اپلیکیشن نویسی

سلام دوستان
ببخشید میخواستم بدونم شما برای اپلیکیشن نویسی چی رو پیشنهاد میدید که ی اپلیکیشن خیلی قوی و با اینترفیس عالی بتونیم طراحی کنیم؟

سلام منظور شما از اپلیکیشن چیه؟
برنامه native در windows osx و linux؟
یا کلا برنامه نویسی منظورتونه؟

میخوام ی اپلیکیشن برای موبایل طراحی کنم که تو همه ی دستگاها خوب کار کنه

پیشنهاد من استفاده از reactnative یا یک کتابخانه جاواسکریپت native هستش

1 پسندیده

خب ببخشید من چون کاملا تازه کارم اصلا نمیدونم nativeکه میفرمایید چیه…میشه ی توضیحی لطف کنید و بهم بدید؟

React native کتابخانه برای نوشتن برنامه موبایل با استفاده از کتابخانه جاواسکریپت react هستش react در ابتدا برای برنامه های web ساخته شده مانند angular ember .

Native منظور اینکه برنامه روی دستگاه کاربر اجرا میشه (برنامه موبایل یا دسکتاپ) بر خلاف web app که برنامه روی سرور اجرا میشه و جوابش به کاربر عرضه میشه

1 پسندیده
1 پسندیده

ممنون بابت لینکی که فرستادید ولی الان انقدر سرعت نت و فیلتر شکن پایینه باز نمیشه اصلا… این لینک منابع مطالعه راجع به react هستش؟بعد ی موضوع دیگه… من کتاب Android for dummers رو خریده بودم و میخواستم با جاوا کنم که به فکرم رسید از شما سایت و دوستان کمک بگیرم… ینی شما می فرمایید این کارامد تر و بهتره و وقتم رو رو این بذارم بهتره دیگه؟:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

اگر فقط هدف شما برنامه android هستش همون Android با جاوا قابلیت بیش‌تری داره اما اگر میخواهید برنامه رو iOS هم اجرا بشه react native این کارو راحت انجام میده

1 پسندیده

نه فقط اندروید نمیخوام…عرض کردم خدمتتون میخوام رو همه ی دستگاهها کار کنه…پس می فرمایید این بهتره… ممنون واقعاااا از وقتی که گذاشتید و ج دادید.میشه منابع خوب برای خوندنشم بهم معرفی کنید لطفا؟

1 پسندیده

به نظرم بهترین انتخاب اپلیکیشن نویسی زبان پیشنهادی خود این شرکت هاست مثل جاوا برای اندروید و سوایفت برای ios. واقعا خیلی از مشکلات رو دور می زنید ولی خوب یادگیری زمان بر هست . ولی ری اکت برای کار های کوچیک خوبه .

بقیه رو سام عزیز کامل گفته .

1 پسندیده

دوستان یه سوال برای من پیش اومد
آیا می تونیم از react native فقط برای ui اپلیکشن استفاده کنیم و بک اند اپ رو با جاوا (یا کلوژر) بنویسیم

حتما می شه . البته من در مورد ری اکت نیتیو نمی دونم ولی خود ری اکت می تونه جی سان بخونه پس با کلوژور یا هر زبانی می شه وب سرویس نوشت تا به عنوان بکند کار بکنه .

1 پسندیده

سلام…ممنون از توضیحتون… اینجوری که من از جوابتون به آقا رضا متوجه شدم…پس خوبه من اول اندروید نویسی با جاوا رو یاد بگیرم و در کنارش react native رو هم بخونم؟

من اگر بودم . اپلیکیشن کامل رو با خود جاوا می نوشتم . هم کتابخونه براش زیاده هم آموزش های پردرمادر دار و هم جاوا زبان قدرتمندی هست و هم سوالات و مشکلات مربوطه هم خیلی هاش قبلا مطرح شده . یک آموزش ارزان قیمت فارسی کامل هم برای اندروید هست که من قبلا دیدمش خیلی خوب بود نسبت به پولی که می گرفت سایت سون لرن.

اگر شما جاوا یاد بگیرید اپلیکیشن بنویسید دیگه نیازی به ری اکت نیتیو نیست . فقط اگر می خواهید اپلیکیشن هایی که دیتابیس آنلاین یا اتصال به سایتی یا وب سرویسی بسازید نیاز هست که یک زبان بکند مثلا الکسیر -پی اچ پی - کلوژر و … یاد بگیرید به عنوان وب سرویس .

البته آقا شهریار فکر کنم خود جاوا هم برای وب سرویس کافی باشه

ممنون آقا شهریار بابت پاسخ
من بیشتر منظورم این بود همین طور که توی وب یه فرانت اند و یه بک اند داریم این جا هم به همون صورت پیاده سازی کنیم
مثلا رابط کاربری رو با ری اکت نیتیو بنویسیم و بک اندش (منظورم روی خود دستگاهه) رو با جاوا برای اندروید و با سوییفت برای آی او اس بنویسیم

1 پسندیده

ولاه این صحبت شما می فرمایید اصلا روی اپلیکیشن منطقی نیست به نظرم . خوب ری اکات نیتوی مثلا هم قسمت گرافیکیش و هم قسمت پردازششو می زنه نیازی به زبان دیگری این وسط نیست اصلا و اینکه در آخر اپلکیشن کامپایل می شود بعید می دونم چنین چیزی باشه باز دوستان @samdvr در ای رابطه بیشتر اطلاعات دارند .

البته شاید شما بخاطر سختی گرافیک زدن سیستمی این صحبت می کنید ولی مثلا در سو ایفت اینترفیس بیلدر خود ایکس کد بسیار قدرتمند هست و بسبار زیبا می شه طرح هایی رو توی اون پیاده کرد و با کد کاستومایز کرد . منظور این هست که وقتی شما وارد زبان اصلی ساخت اپلیکیشن شدید دیگه نیازی به زبان دیگری جز قسمت وب سرویس ندارید

من که جاوا کار نکردم ولی دوستانی ک در این زمینه بودند همیشه می گفتن با جاوا سایت یا حتی وب سرویس درست کردند از نظر هزینه و توسعه و زمان توسعه اصلا نمی صرفه

1 پسندیده

سلام خب آقا شهریار بالاخره می ارزه من با جاوا کار کنم یا نه؟

1 پسندیده