ساخت رزومه کاری در طراحی وب

سلام

بیشتر جاها برای استخدام یک برنامه نویس تجربه کاری میخوان مثلا 2 سال.
برای کسی که تازه می خواد شروع به برنامه نویسی کنه به عنوان یک توسعه دهنده وب، چطور میتونه این شرط رو براورده کنه؟ :thinking:

3 Likes

سلام، شاید اگر نمونه کار خوب داشه باشید کمک کنه ‌در غیر این صورت احتمالا به عنوان کارآموز یا intern باید شروع کرد

3 Likes

من خودم اگر شرکتی داشتم که می خواستم کسی رو استخدام کنم . کاری به سابقه کاریش نداشتم :

۱. ازش می خواستم تمام سایت هایی که ساخته رو نمونه کنه ( یعنی لیست کنه ) با آدرسشون بفرسته
۲. ازش می خواستم چندتا پروژه اپن سورسشو از گیت هاب لینک بده
۳. در آخر می خواستم یک پروژه کوچیک در زمان معین بزنه اونجوری که من می خوام ( در صورت درست بودن پروژه هزینشم پرداخت می کردم بهش)

به نظرم بهترین چیز فقط نمونه کار آماده هست

6 Likes

تو اوقات بیکاری دوسه تا پروژه مثل وبلاگ فروشگاه و … میزنه نشونشون میده حداقل بفهمن بلدی

2 Likes

نرم افزار آزاد، نرم افزار آزاد، نرم افزار آزاد.

8 Likes

نرم افزار آزاد ینی چی؟ :sweat_smile: نشنیدم تا حالا

جدی می گی یا شوخی می کنی ؟

2 Likes

نه جدی میگم. من آخه تازه علاقه مند به طراحی و برنامه نویسی شدم :blush:

در کل من فعالیت در دنیای نرم افزار های آزاد رو به شدت هم برای پیشرفت و هم برای ساخت سابقه کار و اینا، پیشنهاد می کنم

4 Likes

فک نمیکنید کسی که بتونه در این حد باشه که نرم افزار آزاد تولید کنه، با یه مصاحبه ساده میفهمن طرف خیلی پر هست؟ به عبارتی کسی که تو این حیطه حرفی برا گفتن داره فک کنم چن سال سابقه کاری حرفه ای هم خود به خود داره اینطور نیس؟

نه لزوما. حتما نباید تولید کننده باشید. می تونید تو پروژه های مختلف شرکت داشتده باشید. مطمئا باعث پیشرفت می شه. اما برای نشون دادن تواناییتون هم مدرک خواهید داشت

2 Likes

من 30 سالمه، به نظرتون برا شروع کردن به برنامه نویس و طراح وب شدن دیره؟ البته بگم که پشتکارم خوبه واقعا

1 Like

به نظر من سن یه عدد هست. هیچ وقت برای هیچ کاری دیر نیست. همه چی به تلاش و سخت کوشی بر می گرده

8 Likes

بر خلاف نظر سمیر عزیز . اگر کاری ثابت دارید و مشکل مالی ندارید ۳۰ سال یک عدده ولی اگر هنوز کار مناسب در دست ندارید و می خواهد از این راه پول یا کسب درامد کنید در ایران مخصوصا ایران به نظرم کار اشتباهی هست

3 Likes

Dislike :wink:
به نظر من هم سن فقط عدده، یادگیری برنامه نویسی واقعا سادست و جمع کردن رزومه هم زمانبر نیست، من کسانی رو توی ایران میشناسم که از بالای ۴۰ که بازم فقط یک عدده شروع کردن و ظرف ۲ سال به موفقیت های بزرگی رسیدند. اگر آدم بخواد میتونه، شرایط ایران و سن و غیره فقط بهانست

9 Likes

بله درسته حرف شما و سمیر اما شهریار خیلی واقع گرا هست و بر اساس جایی که زندگی میکنیم و شرایط این حرف رو گفت که کاملا منطقی هست ، پیرزن هفتاد ساله شروع کرده بود به برنامه نویسی اندروید و اپی هم نوشته بود که بالای ده هزارتا دانلود داشت اما آیا همه یکسانن ؟ همه کسایی که میرن طرف فوتبال رونالدو میشن ؟
شاید برای شما برنامه نویسی آسون باشه چون سالیان درازی تجربه پشت سر دارین و تو سنین خیلی کم شروع کردین و حتی بی سوادتون که اینجا من هستم منم از 13 سالگی علاقه داشتم به این تخصص ولی برای بقیه سنین یکم متفاوت هست ، درسته سن یک عدد هست و در مقابل اراده بشری حتی مغز هم مطیعه اما شرایط زندگی تو عدد 30 با عدد 20 یا 13 14 و … خیلی فرق داره و تو این عدد مشکلاتی مثل خرج زن بچه ،درآمد و… خیلی چیزای دیگه هستند که سن 13 وجود ندارند و دغدغه یه سیزده ساله تو ایکس باکس و فوتباله خلاصه میشه به همین علت ذهنش آزادتره و از اونم مهمتر وقت آزادم زیاد داره در حالی که این در مورد عدد سی اصلا صدق نمیکنه مگر در حالتی که یه شغل ثابت داشته باشند و در وقتای بیکاری شروع به یادگیری بکنند ( البته همه از مشکلات این رشته داخل ایران خبر داریم و لازم نیست چیزی بگم )

2 Likes

برای کسی که کارش خوبه و علاقه داره + پشتکار همه جا و در هر سنی کار هست بقیش بهانست.
و برعکسش هم قابل اثباته

1 Like

ممنون از راهنمایی های دوستان :heart_eyes:

رونالدو کیه ؟ منظورت همون مسی هست دیگه :wink:

اما در کل باید بگم که همه انسان ها یه جور افریده شدند. از این نظر که همه دوتا دست و پا دارن یه قلب و یه مغز. یکی استعدادش بیشتر هست اما اونی آخر سر موفق می شه که سخت کوش باشه. این رو بار ها از نزدیک دیدم.

الان من ۳۰ سالم هست ( یه عدد ) و تو این سن هنوز فیفا بازی می کنم و خیلی کارهای دیگه که شاید خیلی ها بگن برای این سن درست نیست. از طرفی دنیای برنامه نویسی به این صورت هست که همیشه باید در حال یادگیری باشی و گرنه کلات پس معرکست. مهم نیست تا اینجا چی می دونی اگر نتونی خودتو تو بازی نگه داری ضرر می کنی. واسه همین شرایط شبیه این دوستمون هست اما scale فرق می کنه و فکر می کنم همه افرادی که تو این کار هستن این سیستم رو دارن تجربه می کنن.

7 Likes