گیج شدن در انتخاب مسیر

سلام دوستان ببخشید که بازم با سوالاتم مزاحم میشم
من یکم گیج شدم دارم clojure رو با کتاب clojure for brave and true پیش میبرم و دوره های Andrew ng برای machne learning رو هم دارم میخونم که اون با octave هستش و یه دوره ی مقدماتی برای data science با پایتون هم ست ک اون رو هم دارم ویدیو هاش رو میبینم و همینطور یه سری ویدیو ی آموزشی برای flask .
با این همه نمی دونم به کدومشون اولویت بدم و هروقت سر یکی میبرم بعد یه ویدیو میرم به یه دور ی دیگه ای به نظر شما به چه ترتیبی باید اولویت بندیشون کنم ؟؟ خیلی ممنون میشم کمکم کنین چون واقعن گیج شدم و نمیدونم که ب کدوم سمت برم
ممنون بازم ببخشید اگه عنوان خوب انتخاب نشد بود

2 پسندیده

به نظر من خیلی به هدف و علاقه بستگی داره. اگه می خوای برای کسب درآمد چیزی یاد بگیری خوب پایتون بهتره چون فعلا بازار بهتری داره. اما اگه واسه علاقه و جنبه علمیش می خوای من Clojure رو پیشنهاد می کنم

3 پسندیده

ممنون بابت پاسختون به نظرتون برم سمت دیتا ساینس یا فلسک و جنگو و…؟؟

اول اینو جواب بده : علم یا ثروت ؟

راستش من سال دیگه باید برم دانشگاه (اگه نرم باید برم سربازی) خب فک کنم میشه گفت به نوعی هم باید به فکر علم باشم هم ثروت

اگه پول می خوای برو سراغ وب. در غیر این صورت دیتا ساینس و ماشین لرنینگ

1 پسندیده

ممنون آقا سمیر

من تو این مورد خیلی با سمیر جان موافق نیستم,
بسیاری از مفاهیم کلاژر در پایتون هم قابل پیاده سازیه اما برعکسش کمتر امکان داره
:smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp:

1 پسندیده

از چه لحاظ ؟ منظورت اینه که برای پول هم Clojure ?

1 پسندیده

نه فقط کلاژر،
کلا بنظر میاد عصر امثال پایتون به پایان رسیده‌ یا در حال به پایان رسیدنه

2 پسندیده

با این حرف موافقم کاملا. اما کشور ما همیشه از دنیا عقب هست. با یاد گرفتن Clojure یا Elixir یا امثال اینها نمی شه تو ایران کار پیدا کرد و پول در آورد. اما خوب با پایتون و این چیزا راحت می شه کار پیدا کرد. در عین حال کاملا موافقم که باید رفت سراغ زبان های مدرن و فن آوری های آینده .

4 پسندیده

دانشگاه منظور دوره کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد به بالا ؟

اگر کارشناسی منظورتون هست شما از خیلی از همدوره ای های خودتان ۵۴۵۴۵۴۵۴۵ بار در دانشگاه جلوترید به نظر من همون Clojure رو ادامه بدید ولی ارشد می خواهید برید برای ادامه و سربازی نرفتن دیگه بزنید تو خطی که زودتر پول بده

البته نظر شخصی من هست . در هر صورت شما با Clojure یا حتی زبان های جدید دیگه مثل elixir هم کار بکنید بازم شما هستید که مشتری رو مجاب می کنید از شما خرید بکنه بر اساس فعالیت و رزومه خوبی که درست می کنید درسته بازار پایتان در ایران خوبه ولی بازم به نظرم شما فرد آخری هستید که مشتری رو می یارید توی پروسه کاریتون جز اینکه در شرکتی بخواهید کار کنید د ر ایران که من اصلا در اون نظری ندارم . چن شما علاوه بر زبان های برنامه نویسی متعدد باید بنایی و همینطور کناف زدن و … هم بلد باشید و تسلط کاملی بر الکترونیکی و … نیز همراه شما باشد خوبه . چون مدیریت بخش خصوصی همه چیز می خواد از شما

4 پسندیده

کارشناسی
ممنون از پاسختون

@toomaj
ممنون آقا توماج

1 پسندیده

خب این اشتباهی هست که من قبلا مرتکب شدم و توصیه میکنم تو مرتکب نشو ، این جوری فقط از هرکدومش یه مقدار یاد میگیری و در حرف بلدی اما تو عمل میبینی باید برای هر خط کد کلی گوگل کنی
نمیدونم نظر دوستان شاید با من فرق داشته اما تجربه و سوادی که از طریق کارکردن و درگیر یه پروژه شدن بوجود میاد خیلی بیشتر از مطالعه یه کتاب هست و من به شخصه بیشترین اطلاعات و دانش رو موقع کارکردن بدست اوردم تا مطالعه یه کتاب
با درگیر کردن خودت تو کتاب ها و تکنولوژی های مختلف فقط ذهنتو مشوش میکنی ( شبیه اینه چندتا دخترو با هم دوست داشته باشی و اخرش هم به هیچکدومشون نرسی)
اگر برای خودت کار کنی یا یه ایده داری که میخوایی پیاده کنی باید ابزار مناسب انتخاب کنی ولی نه اگه هدفت صرفا علاقه هست اول یکی رو کامل یادبگیر بعد برو سراغ اون یکی
اینم بگم پول خودش یکی از بهترین ابزارهایی هست که تورو به طرف علم دوستی میبره پس بجای flask اول کامل کامل جانگو رو یاد بگیر چون تو ایران بازار کار داره ولی flask شاید تو یه سال بتونی یه اگهی براش ببینی
پایتون همه جا دست و پا داره و تو هر زمینه ای میشه پایتون رو دید پس اول پایتون رو کامل یاد بگیر باهاش چندتا خروجی بده بعد کلوژور و … هرچیز دیگه ای دوست داشتی یاد بگیر ولی اما اگر اصرار داری که چندتا کارو و آموزش رو با هم ببری جلو
از دیدگاه روانشناسی مغز جنس مذکر یک بعدیه و همزمان فقط میتونه به یک چیز تمرکز کنه و برای اینکه بر این حالت غلبه کنی بنابر توصیه یکی از مکتب های بودایی ذهن بزرگترین مانع روبه روی تو هست و با ورزش و مشاهده طبیعت میتونی بهش غلبه کنی:)

3 پسندیده

مردم از خنده دمت گرم این یه حقیقت خیلی تلخه

1 پسندیده

توماج جان متاسفانه حرف شما در خارج از کشور واقعیت داره نه در ایران ، تو ایران عصر پایتون تازه داره شروع میشه و یجورایی دارن تازه میفهمن که دنیا به asp و php ختم نشده و میشه از پایتونم استفاده کرد

3 پسندیده

ممم عصر پایتون… 10 یا 12 سال پیش هم این جمله رو دقیقا در مورد پایتون شنیده بودم, کلا فکر می کنم تا خود ما علاقه نشون ندیم چیزی عوض نمیشه

2 پسندیده

بله موافقم البته من یک جمله ای خوندم که یکی از سازندگان وبسایت redditدر مورد موفقیت خودشون نوشته بود و جمله این بود که به هوس های زودگذر توجه نکرده بودند( نود جی اس رو مثال زده بود)
البته زبون هایی مثل کلوژور و الکسیر هوس زودگذر نیستن ولی باید این رو هم در نظر بگیریم که مجموعه ابزارها و کتابخونه ها و … که برای پایتون وجود داره خیلی زیاده و همین امر یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت این زبانه
و سالها طول میکشه همچین ابزارهایی برای زبون های دیگه بیاد و همین باعث میشه پایتون عمری دراز و طولانی داشته باشه

2 پسندیده

من کاملا با ازاین شاخه به اون شاخه پریدن بی هدف مخالفم اما استفاده از ابزار بهتری که باعث کم شدن خطا و بالا رفتن دقت و سرعت توسعه میشه و میتونه با هزینه کمتر حتی گاهی جلوی ورشکستگی یک کار رو بگیره هوس زودگذر نیست :wink:
این مساله تا جایی مهمه که وقتی Google و Mozilla متوجه میشند که زبان بهتری برای نوشتن نرمافزارها و سرویس هاشون لازم دارند اونو میسازند.

2 پسندیده