا پایتون

برا من زبان زیاد هم مهم نیست. کلا برنامه نویسی رو دوس دارم فقط کار پیدا کردن مهمه برام. به ی سایت کار یابی استرالیا رفته بودم نصف آگهی های برنامه نویسی شون برا جاوا بود به همین خاطر.

جاوا کار براش زیاد هست اما نیروش همه خیلی زیاده. در همین حال ملت دارن ازش دور می شن.

من واقعا توو تصمیمم جدیم. من اگه حالا بیام جاوا و اسکالا وپایتون و هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ رو کامل یاد بگیرم میتونم کار توو کشورهای اروپایی یا استرالیا یا کانادا کار پیدا کنم و اونجا اقامت بگیرم؟
شاید بگین خیلی زیاده اما الان دو ساله برنامه نویسی میکنم و روش کار کردنش رو میدونم. شما ها هم که استاد این کار هستین. میدونید که مهم نحوه ی فکر کردن برنامه نویسه وگرنه میشه توو ی ماه سنتیک و توابع ی زبان رو یاد گرفت.

شما که هدفت در مرحله اول مهاجرت هست باید بری سمت موارد پر کاربردتر. نه اینکه ماشین لرنینگ و اینا بد باشه. اما مناسب هدف شما نیست. در مرحله اول به نظر من برو سمت وب و اینجور چیزا چون راحتتر می تونی کار پیدا کنی

وب رو بلدم. هم ui هم ux . پی اچ پی کار کردم. الان ی 6ماهی وقت دارم میخوام ی چند تا چیز هم یاد بگیرم که واقعا تضمین شم. حالا نظر شما چیه؟

به نظر من همون وب رو قوی تر کن. ماشین لرنینگ و اینا چیزی نیست که به این آسونیا بشه کار پیدا کرد.

خیلی معذرت میخوام میشه خواهش کنم ی کمی هم در مورد نحوه ی مهاجرت توضیح بدین که کلا باید از کجا شروع کنم چیکار کنم مدرک معتبر برنامه نویسی میخواد و… ؟؟

مدرک و اینچزا نمی خواد. باید کار بلد باشی و بتونی ثابت کنی که بلدی. باید دنبال کار بگردی. پیدا که کردی و قرار داد بستی دیگه بسته به کشور خودشون روندشو پیش می برن.

کار باید از سایت های کاریابی پیدا کنم؟

چه سایت های کاریابی چه مستقیما از طریق شرکت ها.

در ضمن ببخشید چه جوری بهشون ثابت کنم؟؟ امتحان میگیرن یا چی؟؟؟

بله. داشتن پروژه های اوپن سورس هم خیلی تاثیر داره

به نظرم شما اون ۶ ماه رو صرف ساخت پروژه های کدباز و اشتراک اون با داکیومنت در گیت هاب بکنی خیلی به صرفه تره . البته من نسبت به مهاجرت نگفتم حتی استخدام داخل کشور هم شما نگاهی بکنی می بینی وضعیت تحصیل مهم نیست ولی سابقه می خواهند سابقه هم با نمونه کار مشخص می شه تا به مصاحبه حضوری در شرکت برسه که بازم اونجا بحث نمونه کار می شه.

راستی نظر شخصی : من اگر در قسمت وب یک زبان بلد بودم و همینطور کمی گرافیک حالا فکر می کردم که زمان یادگیری زبانی هست که بتونم اپلیکیشن موبایل بزنم .

البته در زمینه ساخت برنامه های روی وب به صورت فول استک به وسیله یک برنامه نویس در ایران نیاز به موارد آشنایی سطح متوسط رو به بالا نسبت به جاوااسکریپت و یک کتابخونه خوب ui اش و همینطور یک زبانی مثل php و همینطور آشنایی خوبی نسبت به html, css , هست . به همین منظور اگر این موارد رو روی وب ندارید پس بهتره بیشتر روش کار کنید .

بقیه رو که دوستان کامل گفتند

برنامه نویسی اندروید رو شروع کردم . اونایی رو هم که فرمودین رو یاد گرفتم. برا گیت هاب با چه زبانی بزنم بنظرتون؟؟؟

همون زبان هایی که بلد هستید . قطعه پروژه و … بزنید. به عنوان مثال بنده در زمینه جوملا فعالیت دارم در قسمت افزونه نویسیش . چندین افزونه کوچیک بزرگ برای جوملا نوشتم . که اگر کسی ازم نمونه کار خواست سریعا اونارو لینک می دم از گیت هاب . تازه رایگان هم کردم هر چند وقت به روز رسانی هم می کنم . در انجمن های جوملایی و … هم اون رو لینک دادم تا مصرف کنندگانش بییشتر بشه . اینجوری نمونه کار و رزومه در این زمینه خاص ساختم

آقا خیلی ممنون از همگی تون در مورد راهنمایی. لطف کردین