خفن ترین پروژه ای که انجام دادین چی بوده ؟؟؟

این تاپیک صرفا جهت سرگرمی درست شده :smiley::smiley:
ممنون میشم که پاسخ بدین :wink: :wink:

CRM با استفاده از C#

خفن ترین من بهترین نیست . اولین بار بود انجام می دادم یک پروژه کامل رو برام هنوز که هنوزه خفنه :grin: با اینکه خیلی پروژه ساده ای بود .

یکی از اقوام خیلی توقیمت بندی پست مشکل داشت یک گوشی ios هم داشت منم یک کد زدم وزنو بگیره با استان بعد قیمت بده . خیلی طرف حال کرد ما هم اولین بار بود خیلی کیف کردیم :grin::blush::rofl: با اینکه خیلی ساده بود ولی خفن بود

جالب بود

سال اول دبیرستان به ما مبانی کامپیوتر رو با ++C میگفتن و خب خیلی هم البته پیش نرفتیم . پروژه ی آخر سال این بود که یه برنامه بنویسیم که یه ستاره با با فشار دادن کلید های جهت صفحه کلید حرکت کن. فقط دو نفر بودیم از کلاس سی نفر دونفر بودیم که نویشتیمش و من برنامهه رو به دوستامم دادم و اینطوری تقربیا جون 20 نفر رو نجات دادم.

سال دوم یا سوم دانشگاه بودم سیستم تجاری (دلفی) پروژه آخر ترم یه گیم ازمون خواسته بود که که یه سری ویژگی داشته باشه مثل بخش score و level و … من یک بار این واحد و حذف کرده بودم و با خودم عهد کرده بودم بار دوم وقتی برش داشتم جبران مکافات کنم :sunglasses: در نتیجه حسابی وقت گذاشتم روش و در نهایت یه گیم نوشتم که ویژگی های خواسته شده رو داخلش داشت یک فرم با یه ابعاد مشخص که پایین فرم یه تانک در طول فرم حرکت میکنه و هدف رندوم بالای فرم ظاهر میشد و با کلید space میتونستی بهش شلیک کنی و امتیاز بگیری و مراحل بالاتر بره و …القصه زمان تحویل پروژه مشخص شد از همه پروژه ها چند سر و گردن بالاتره :joy: خلاصه که هنوز نگهش داشتم و به عنوان یک خاطره خوب و پروژه خفن دارمش :grinning: هر از چند گاهی یه نگاهی به کدهاش میندازم و به خودم میگم تو چطور اینو نوشتی!؟ :rofl: چون واقعا الآن به هیچ عنوان حاضر نیستم کد دلفی بزنم!

خب این از چه جهت برای شما “خفن” به حساب میاد؟؟

قبلش کارهای زیادی انجام داده بودم اما شاید اون مورد چون اولین کار agile بود که انجام میدادم و چالشهای پیچیده ای داشت که باعث شد چیزای زیادی یاد بگیرم. خب او موقع برای من کار بزرگی به حساب میومد

من که تا ب حال تجربه نداشتم ولی فکر کنم هر کاری که با روش agile (البته به شکل درستش) انجام بشه یه پروژه ی خفن به حساب میاد چون همش یادگیریه

جالبه من در این مورد اطلاعات اصلا نداشتم یعنی چی واژه agile. تشکر

این هم من قسمت هاییش رو دیدم فکر کنم خوب باشه برای آشنا شدن بیشتر با agile development
https://www.aparat.com/v/8uRtq/آیا_باید_چابک_شویم؟-%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C

فقط یادتون باشه که Agile و scrum خیلی برای تیم های کوچک و یا پروژه های کوچک نتیجه بخش نیست و اصلا معنی نمیده.
و نکته دیگه اینه که زیاده روی در هر کاری ممکنه نتیجه عکس بده پس تعادل در استفاده از هر متدی در توسعه یک عنصر مهم بحساب میاد. یعنی ابزار نباید جلوی پیشرفت و توسعه رو بگیره و نباید وسیله به هدف تبدیل بشه.

این خفن ترین نیست ولی چیزیه که خیلی حال داد بهم
سال اول دانشگاه بودم فکر کنم، کلاس ساختمان داده، بحث پشته(Stack) و توابع بازگشتی(Recursive) بود و اینکه کجاها میتونند کاربرد داشته باشند. یکی از این موارد حل بازی Maze یا بقولی هزارتو بود. که خیلی ذهن منو مشغول کرد. ظاهرش خیلی راحت بود، چهار جهت داشتی (بالا، پایین، چپ، راست) و اگر به بن بست میخوردی باید یادت میموند.
با c# console توی Visual studio شروع کردم نوشتن و سعی کردم خیلی اصولی و تمیز بنویسم. یه Map توی آرایه تعریف کردم و گفتم مثلاً ‘+’ یعنی راه بازه، ‘-’ یعنی راه بسته است، هدف هم ‘=’ باشه و… خیلی به مشکل خوردم و یادمه ترم هم تموم شد و نتونستم درستش کنم!!! راستش از هیچکس کمک نگرفتم و یا به کسانی که نشان دادم، نظری نداشتن.
آخرسر هم درست کردم و بی نهایت بهم حس خوبی داشت و میخواستم به همه نشون بدم :joy::joy::joy:
اینه هنوز نگهش داشتم:
image